International Orienteering Federation

Official results for Australian Sprint Championships

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Australian Sprint Championships
Organiser: Australia
Date: 23 September 2017

Classes: Show all | Men Elite | Women Elite

WE

3 110 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Natasha KeyVN VAustralia14:10
2Belinda LawfordCC AAustralia14:39+0:29
3Krystal NeumannQC QAustralia15:09+0:59
4Lanita SteerVN VAustralia15:40+1:30
5Bridget AndersonSW SAustralia15:41+1:31
6Charlotte WatsonCC AGreat Britain15:44+1:34
7Renee BeveridgeNZ LNew Zealand15:52+1:42
8Greta KnarstonNZ LNew Zealand15:58+1:48
9Shannon JonesCC AAustralia16:06+1:56
10Tara MelhuishCC AAustralia16:19+2:09
11Anna SheldonQC QAustralia16:31+2:21
12Meghan DrewNZ LNew Zealand17:06+2:56
12Caroline PigerreQC QAustralia17:06+2:56
14Catherine MurphyST NAustralia17:14+3:04
15Carolyne NelNZ LNew Zealand17:15+3:05
16Olivia SprodSW SAustralia17:21+3:11
17Marina ComeskeyNZ LNew Zealand17:26+3:16
18Tessa RamsdenNZ LNew Zealand17:37+3:27
18Marina IskhakovaCC AAustralia17:37+3:27
20Marisol HunterNZ LNew Zealand17:56+3:46
20Clare BrownridgeVN VAustralia17:56+3:46
22Briana StevenNZ LNew Zealand18:04+3:54
23Aniko Fozo-KerteszGO NAustralia18:06+3:56
24Ellie de JongQC QAustralia18:15+4:05
25Meredith NormanSW SAustralia18:22+4:12
26Bronte GannonQC QAustralia18:24+4:14
27Briohny SeamanST NAustralia18:25+4:15
28Georgina DibbleNZ LNew Zealand18:26+4:16
29Lisa GrantST NAustralia18:32+4:22
30Heidi StolbergerNZ LNew Zealand18:39+4:29
31Charmaine Kai Wi FungHK GHong Kong China18:55+4:45
32Sarah OSullivanNZ LNew Zealand19:00+4:50
33Rachel AllenTF TAustralia19:15+5:05
34Ella JohnsonTF TAustralia19:23+5:13
35Laurel GannonQC QAustralia19:26+5:16
36Zazi BrennanQC QAustralia19:39+5:29
37Anna FitzgeraldST NAustralia19:43+5:33
38Aleisha NearyNZ LNew Zealand19:56+5:46
39Tegan KnightbridgeNZ LNew Zealand20:29+6:19
40Jo Anna MaynardWN WAustralia20:50+6:40
41Alyce HeapSW SAustralia21:11+7:01
42Jenny CasanovaSW SAustralia21:26+7:16
43Rebecca GeorgeST NAustralia22:08+7:58
44Nicole MealingBF NAustralia22:15+8:05
45Ellenna CaudwellNZ LNew Zealand22:17+8:07
46Miho YamazakiCC AAustralia22:37+8:27
47Sarah LimSW SAustralia22:57+8:47
48Anastasia HeikkilaQC QAustralia23:05+8:55
49Melissa AnnettsST NAustralia23:26+9:16
50Jess RogersQC QAustralia23:37+9:27
51Kathrine AmbySW SDenmark23:51+9:41
Jo AllisonCC AAustraliadid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World