International Orienteering Federation

Official results for Aguiar da Beira "O" Meeting 2017

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Aguiar da Beira "O" Meeting 2017
Organisers: Ori-Estarreja / Portugal
Date: 4 March 2017

[035] CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
João Mega FigueiredoME (101)did not finish

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Filipe DiasME (101)1:28:33+51:0113:07

[052] GD4C

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Luis LeiteME (101)did not start

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Carolina DelgadoWE (41)54:10+13:2210:10

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Inês PintoWE (41)1:09:39+28:5113:04

[052] GD4C

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Liliana OliveiraWE (41)1:18:29+37:4114:44

[054] NADA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Luis BarreiroME (101)1:18:08+40:3611:34

[056] Natura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Miguel NobregaME (101)1:14:33+37:0111:02

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Nelson BarocaME (101)1:04:34+27:029:33

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95João GomesME (101)1:38:43+1:01:1114:37

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Xavier VieiraME (101)did not finish

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Paulo FrancoME (101)1:15:08+37:3611:07

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86André EstevesME (101)1:16:58+39:2611:24

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Gildo SilvaME (101)1:17:03+39:3111:24

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Edgar DominguesME (101)2:21:06+1:43:3420:54

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Adelindina LopesWE (41)1:19:57+39:0915:00

[073] CMo Funchal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Rita RodriguesWE (41)55:54+15:0610:29

[085] A Montanha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Leandro LimaME (101)1:34:15+56:4313:57

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Pedro NogueiraME (101)54:58+17:268:08

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Filipa RodriguesWE (41)1:00:18+19:3011:19

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Maria SáWE (41)1:30:12+49:2416:56

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mariana MoreiraWE (41)45:50+5:028:36

[102] .COM

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joana FernandesWE (41)did not start

[114] COA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nuno EvangelistaME (101)did not finish

[151] GafanhOri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Manuel HortaME (101)49:11+11:397:17

[1511] Individual RUS

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Irina LapikusWE (41)1:15:21+34:3314:09
72Maxim SimakovME (101)1:05:14+27:429:39
Dinges VictorME (101)mispunched

[166] ADM Ori-Mondego

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Stepanka BetkovaWE (41)59:49+19:0111:13

[1826] Individual FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Theo FleurentME (101)48:23+10:517:10

[1891] Individual GER

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Csaba MegyeriME (101)did not start

[2142] Via Plata

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Marta GuijoWE (41)52:10+11:229:47

[2172] COMA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Javier Ruiz de l HerránME (101)46:53+9:216:56
50Luis NogueiraME (101)53:13+15:417:53

[2175] Veleta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Carlos Raico LandaME (101)1:03:36+26:049:25

[2213] Manzanares-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Diego Rodríguez CorrochanoME (101)1:22:28+44:5612:13

[2223] Tjalve

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Eduardo GilME (101)46:49+9:176:56

[2255] Lorca-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Raúl FerraME (101)51:12+13:407:35

[2267] Colivenc

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andreu BlanesME (101)40:24+2:525:59

[2270] Sant Joan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Manuel JuradoME (101)47:31+9:597:02

[2273] Villena-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Luis SánchezME (101)1:00:55+23:239:01

[2776] COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Pau LlorensME (101)53:18+15:467:53

[6550] HS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anton SalmenkyläME (101)did not start

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Milla MattilaWE (41)44:10+3:228:17

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aleksi AnttolainenME (101)43:47+6:156:29

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Matias SankariME (101)58:31+20:598:40

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Timo SildME (101)40:23+2:515:58

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Olexander KratovME (101)42:06+4:346:14

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Kenny KivikasME (101)42:48+5:166:20

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Lauri SildME (101)43:21+5:496:25

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Saul KlemolaME (101)52:38+15:067:47

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Väinö JohanssonME (101)1:12:32+35:0010:44

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Svetlana MironovaWE (41)40:487:39

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ulrika UotilaWE (41)41:20+0:327:45

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Erika UotilaWE (41)49:42+8:549:20

[7697] MALARRUTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Álvaro PrietoME (101)52:42+15:107:48

[7928] WKS Slask Wroclaw

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Bartlomiej MazanME (101)1:22:07+44:3512:09

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Pavel NovikovME (101)1:01:18+23:469:04

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nikita SmirnovME (101)mispunched

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mariia MakarovaWE (41)45:31+4:438:32

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Marina RosinkWE (41)54:13+13:2510:10

[9222] YOA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Forest PearsonME (101)1:05:15+27:439:40

[9253] DYUSASH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Nikita AsoyanME (101)59:32+22:008:49

[9301] HKOXCC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Charmaine Kai Wi FungWE (41)1:39:02+58:1418:35

[9314] OPOR Emblem IL

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ingrid LundanesWE (41)did not start

[9315] OPOR HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Olli OjanahoME (101)41:13+3:416:06

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Emil GranqvistME (101)42:41+5:096:19

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Jon Aukrust OsmoenME (101)46:01+8:296:49

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Philipp von ArxME (101)47:40+10:087:03

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Henry McNultyME (101)47:40+10:087:03

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Anders Felde OlaussenME (101)48:26+10:547:10

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Olai Stensland LillevoldME (101)48:50+11:187:14

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Sindre Østgulen DeiszME (101)49:26+11:547:19

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Jonas Klausen EspedalME (101)49:58+12:267:24

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Mikkel SørensenME (101)53:32+16:007:55

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Sverre Turter SandvoldME (101)55:53+18:218:16

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Gustav FiskumME (101)1:00:25+22:538:57

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Erik GustafssonME (101)1:05:13+27:419:39

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Lars OwrenME (101)1:05:17+27:459:40

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Harald KalagerME (101)1:06:08+28:369:47

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Ola SingsdalME (101)1:14:50+37:1811:05

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Henrik UpsalME (101)1:16:24+38:5211:19

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Håkon Edvard KindemME (101)1:16:50+39:1811:22

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Peter UranME (101)2:20:27+1:42:5520:48

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rasmus Rørholt TheisenME (101)did not finish

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ivar Aukrust OsmoenME (101)did not finish

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bjørn LundanesME (101)did not finish

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Isak BergsetME (101)mispunched

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Maren Jansson HaverstadWE (41)44:53+4:058:25

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Åsne Skram TrømborgWE (41)53:37+12:4910:04

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Vilde MalmeiWE (41)54:08+13:2010:09

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ingunn Egeberg VáriWE (41)56:27+15:3910:36

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Camilla ÖhmanWE (41)1:01:21+20:3311:31

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Ingeborg Ellegaa MelbyWE (41)1:01:45+20:5711:35

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Silje ArntzenWE (41)1:04:15+23:2712:03

[9316] OPOR NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Marte Hoff HagenWE (41)1:25:07+44:1915:59

[9332] NGOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Richard PurkisME (101)1:22:18+44:4612:11

[9339] OPOR Tullinge SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas NordströmME (101)did not start

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Albin RidefeltME (101)39:19+1:475:49

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Milos NykodýmME (101)40:57+3:256:04

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Rassmus AnderssonME (101)43:40+6:086:28

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Ken PeetersME (101)47:53+10:217:05

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Jakob AnderssonME (101)50:38+13:067:30

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Michael DubachME (101)58:01+20:298:35

[9340] OPOR OK Linné

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erik LindME (101)did not start

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Niklas AldénME (101)mispunched

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Annika BjörkWE (41)43:26+2:388:09

[9340] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Bettina AebiWE (41)44:37+3:498:22

[9356] Moscow Orienta Zarya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Sadovnikov IvanME (101)56:07+18:358:18

[9401] OPOR Gundelfinger TS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Immanuel BergerME (101)53:30+15:587:55

[9402] OPOR Berliner TSC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Marvin GoerickeME (101)1:02:56+25:249:19

[9448] SC Foton

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89MIKHAIL GORYACHEVME (101)1:21:29+43:5712:04

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Jesper LysellME (101)46:09+8:376:50

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ivan NikitinME (101)46:51+9:196:56

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Konstantin SerebryanitskiyME (101)51:26+13:547:37

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Goran WinbladME (101)53:09+15:377:52

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Charlie StoltME (101)1:11:37+34:0510:36

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ekaterina NikitinaWE (41)41:35+0:477:48

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Kristin OlovssonWE (41)48:42+7:549:08

[9455] OPOR VARIANT5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Ivan SirakovME (101)44:53+7:216:38

[9459] angelniemen ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Heini SaarimäkiWE (41)42:03+1:157:53

[9460] Helsingin Peikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Veli-Pekka KuuttiME (101)1:07:28+29:569:59

[9464] SK Uusi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Tommi HakuliME (101)50:27+12:557:28

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Thierry GueorgiouME (101)37:325:33

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Aaro AsikainenME (101)39:43+2:115:53

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Baptiste RollierME (101)40:41+3:096:01

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Hannu AirilaME (101)40:45+3:136:02

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Graham GristwoodME (101)40:46+3:146:02

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Jan ProchazkaME (101)42:44+5:126:19

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Lauri NenonenME (101)43:37+6:056:27

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Markus RäsänenME (101)47:05+9:336:58

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Roope KoskinenME (101)49:29+11:577:19

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Luc SandevoirME (101)52:19+14:477:45

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Fanni GyurkoWE (41)45:42+4:548:34

[9486] KR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Monika RollierWE (41)57:04+16:1610:43

[9500] OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Kerstin UiboupinWE (41)47:32+6:448:55

[9587] Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Eemeli SuominenME (101)53:33+16:017:56

[9617] Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Sander VaherME (101)46:14+8:426:50

[9628] oritrentino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Aaron GaioME (101)59:08+21:368:45

[9628] oritrentino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Martina PalumboWE (41)1:02:18+21:3011:41

[9629] Bø OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Dag Steinar RagvinME (101)1:02:11+24:399:12

[9630] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Olav LundanesME (101)37:37+0:055:34

[9630] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mikko HuhtinenME (101)47:03+9:316:58

[9630] PR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Inga DambeWE (41)42:21+1:337:57

[9633] OLC Ww

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Matthias PoellME (101)1:15:05+37:3311:07

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Bjarne FriedrichsME (101)46:52+9:206:56

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Veit SlodowskiME (101)1:01:08+23:369:03

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Ole HennselerME (101)1:01:36+24:049:07

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Jan BirnstockME (101)1:13:42+36:1010:55

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Arntraut GötschWE (41)46:06+5:188:39

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Birte FriedrichsWE (41)52:57+12:099:56

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Mareike SeegerWE (41)58:10+17:2210:55

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Ann-Charlotte SpangenbergWE (41)58:39+17:5111:00

[9635] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Paula StarkeWE (41)1:06:08+25:2012:25

[9638] Essu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Lari PernuME (101)46:07+8:356:49

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
WOC 2019 Banner 2
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org