International Orienteering Federation

Official results for Portugal “O” Meeting ‘2017

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Portugal “O” Meeting ‘2017
Organisers: GD4C Grupo Desportivo 4 Caminhos / Portugal
Date: 27 February 2017

[007] Ori-Estarreja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Rafael MiguelME (99)49:11+8:597:10

[007] Ori-Estarreja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Diogo MiguelME (99)54:53+14:418:00

[035] CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18João Mega FigueiredoME (99)44:51+4:396:32

[035] CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Emília SilveiraWE (89)1:06:03+31:0913:32

[054] NADA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Luis BarreiroME (99)1:12:12+32:0010:32

[056] Natura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Miguel NobregaME (99)1:08:26+28:149:59

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Nelson BarocaME (99)1:05:42+25:309:35

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90João GomesME (99)1:12:53+32:4110:38

[062] CA Madeira

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Xavier VieiraME (99)did not finish

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Gildo SilvaME (99)51:40+11:287:32

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Paulo FrancoME (99)1:03:11+22:599:13

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Edgar DominguesME (99)1:04:46+24:349:27

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89André EstevesME (99)1:12:45+32:3310:37

[070] COC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Adelindina LopesWE (89)57:51+22:5711:52

[070] COC

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Patricia CasalinhoWE (89)did not start

[085] A Montanha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Leandro LimaME (99)58:33+18:218:32

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Pedro DuarteME (99)57:36+17:248:24

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Filipa RodriguesWE (89)49:48+14:5410:12

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Maria AlbertinaWE (89)59:02+24:0812:06

[090] ADFA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Pedro NogueiraMSE (81)45:21+9:516:40

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Mariana MoreiraWE (89)42:26+7:328:42

[094] CPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Vera AlvarezWE (89)1:06:39+31:4513:40

[102] .COM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Joana FernandesWE (89)1:15:19+40:2515:26

[114] COA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Nuno EvangelistaME (99)53:53+13:417:51

[1457] Individual TPE

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Szu Ying WuWE (89)1:10:31+35:3714:27
87Kuan Yu LinWE (89)2:38:41+2:03:4732:33
96Bo Jyun LinME (99)1:31:39+51:2713:22
98Ting Wei KeME (99)1:53:50+1:13:3816:37
99Kuo Liang LinME (99)2:04:06+1:23:5418:07

[151] GafanhOri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Manuel HortaMSE (81)1:03:03+27:339:16

[1511] Individual RUS

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Victor DingesME (99)47:06+6:546:52
28Vladimir GrininME (99)47:10+6:586:53
56Maxim SimakovME (99)52:40+12:287:41
62Alexandr PopovME (99)54:01+13:497:53
78Irina LapikusWE (89)1:04:03+29:0913:08

[166] ADM Ori-Mondego

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Stepanka BetkovaWE (89)56:35+21:4111:36

[1666] Individual LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Irita PukiteWE (89)42:00+7:068:36

[1816] Individual GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Alasdair McLeodMSE (81)42:04+6:346:11

[1826] Individual FRA

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Maxime RauturierMSE (81)45:18+9:486:39
55Matthieu PuechMSE (81)47:06+11:366:55
76Alois ForestierME (99)1:02:08+21:569:04
Théo RadondyME (99)did not start

[1835] Individual FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Markus RäsänenMSE (81)48:54+13:247:11

[1891] Individual GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Csaba MegyeriME (99)1:31:24+51:1213:20

[1907] Individual COL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Javier OramasME (99)1:42:18+1:02:0614:56

[1914] Individual SUI

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Vanessa RoundWE (89)41:41+6:478:33
36Timon SchweizerME (99)49:14+9:027:11

[1943] Individual BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Liesbeth Van de VeldeWE (89)51:46+16:5210:37

[1953] Individual AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Aislinn PrendergastWE (89)45:21+10:279:18

[2198] Fundi-O

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vicente LópezME (99)did not start

[2199] Poseidón

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Consolación DobladoWE (89)1:05:12+30:1813:22

[2223] Tjalve

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Eduardo GilMSE (81)44:17+8:476:30

[2234] CODAN Extremadura

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Alfonso CortésME (99)1:03:47+23:359:18
Carlos UriosME (99)did not start

[2255] Lorca-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Raúl FerraMSE (81)47:20+11:506:57

[2267] Colivenc

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Violeta FelicianoWE (89)41:17+6:238:28
20Andreu BlanesMSE (81)39:59+4:295:52

[2273] Villena-O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Luis SánchezME (99)44:00+3:486:25

[2288] Montsant

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Sebastián OrdoñezME (99)51:11+10:597:28

[2776] COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Lleí VilesME (99)53:59+13:477:52

[2776] COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74David TarrésME (99)58:57+18:458:36

[2776] COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Amparo GilWE (89)42:27+7:338:42

[2776] COB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Pau LlorensMSE (81)41:19+5:496:04

[4028] Wakhán

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
81Jara GraciaWE (89)1:06:24+31:3013:37

[6550] HS

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anton SalmenkylaME (99)did not start

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Milla MattilaWE (89)44:03+9:099:02

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Tiina HaarlaaWE (89)50:57+16:0310:27

[6550] HS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Olli OjanahoMSE (81)37:58+2:285:35

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Matias SankariME (99)48:25+8:137:04

[6874] LS-37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Aleksi AnttolainenMSE (81)39:57+4:275:52

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Topi AnjalaME (99)40:56+0:445:58

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Ulrika UotilaWE (89)40:53+5:598:23

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Anna-Kaisa AsikainenWE (89)58:59+24:0512:05

[7152] Koovee

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Svetlana MironovaWE (89)did not start

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erika UotilaWE (89)mispunched

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Timo SildMSE (81)37:39+2:095:32

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Lauri SildMSE (81)40:01+4:315:53

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Kenny KivikasMSE (81)44:27+8:576:32

[7152] Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Joni HirvikallioMSE (81)45:18+9:486:39

[7152] Koovee

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Olexander KratovMSE (81)did not start

[7697] MALARRUTA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Álvaro PrietoME (99)41:52+1:406:06

[7928] WKS Slask Wroclaw

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Hanna WisniewskaWE (89)46:27+11:339:31

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Pavel NovikovME (99)44:09+3:576:26

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Nikita SmirnovME (99)46:25+6:136:46

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Mariia MakarovaWE (89)48:54+14:0010:01

[8088] MO Yakhroma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Marina RosinkWE (89)53:04+18:1010:53

[8738] Naturfreunde Wien

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Dirk DeubelME (99)1:28:45+48:3312:57

[9106] Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Johan RunessonMSE (81)36:02+0:325:17

[9106] Tampereen Pyrintö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Anton KuukkaMSE (81)47:39+12:097:00

[9170] OK Rodhen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Martin JanssonME (99)47:09+6:576:52

[9214] OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ken PeetersME (99)43:21+3:096:19

[9214] OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Inga KazlauskaiteWE (89)59:52+24:5812:16

[9214] OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Albin RidefeltMSE (81)36:23+0:535:21

[9221] Yukon OA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Forest PearsonME (99)57:09+16:578:20

[9250] OK Medeina

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Teklè Emilija GvildytèWE (89)38:52+3:587:58

[9252] coatarmor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Julien Le BorgneME (99)58:32+18:208:32

[9253] DYUSASH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Nikita AsoyanME (99)51:52+11:407:34

[9255] Turun Metsänkävijät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Antonio Martínez PérezMSE (81)37:55+2:255:34

[9256] Kalevan Rasti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Monika RollierWE (89)did not start

[9256] Kalevan Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Thierry GueorgiouMSE (81)36:16+0:465:20

[9256] Kalevan Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Hannu AirilaMSE (81)36:26+0:565:21

[9256] Kalevan Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Baptiste RollierMSE (81)40:37+5:075:58

[9258] NO Saint Etienne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Andy JacoudME (99)50:24+10:127:21

[9258] NO Saint Etienne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Emmanuel LeplatME (99)53:37+13:257:49

[9258] NO Saint Etienne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Corentin RouxMSE (81)44:21+8:516:31

[9261] OK Japetic

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Mirja PavicWE (89)54:33+19:3911:11

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Assar HellströmME (99)51:00+10:487:26

[9265] OK Ravinen

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Martin HunhammarME (99)did not start

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Helena JanssonWE (89)36:36+1:427:30

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Hanna KorhonenWE (89)52:29+17:3510:45

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Annie ForsbergWE (89)54:01+19:0711:04

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ebba PegestamWE (89)mispunched

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Gustav BergmanMSE (81)36:17+0:475:20

[9265] OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Emil GranqvistMSE (81)53:32+18:027:52

[9269] SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Kirti RebaneWE (89)58:24+23:3011:58

[9290] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Elin MånssonWE (89)35:51+0:577:21

[9290] IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Niclas JonassonMSE (81)50:03+14:337:21

[9291] Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Salome SchweizerWE (89)48:07+13:139:52

[9293] MOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Yiching HuangWE (89)1:46:25+1:11:3121:49

[9302] Annecy SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Theo FleurentMSE (81)43:21+7:516:22

[9306] OK Azimut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Matjaž ŠtanfelMSE (81)50:43+15:137:27

[9321] ADOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Chloé HaberkornWE (89)37:59+3:057:47

[9322] North Gloucester OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Richard PurkisME (99)1:06:45+26:339:44

[9333] OPOR Långhundra IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Simon JakobssonMSE (81)44:41+9:116:34

[9335] OPOR Tullinge SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas NordströmMSE (81)did not finish

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jakob AnderssonME (99)40:45+0:335:56

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Niklas AldénME (99)42:11+1:596:09

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Mats TroengME (99)42:58+2:466:16

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Thibaut DerenneME (99)48:39+8:277:06

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Csaba GössweinME (99)50:40+10:287:23

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Bettina AebiWE (89)41:21+6:278:28

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Annika BjörkWE (89)44:23+9:299:06

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Johanna ÖbergWE (89)45:02+10:089:14

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Regina KellyWE (89)1:10:14+35:2014:24

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lucas BassetMSE (81)35:305:13

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Rassmus AnderssonMSE (81)36:03+0:335:18

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Milos NykodýmMSE (81)38:07+2:375:36

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Ruairi ShortMSE (81)50:15+14:457:23

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Michael DubachMSE (81)57:25+21:558:26

[9336] OPOR OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Oskar SjöbergMSE (81)did not finish

[9350] OT Besançon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Christophe BernardME (99)51:00+10:487:26

[9350] OT Besançon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Clément DemeuseMSE (81)44:58+9:286:36

[9351] Vaajakosken Terä

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Lauri OikarinenMSE (81)41:43+6:136:08

[9357] Moscow Orienta Zarya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Ivan SadovnikovME (99)48:04+7:527:01

[9368] OK Klemmingen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Artjoms RekunenkoMSE (81)48:46+13:167:10

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Karoliina SundbergWE (89)38:11+3:177:49

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Sara KarvonenWE (89)42:09+7:158:38

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Aino MänkärläWE (89)44:57+10:039:13

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Janne MänkärläMSE (81)41:37+6:076:07

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Aapo LeskinenMSE (81)43:51+8:216:26

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Rainer KujalaMSE (81)52:58+17:287:47

[9372] Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Antti-Pekka LeskinenMSE (81)did not finish

[9374] OK Tisaren

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Simone NiggliWE (89)34:547:09

[9374] OK Tisaren

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Matthias NiggliMSE (81)46:55+11:256:53

[9390] TEAM SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Gregor HvalaME (99)58:40+18:288:33

[9390] TEAM SLO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Peter TušarMSE (81)49:44+14:147:18

[9393] OK Djerf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Håkan PetterssonME (99)52:28+12:167:39

[9393] OK Djerf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Marie PetterssonWE (89)46:36+11:429:33

[9399] OPOR Gundelfinger TS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Immanuel BergerMSE (81)47:32+12:026:59

[9400] OPOR Berliner TSC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Marvin GoerickeMSE (81)55:04+19:348:05

[9405] OPOR USV TU Dresden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Andrej OlunczekME (99)1:10:19+30:0710:15

[9405] OPOR USV TU Dresden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Friedmar RichterME (99)1:14:25+34:1310:51

[9411] RastiKarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Tuija KuuselaWE (89)42:42+7:488:45

[9411] RastiKarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Elli PeltomäkiWE (89)50:16+15:2210:18

[9411] RastiKarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Sanna YlikyläWE (89)54:16+19:2211:07

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Emil AnderssonME (99)42:29+2:176:12

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Simon HedlundME (99)44:17+4:056:27

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Jonathan RosendahlME (99)46:20+6:086:45

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Halvor Eid NielsenME (99)47:12+7:006:53

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Julia DavidssonWE (89)48:03+13:099:51

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Karl WalheimMSE (81)48:58+13:287:12

[9425] Ärla IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Petter ErikssonMSE (81)49:44+14:147:18

[9429] Wild Pigs

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Severine VandermeulenWE (89)1:02:29+27:3512:49

[9430] Sheffield Uni OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Tamsin MoranWE (89)48:56+14:0210:02

[9434] SM Angelniemen Ankku

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Heini SaarimäkiWE (89)39:36+4:428:07

[9435] SM Helsingin Peikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Veli-Pekka KuuttiME (99)52:37+12:257:40

[9445] OKMagnitnaya Strelka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Alexey TikhonchukME (99)54:28+14:167:57

[9445] OKMagnitnaya Strelka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Konstantin ZybovME (99)57:30+17:188:23

[9447] OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Marianne HaugWE (89)42:37+7:438:44

[9447] OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Kerstin UiboupinWE (89)44:18+9:249:05

[9448] SC Foton

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Mikhail GoryachevME (99)1:02:22+22:109:06

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Göran WinbladME (99)42:07+1:556:08

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Charlie StoltME (99)46:05+5:536:43

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Ivan NikitinME (99)49:41+9:297:15

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Anders JohanssonME (99)54:28+14:167:57

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Ekaterina NikitinaWE (89)43:20+8:268:53

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Kristin OlovssonWE (89)46:02+11:089:26

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Jesper LysellMSE (81)46:56+11:266:54

[9449] Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Konstantin SerebryanitskiiMSE (81)47:56+12:267:02

[9453] OPOR VARIANT5

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Ivan SirakovMSE (81)41:21+5:516:04

[9458] Karlskrona SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Moa PetterssonWE (89)43:56+9:029:00

[9473] OPOR Kristiansand OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Morten JørgensenME (99)45:31+5:196:38

[9473] OPOR Kristiansand OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Matias Hodne HanischME (99)1:04:53+24:419:28

[9473] OPOR Kristiansand OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Gaute FriestadMSE (81)did not start

[9473] OPOR Kristiansand OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dag BlandkjennMSE (81)mispunched

[9474] Rajamäen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sander VaherMSE (81)39:46+4:165:50

[9479] Medeina

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Marijonas GipasME (99)1:01:21+21:098:57

[9484] IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tessa StrainWE (89)41:08+6:148:26

[9489] Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Antti RantalaME (99)52:22+12:107:38

[9489] Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Anna KotkajuuriWE (89)45:09+10:159:15

[9489] Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Santeri SainioMSE (81)43:36+8:066:24

[9492] OK!Sport Warszawa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Kuba DragowskiMSE (81)44:19+8:496:31

[9494] Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Frida NeroWE (89)54:25+19:3111:09

[9494] Göteborg-Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Moa EnmarkWE (89)did not finish

[9496] Tabani Spartacus SKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Gergely BugárME (99)45:36+5:246:39

[9496] Tabani Spartacus SKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Virág WeilerWE (89)45:18+10:249:17

[9496] Tabani Spartacus SKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Áron BakóMSE (81)43:44+8:146:25

[9496] Tabani Spartacus SKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Krisztián LiszkaMSE (81)52:52+17:227:46

[9498] Farum Tisvilde OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Malthe GaarsdalME (99)52:00+11:487:35

[9507] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Aaro JulkunenME (99)44:10+3:586:26

[9507] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Aaro RuoholaME (99)55:50+15:388:09

[9507] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Akseli RuoholaMSE (81)39:13+3:435:46

[9507] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Peeter PihlMSE (81)44:15+8:456:30

[9507] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Eero HeinonenMSE (81)47:50+12:207:02

[9507] MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Andres SaetaluMSE (81)51:55+16:257:38

[9510] OPA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Timothée LegrandME (99)did not start

[9512] dreamteam

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Anna Serrallonga ArquésWE (89)38:04+3:107:48

[9512] dreamteam

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Greet OeyenWE (89)44:13+9:199:04

[9512] dreamteam

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Desmond FranssenMSE (81)49:45+14:157:18

[9516] Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Tomi NärväMSE (81)42:29+6:596:14

[9517] DVOA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Gregory AhlswedeMSE (81)47:07+11:376:55

[9523] OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Chris SmithardME (99)44:13+4:016:27

[9523] OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Elin CarlssonWE (89)49:22+14:2810:07

[9523] OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Nelly CarlssonWE (89)52:25+17:3110:45

[9523] OK Pan-Kristianstad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Rasmus SvantessonMSE (81)42:12+6:426:12

[9523] OK Pan-Kristianstad

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Viktoras StaisiunasMSE (81)did not start

[9526] Bø OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Dag Steinar RagvinME (99)54:49+14:378:00

[9528] CUS Bologna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Michela GuizzardiWE (89)50:22+15:2810:19

[9528] CUS Bologna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Marco SeppiMSE (81)50:27+14:577:25

[9533] TSM Hana

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Martin PoklopME (99)48:07+7:557:01

[9539] Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Pauls PlataisME (99)52:16+12:047:37

[9540] Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Sara JohanssonWE (89)43:42+8:488:57

[9540] Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Eva ElfvingWE (89)46:04+11:109:26

[9540] Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Sara HelanderWE (89)55:02+20:0811:17

[9540] Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Elin DahlinWE (89)55:04+20:1011:17

[9540] Domnarvets GoIF

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Karin ElfvingWE (89)did not start

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Filip WadstenME (99)42:36+2:246:13

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Hollie OrrWE (89)35:20+0:267:14

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Eva JurenikovaWE (89)36:51+1:577:33

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Lizzie InghamWE (89)39:21+4:278:04

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Jo ShepherdWE (89)40:07+5:138:13

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Kine Hallan SteiwerWE (89)44:04+9:109:02

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Sabine RothaugWE (89)1:03:23+28:2913:00

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Magne DæhliMSE (81)37:37+2:075:31

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Jan ŠedivyMSE (81)40:13+4:435:54

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Håkon Raadal BjørloMSE (81)42:02+6:326:10

[9541] Halden SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Vegard Jarvis WestergårdMSE (81)45:46+10:166:43

[9541] Halden SK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Markus HolterMSE (81)did not start

[9542] SNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Johan Ek-LarssonME (99)45:35+5:236:39

[9543] OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Matthias PoellME (99)1:16:55+36:4311:13

[9548] orientpark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Wojciech PachnikME (99)53:06+12:547:45

[9548] orientpark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Mateusz MadejME (99)1:03:57+23:459:20

[9548] orientpark

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Malgorzata SzeligaWE (89)56:42+21:4811:37

[9550] OLKRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Stefan AltorferME (99)52:08+11:567:36

[9554] Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Henrik EijsinkME (99)45:32+5:206:38

[9555] Gular

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Rune NygaardMSE (81)48:22+12:527:06

[9561] IFK Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Hans PerssonME (99)53:15+13:037:46

[9564] OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Dmitriy YuryevME (99)44:42+4:306:31

[9564] OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Alexander FrolovME (99)49:33+9:217:14

[9564] OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Catherine TaylorWE (89)did not finish

[9564] OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34William GardnerMSE (81)43:06+7:366:20

[9566] BUL Tromsø

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Arntraut GötschWE (89)52:46+17:5210:49

[9569] IKNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Iivo KriikkulaME (99)49:14+9:027:11

[9569] IKNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Juha LuomaME (99)49:29+9:177:13

[9569] IKNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Mikko KnuuttilaMSE (81)44:04+8:346:28

[9569] IKNV

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Ville ParkkinenMSE (81)51:01+15:317:30

[9573] ALKOSTOP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Linda TalbonenWE (89)50:38+15:4410:23

[9573] ALKOSTOP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Denis GrishmanMSE (81)42:41+7:116:16

[9578] DT Hiidenkiertäjät

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Eemeli SuominenME (99)51:20+11:087:29

[9586] CSU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Giacomo BarboneMSE (81)46:52+11:226:53

[9591] MOM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Ákos KisvölcseyME (99)1:04:55+24:439:28

[9592] PNT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Rafal PodzinskiME (99)43:18+3:066:19

[9592] PNT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Agata StankiewiczWE (89)42:57+8:038:48

[9592] PNT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Ewa GwozdzWE (89)43:04+8:108:50

[9592] PNT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Michal OlejnikMSE (81)43:35+8:056:24

[9600] OK Pan Aarhus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Michele DawsonWE (89)53:08+18:1410:53

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Juuso LindeqvistME (99)48:12+8:007:02

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ida Marie Naess BjoergulWE (89)36:44+1:507:32

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Inga DambeWE (89)38:15+3:217:50

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Olav LundanesMSE (81)37:06+1:365:27

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Bartosz PawlakMSE (81)38:05+2:355:36

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Frederic TranchandMSE (81)38:59+3:295:43

[9602] Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Mikko HuhtinenMSE (81)39:56+4:265:52

[9605] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Jan BirnstockME (99)1:13:25+33:1310:43

[9605] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Paula StarkeWE (89)51:25+16:3110:32

[9605] NT GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Bjarne FriedrichsMSE (81)42:51+7:216:18

[9606] Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Sanna KauppilaWE (89)46:16+11:229:29

[9611] Essu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lari PernuME (99)40:125:52

[9619] Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Aske JepsenME (99)49:31+9:197:13

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org