International Orienteering Federation

Official results for World Masters Orienteering Championships 2019, long final

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Masters Orienteering Championships 2019
Organiser: Latvia
Date: 6 July 2019 - 12 July 2019

Sprint qualificationSprint finalForest qualificationMiddle finalLong final

W45B

4 790 m, 43 starting competitors
PlacNameOrganisationFederationTimeDiff
1Jolita DomarkieneOK VersmeLithuania39:37
2Anu OksanenSaarijarven PullistusFinland49:03
3Anna JanssonOK DjerfSweden49:09
4Johanna HallqvistUlricehamns OKSweden49:17
5Anneli AasOK TONEstonia49:30
6Carolina AnderssonKristinehamns OKSweden50:08
7Ingunn BergetAs NMBU OrienteringNorway51:43
8Gunilla OqvistFredrikshofs IF Skid and OKSweden52:42
9Evgeniia TsvetkovaNizhniy NovgorodRussian Federation52:55
10Marina VashchenkoBirobidzhanRussian Federation53:26
11Svitlana LopatenkoSeverUkraine56:05
12Maria YashchenkoOmegaRussian Federation56:11
13Marie Josee ParayreBay Area Orienteering ClubUnited States56:15
14Tatiana MolodkinaBirobidzhanRussian Federation56:53
15Lina LytvynenkoOK CarnikaUkraine58:00
16Vivian LeeHKOXCCHong Kong China59:51
17Chernova NataliaUlyanovskaya oblastRussian Federation1:00:41
18Katja AuvinenTurun NMKYFinland1:01:37
19Alesia NovikovaBlack Sea OKRussian Federation1:02:29
20Khvastovskaia SvetlanaSmolOrientRussian Federation1:03:42
21Tatiana LiabzinaKrasnoyarskRussian Federation1:03:51
22Katja NokkaRasti 88Finland1:04:51
23Iveta VelkereAluksne OKLatvia1:06:04
24Marge RehepappHarju KEK RSKEstonia1:06:26
25Maria ManovaOmegaRussian Federation1:06:45
26Iuliia DavydovaRus veteranRussian Federation1:07:15
27Olga PiskunovaOrien DraivRussian Federation1:08:08
28Helga TezarekOrienteering KlosterneuburgAustria1:08:29
29Eli StensliLoten OLNorway1:08:44
30Ella ShvedSRDEstonia1:08:55
31Olena KutsenkoSeverUkraine1:10:23
32Sanna KetolaTampereen PyrintoFinland1:10:39
33Stephanie RossOrienteering CincinnatiUnited States1:12:56
34Natalia GlushakovaBlack Sea OKRussian Federation1:14:46
35Khorezhenkova OlgaSmolOrientRussian Federation1:21:38
36Tatyana GorbachevaRamtruckRussian Federation1:25:52
37Anna MarchenkoURussian Federation1:28:22
38Lidija SirvinskaiteRudamina OKLithuania1:32:19
39Dagmar BehrendBSV Halle AmmendorfGermany1:36:30
40Galyna KulikovaSILINGermany1:36:44
41Anu KoskenvuoEspoon SuuntaFinland1:45:40
42Ingrid RohacovaATU KosiceSlovakia1:45:55
Annika PekkolaMaarian MahtiFinlandmispunched
Piritta WartiainenEspoon SuuntaFinlanddid not start
Minna KoskenvuoEspoon SuuntaFinlanddid not start
Katarina HanelovaOB ZvoleCzech Republicdid not start
Edita UrbanovaSK SKI OB SternberkCzech Republicdid not start
Liubov KhokhlovaRus veteranRussian Federationdid not start
Maisa GustafssonRasti JyryFinlanddid not start
Urszula TrykozkoStowarzyszenie Team 360 stopniPolanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org