International Orienteering Federation

Official results for World Masters Orienteering Championships 2019, forest qualification

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: World Masters Orienteering Championships 2019
Organiser: Latvia
Date: 6 July 2019 - 12 July 2019

Sprint qualificationSprint finalForest qualificationMiddle finalLong final

M45-2

7 940 m, 56 starting competitors
PlacNameOrganisationFederationTimeDiff
1Mantas RimkusOK AzuolasLithuania36:38
2Thomas Greve JensenTisvilde Hegn OKDenmark40:29
3Ilya GusevSaint PetersburgRussian Federation41:36
4Fabrice VannierBalise77France42:54
5Manu MutkaTurun MetsankavijatFinland44:49
6Vesa KlemettinenSuunta JyvaskylaFinland44:56
7Tuomas TalaHelsingin SuunnistajatFinland45:27
8Kalinin OlegOmegaRussian Federation45:49
9Fredrik NordstroemOK AlgenSweden46:13
10Yuri LukashovBelgorodskaja oblRussian Federation47:10
11Samuel DiazALABARDASpain47:40
12Vitaliy TetikovBlack Sea OKRussian Federation48:47
13Otars PutralisAzimuts OKLatvia48:54
14Mika HonkasaloPargas IFFinland49:01
15Roger GoddardForth Valley OrienteersGreat Britain50:08
16Robert FredriksenNotodden OLNorway50:18
17Vadim MarchenkoURussian Federation51:12
18Dmitry KonanovLSR RussiaRussian Federation51:15
19Sergei KuzmenkovSmolOrientRussian Federation52:12
20Lars HenrikssonSundsvalls OKSweden53:07
21Dagnis DubrovskisSiguldas TakasLatvia53:31
22Mareks StraussIndividualiLatvia53:33
23Laimis DrazdauskasOK LevuoLithuania54:09
24Robertas MikalauskasOK LevuoLithuania54:18
25Sander BlehnerOK WestEstonia55:50
26Marcin KrasuskiOK SportPoland55:52
27Andrei RabtsauOC Silwan LiuksBelarus56:05
28Mirko HoppeUSV JenaGermany56:51
29Alexander SrbWATAustria56:52
30Remo MadellaASD Polisportiva Punto NordItaly56:55
31Alberts LacisPurva BridejsLatvia57:08
32Stefan TisellIK SternSweden57:42
33Vladislav PahhomenkovSRDEstonia58:24
34Vasyl TkachenkoO ClubUkraine58:55
35Vladimir PerevozniyNovorossyiskRussian Federation59:16
36Arturs GrinbergsOzonsLatvia1:00:20
37Hakan AnderssonHalmstad OKSweden1:00:47
38Pavel GalushaRamenskoyeRussian Federation1:02:20
39Reinis NimanisOgre OKLatvia1:03:22
40Vilnis GailisBurkanciems OKLatvia1:07:22
41Sergey SorokinKedrRussian Federation1:07:23
42Petr SemelikKOB KladnoCzech Republic1:08:54
43Martin VelgosATU KosiceSlovakia1:09:17
44Radek BednarikTJ Slovan LuhacoviceCzech Republic1:13:25
45Joni VirtanenEspoon SuuntaFinland1:14:30
46Nikolay KhramovVelNovgorodRussian Federation1:15:11
47Rait LilleHarju KEK RSKEstonia1:18:26
48Marko LassilaLammin SakiaFinland1:19:01
49Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OKGermany1:24:12
50Mikael RoohsSkattkarrs SOKSweden1:26:56
51Peter BorcinKlub OB BOR TopolciankySlovakia1:28:20
52Hristo KaraivanovUzanaBulgaria1:29:53
53Mihai TudoracheOK SILVA CAMPINARomania1:34:48
54Audin AygunEontoursTurkey1:41:31
55Tuomas NaakkaRasti JyryFinland1:41:56
Nerijus MisikasOSK SakasLithuaniamispunched
Ain FjodorovNo club membershipEstoniadid not start
Mika SalonenKouvolan SuunnistajatFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org