Official results for XXIX International Troohy Murcia Costa Cálida

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: XXIX International Troohy Murcia Costa Cálida
Organisers: FORM / Spain
Date: 18 February 2017

Men

104 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1JOHAN RUNESSONFINLAND TAMPEREEN PYRINTOSweden1:22:05
2MAGNE DÆHLINORWAY HALDEN SKNorway1:23:55+1:50
3ANDREU BLANES REIGAlicante COLIVENCSpain1:24:51+2:46
4VOJTCH KRÁLSWEDEN IFK MORA OKCzech Republic1:30:28+8:23
5MARTIN REGBORNSWEDEN HAGABY GOIFSweden1:30:37+8:32
6OLLI-MARKUS TAIVAINENFINLAND NAVIFinland1:30:47+8:42
7OLA MARTNERSWEDEN GOTEBORG MAJORNA OKSweden1:31:05+9:00
8ROGER CASAL FERNÁNDEZAlicante COLIVENCSpain1:32:13+10:08
9ANTONIO MARTÍNEZ PÉREZAlicante COLIVENCSpain1:34:05+12:00
10EETU SAVOLAINENFINLAND IKAALISTEN NOUSEVA VOIMAFinland1:34:19+12:14
11DANIEL ROOSSWEDEN ATTUNDA OKSweden1:34:42+12:37
12EINARI HEINAROFINLAND HELSINGIN SUUNNISTAJATFinland1:35:09+13:04
13RAFFAEL HUBERSWEDEN IFK MORA OKSwitzerland1:35:46+13:41
14TOBIAS HENRIKSSONFINLAND OK TRIANFinland1:35:51+13:46
15OSKARI LIUKKONENFINLAND HIIDENKIERTAJATFinland1:35:58+13:53
16MANUEL JURADO ALONSOAlicante SANT JOANSpain1:36:55+14:50
17NIKITA STEPANOVRUSSIA NORD WESTRussian Federation1:37:14+15:09
18SCOTT FRASERFINLAND TURUN METSANKAVIJATGreat Britain1:37:35+15:30
19OTTO SIMOSASFINLAND OK TRIANFinland1:37:47+15:42
20ANTTI PARJANNEFINLAND TURUN METSANKAVIJATFinland1:38:23+16:18
21MIIKA SUOMINENFINLAND RAJAMAEN RYKMENTTIFinland1:38:34+16:29
22ALEKSI NIEMIFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinland1:39:26+17:21
23PER HARALD HAVNEN JOHANSENSWEDEN IFK MORA OKNorway1:39:30+17:25
24PAU LLORENS CAELLASBarcelona COBSpain1:40:12+18:07
25TOPI PENTTINENFINLAND OK TRIANFinland1:40:26+18:21
26ANTON KUUKKAFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinland1:41:13+19:08
27DMITRII POLIAKOVRUSSIA NORD WESTRussian Federation1:41:29+19:24
28ANSSI HUOSTILAFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinland1:41:37+19:32
29SEBASTIAN INDERSTSWEDEN EKSJÖ SOKItaly1:42:00+19:55
30THOMAS CARLSSONSWEDEN MALUNGS OK SKOGSMARDARNASweden1:42:23+20:18
31PHILIPP MÜLLERCZECH REPUBLIC CZECH YOUTH DREAM TEAM LIBERECGermany1:42:38+20:33
32SERGEY FEDATSENKASWEDEN SAVEDALENS AIKNetherlands1:43:07+21:02
33JANNIS SCHOENLEBERSWITZERLAND OLV BASELLANDSwitzerland1:43:16+21:11
34MIKHAIL KULESHOVFINLAND ESPOON SUUNTARussian Federation1:43:39+21:34
34ALGIRDAS BARTKEVICIUSLITHUANIA SM GAJALithuania1:43:39+21:34
36ONDEJ SEMIKFINLAND RAJAMAEN RYKMENTTICzech Republic1:43:46+21:41
37JOAKIM SVENSKSWEDEN STORA TUNA OKSweden1:44:52+22:47
38RAÚL FERRA MURCIAMurcia LORCA-OSpain1:45:13+23:08
39ARTEM POPOVFINLAND MS PARMARussian Federation1:45:26+23:21
40MORITZ DÖLLGASTCZECH REPUBLIC CZECH YOUTH DREAM TEAM LIBERECGermany1:45:54+23:49
41JAVIER RUIZ DE LA HERRÁN PIDALMálaga COMASpain1:47:00+24:55
42KIRILL KOMAROVFINLAND ESPOON SUUNTARussian Federation1:47:27+25:22
43OSKAR DANIELSSWEDEN ATTUNDA OKSweden1:47:33+25:28
44MIKKO SALERVOFINLAND OK TRIANFinland1:48:35+26:30
45ESA HUTTUNENFINLAND TURUN METSANKAVIJATFinland1:48:55+26:50
46ALEKSI LESKINENFINLAND LYNXFinland1:49:07+27:02
47MARKUS LANGSWEDEN STORA TUNA OKAustria1:49:28+27:23
48ISAC VON KRUSENSTIERNASWEDEN OK KARESweden1:50:30+28:25
49JOSÉ MANUEL GARCÍA CRESPOMálaga COMASpain1:51:29+29:24
50LUIS SÁNCHEZ SERRANOAlicante VILLENA-OSpain1:51:45+29:40
51GREG AHLSWEDEMadrid ESCONDITE-MUnited States1:52:04+29:59
52VILI NIEMIFINLAND RAJAMAEN RYKMENTTIFinland1:52:14+30:09
53MARC SERRALLONGA ARQUÉSGirona GO-XTREMSpain1:52:35+30:30
54JOËL MORGENTHALERSWITZERLAND OLG HERZOGENBUCHSEESwitzerland1:56:14+34:09
56STEINAR KOLLERUDNORWAY LILLOMARKA OLNorway1:58:56+36:51
57ANDREAS BERGANDERSWEDEN EKSJÖ SOKSweden2:00:20+38:15
58LUKAS SCHUBNELLSWITZERLAND OLC WINTERTHURSwitzerland2:01:51+39:46
59DANIIL KASHINRUSSIA NORD WESTRussian Federation2:01:54+39:49
60BEAT ROTHSWITZERLAND OLG BIBERIST SOSwitzerland2:02:03+39:58
61TOMÁ DLABAJAFINLAND RAJAMAEN RYKMENTTICzech Republic2:03:44+41:39
62TOMMI HAKULIFINLAND SK UUSIFinland2:04:25+42:20
63OTTO SUNDFINLAND OK TRIANFinland2:04:28+42:23
64POL RÀFOLS PERRAMONBarcelona COBSpain2:04:30+42:25
65ANSSI VESANTOFINLAND ESPOON SUUNTAFinland2:06:12+44:07
67JONAS ANDERSSONSWEDEN STORA TUNA OKSweden2:06:37+44:32
68RUBÉN PÉREZ PÉREZBurgos CORZOSpain2:06:41+44:36
69DANIEL WOLFCZECH REPUBLIC CZECH YOUTH DREAM TEAM LIBERECCzech Republic2:07:55+45:50
70BENET TOTUSAUS GARGALLOBarcelona BADALONA-OSpain2:09:02+46:57
71ELMAR MONTERO CÁRCELESAlbacete GODIHSpain2:10:16+48:11
72JOSEP MORLÁ VANRELLSoria NAVALENO-OSpain2:10:51+48:46
74KARL ENGESSWEDEN ATTUNDA OKSweden2:14:19+52:14
75SEBASTIÁN ORDOÑEZ IBÁÑEZTarragona MONTSANTSpain2:14:28+52:23
76SIMO HASUFINLAND OK TRIANFinland2:15:31+53:26
77VLADAN HENEKCZECH REPUBLIC CZECH YOUTH DREAM TEAM LIBERECCzech Republic2:16:56+54:51
78ERLING SOMMERFELDTFINLAND TURUN METSANKAVIJATNorway2:19:38+57:33
79THOMAS PETTERSSONSWEDEN ATTUNDA OKSweden2:20:40+58:35
80DANIEL BLOMSTERFINLAND OK TRIANFinland2:22:10+1:00:05
81ÁLVARO BENAVENTE PARAMadrid MONTE EL PARDOSpain2:24:34+1:02:29
82DAVID TARRÉS VILLEGASBarcelona COBSpain2:29:33+1:07:28
83DAN SAFKACZECH REPUBLIC OK KAMENICECzech Republic2:31:00+1:08:55
85XAVIER ARUMÍ ROTABarcelona UEVICSpain2:38:43+1:16:38
86CARLOS URIOS GARCÍABadajoz CODAN EXTREMADURASpain2:39:16+1:17:11
87JUHA RAUHALAFINLAND ESPOON SUUNTAFinland2:51:18+1:29:13
88ALFONSO CORTÉS PINILLABadajoz CODAN EXTREMADURASpain2:54:19+1:32:14
89BEN WINDSORUNITED KINGDOM DRONGOGreat Britain3:20:37+1:58:32
90SERGIO MÉRIDA SANCHÍSAlicante UNIVERSIDAD ALICANTESpain3:25:45+2:03:40
RINAT GABITOVFINLAND ESPOON SUUNTARussian Federationmispunched
EDUARDO GIL MARCOSBurgos TJALVESpainmispunched
CARLOS RAICO LANDA SANCHEZGranada VELETASpaindid not finish
PER LINDMANSWEDEN FINSPANGS SOKSwedendid not finish
TOMMI JUHANI TÖLKKÖBarcelona BADALONA-OFinlanddid not finish
ALVAR PALMENFINLAND ESPOON SUUNTAFinlanddid not finish
FREDRIK INGELSSONSWEDEN REHNS BKSwedendid not finish
JOHANNES KNUTASSWEDEN ATTUNDA OKSwedendid not finish
MATTIAS MÅRTSSWEDEN STORA TUNA OKSwedendid not finish
LARI PERNUFINLAND ESPOON SUUNTAFinlanddid not finish
OSCAR VILA SEMPEREAlicante COLIVENCSpaindid not finish
ALEKSI SORSAFINLAND ESPOON SUUNTAFinlanddid not finish
VLADISLAV MALYSHEVFINLAND ESPOON SUUNTARussian Federationdid not finish
YVES ASCHWANDENSWITZERLAND OLG GOLDAUSwitzerlanddid not finish
MIKAEL FABRITIUSFINLAND OK TRIANFinlanddid not finish
TOPI HASUFINLAND OK TRIANFinlanddid not finish
EMIL SVENSKSWEDEN STORA TUNA OKSwedendid not finish
ARTEM PANCHENKOSWEDEN IFK MORA OKUkrainedid not finish
TAPANI MÄKINENFINLAND TURUN METSANKAVIJATFinlanddid not start
DOUG TULLIEFINLAND TURUN METSANKAVIJATGreat Britaindid not start
SIMON IMARKSWEDEN TULLINGE SKSwedendid not start
OLLI-PEKKA KOISTINENFINLAND HIIDENKIERTAJATFinlanddid not start
JANIS KUMSFINLAND TURUN METSANKAVIJATLatviadid not start
ANTON SJÖKVISTSWEDEN STORA TUNA OKSwedendid not start
SANDER VAHERFINLAND RAJAMAEN RYKMENTTIEstoniadid not start
ELIAS KUUKKAFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinlanddid not start
MARTINS SIRMAISFINLAND TURUN METSANKAVIJATLatviadid not start
MIKKO SIRENFINLAND ANGELNIEMEN ANKKURIFinlanddid not start
MIIKA KIRMULAFINLAND ANGELNIEMEN ANKKURIFinlanddid not start

Women

38 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1SAILA KINNIFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinland1:09:55
2ANASTASIA RUDNAYAFINLAND MS PARMARussian Federation1:13:55+4:00
3SARI ANTTONENFINLAND KEURUUN KISAILIJATFinland1:15:41+5:46
4HENNA HAIKONENFINLAND ANTTOLAN URHEILIJATFinland1:19:56+10:01
5KRISTIN LÖFGRENSWEDEN IFK MORA OKSweden1:20:44+10:49
6SOFIA HAAJANENFINLAND SK POHJANTAHTIFinland1:22:29+12:34
7ANASTASIA DENISOVASWEDEN SAVEDALENS AIKBelarus1:23:05+13:10
8OLHA PANCHENKOSWEDEN IFK MORA OKUkraine1:26:10+16:15
9ANTONINA NAIDIONOVARUSSIA NORD WESTRussian Federation1:27:19+17:24
10MIIA NIITTYNENFINLAND KOOVEEFinland1:27:53+17:58
11ENNI JALAVAFINLAND TURUN SUUNNISTAJATFinland1:28:23+18:28
12ESTHER GIL I BROTONSAlicante COLIVENCSpain1:28:41+18:46
13KAROLIINA UKSKOSKIFINLAND KOOVEEFinland1:29:58+20:03
14VIOLETA FELICIANO SANJUÁNAlicante COLIVENCSpain1:30:15+20:20
15JOANA WÄLTISWITZERLAND OL BIEL SEELANDSwitzerland1:32:14+22:19
16ALICIA GIL SÁNCHEZAlicante COLIVENCSpain1:33:14+23:19
17ANDREA ROGGOSWITZERLAND OLG KAKOWASwitzerland1:34:15+24:20
18REETTA LASSILAFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinland1:36:25+26:30
19EMMA BERGMANSWEDEN GOTEBORG MAJORNA OKSweden1:36:29+26:34
20MARI SEPPÄNENFINLAND OK TRIANFinland1:38:06+28:11
21LUCIE KRAFKOVACZECH REPUBLIC CZECH YOUTH DREAM TEAM LIBERECCzech Republic1:38:07+28:12
22AMPARO GIL BROTONSBarcelona COBSpain1:39:49+29:54
23NATALIA GURCHENKOVAAlicante UNIVERSIDAD ALICANTERussian Federation1:40:24+30:29
24ESMERALDA RUIZ ALONSOAlicante SANT JOANSpain1:44:03+34:08
25DOROTHEA MÜLLERCZECH REPUBLIC CZECH YOUTH DREAM TEAM LIBERECGermany1:44:04+34:09
26VENLA KINNALAFINLAND TURUN SUUNNISTAJATFinland1:44:30+34:35
27SANNI KYMÄLÄINENFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinland1:47:05+37:10
28ANNABEL VALLEDOR FERNÁNDEZBarcelona BADALONA-OSpain1:49:33+39:38
29AMANDA PONS PÉREZBurgos CORZOSpain2:02:53+52:58
30EMMI HAAVISTOFINLAND TURUN SUUNNISTAJATFinland2:06:31+56:36
31ROSA MARTÍN GARCÍAToledo ESCONDITE-TSpain2:10:50+1:00:55
32MIRIAM CARRETERO MIGUELBarcelona UPCSpain2:28:23+1:18:28
33ANA CAMARASA PÉREZAlicante COLIVENCSpain2:28:42+1:18:47
34LAURA LÓPEZ GARCÍAMurcia LORCA-OSpain2:29:28+1:19:33
SONJA KYRÖLÄFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinlandmispunched
LAURA SERRA SALABarcelona COBSpaindid not finish
SVETLANA MIRONOVAFINLAND KOOVEERussian Federationdid not finish
SILJE EKROLL JAHRENSWITZERLAND OL NORSKANorwaydid not finish
KATJA VON SCHOULTZFINLAND OK TRIANFinlanddid not start
EMILIA STÅHLBERGFINLAND ESPOON SUUNTAFinlanddid not start
MAIJA SIANOJAFINLAND MS PARMAFinlanddid not start
LOTTA KARHOLAFINLAND TAMPEREEN PYRINTOFinlanddid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org