Official results for Long

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Long
Organisers: Krasnoyarsk / Russian Federation
Date: 11 March 2017

Men

24 300 m, 47 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Erik RostSWE1:46:044:21
2Kirill VeselovRUS1:47:22+1:184:25
3Lars MoholdtNOR1:47:27+1:234:25
4Andrey LamovRUS1:47:28+1:244:25
5Andrey GrigorievRUS1:47:34+1:304:25
6Martin HammarbergSWE1:51:05+5:014:34
7Radek LacigaCZE1:54:35+8:314:42
8Ville Petteri SaarelaFIN1:55:41+9:374:45
9Markus LundholmSWE1:57:08+11:044:49
10Ulrik NordbergSWE1:59:52+13:484:55
11Janne HakkinenFIN1:59:56+13:524:56
12Raivo KivlenieksLAT2:01:08+15:044:59
13Tuomas KotroFIN2:02:34+16:305:02
14Yury YazykouBLR2:07:33+21:295:14
15Mattis JaamaEST2:09:13+23:095:19
16Petr HorvatCZE2:13:14+27:105:28
17Michal ArgalasCZE2:15:17+29:135:34
18Martin PenchevBUL2:17:10+31:065:38
19Nauris RaizeLAT2:19:56+33:525:45
20Bernd KohlschmidtGER2:21:07+35:035:48
21Margus HallikEST2:21:14+35:105:48
22Denis VlassovKAZ2:21:22+35:185:49
23Roland FesselhoferAUT2:22:15+36:115:51
24Klaus CsucsROU2:22:47+36:435:52
25Davide ComaiITA2:22:55+36:515:52
26Simion SuciuROU2:25:46+39:425:59
27Azat NazyrovKAZ2:26:08+40:046:00
28Oyvind WiggenNOR2:30:27+44:236:11
29Dmitriy AdamovichKAZ2:45:06+59:026:47
30Zoltan SzepROU2:51:35+1:05:317:03
31Yuki IshiharaJPN3:00:03+1:13:597:24
Stanimir BelomazhevBULdisqualified
Takumi IshiharaJPNdisqualified
Shotaro KishiJPNdisqualified
Nikolai MatveevKGZdisqualified
Ilmar UdamESTdisqualified
Igor ZvontsovBLRdisqualified
Francesco CorradiniITAdid not finish
Sergey GorlanovRUSdid not finish
Gion SchnyderSUIdid not finish
Jakub SkodaCZEdid not finish
Aslan TokbayevKAZdid not finish
Even ToomasESTdid not finish
Sandro TruttmannSUIdid not finish
Jyri UusitaloFINdid not finish
Oeyvind WatterdalNORdid not finish
Adrian WickertAUTdid not finish

Women

17 200 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Mariya KechkinaRUS1:25:334:58
2Alena TrapeznikovaRUS1:30:27+4:545:15
3Tatyana OborinaRUS1:32:52+7:195:23
4Marjut TurunenFIN1:35:04+9:315:31
5Antoniya GrigorovaBUL1:39:31+13:585:47
6Evelina WickbomSWE1:39:34+14:015:47
7Petra HancovaCZE1:40:33+15:005:50
8Johanka SimkovaCZE1:41:43+16:105:54
9Mirka SuutariFIN1:44:05+18:326:03
10Olga NovikovaKAZ1:45:18+19:456:07
11Kristyna KolinovaCZE1:45:57+20:246:09
12Daisy KudreEST1:47:02+21:296:13
13Gabriele AndrasiunieneLTU1:48:19+22:466:17
14Linda LindkvistSWE1:48:35+23:026:18
15Doris KudreEST1:51:38+26:056:29
16Assem NazyrovaKAZ1:51:39+26:066:29
17Evine Westli AndersenNOR1:57:36+32:036:50
18Stefania CorradiniITA1:59:49+34:166:57
19Andreya DyaksovaBUL2:01:47+36:147:04
20Epp PaalbergEST2:17:21+51:487:59
21Rieke BrunsGER2:29:42+1:04:098:42
22Elmira MoldashevaKAZ2:41:25+1:15:529:23
Anna KaminskaPOLdisqualified
Salla KoskelaFINdisqualified
Tove AlexanderssonSWEdid not finish
Kamila IbrayevaKAZdid not finish
Milka ReponenFINdid not finish
Elena TaranovaKGZdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Siven Active Sport
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org