International Orienteering Federation

Official results for Norte Alentejano O Meeting 2016 - 2

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Norte Alentejano O Meeting 2016 - 2
Organisers: GD4C Grupo Desportivo 4 Caminhos / Portugal
Date: 13 February 2016

Men

67 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Vladislav MalyshevBelgorod - SpartakRussian Federation46:00
2Erik ClassonOK OrintoSweden46:39
3Dane BlomquistLillomarka OLGreat Britain47:23
4Vegard Jarvis WestergaardHalden SKNorway47:38
5Quentin RauturierFFCOFrance48:24
6Haakon Raadal BjoerloHalden SKNorway49:11
7Daniel RoosAttunda OKSweden49:27
8Andreas BerganderEksjö SOKSweden50:11
9Johan TornrothHestra IFSweden50:27
10Martin AhlbergerHestra IFSweden50:37
11Anders Felde OlaussenHalden SKNorway50:41
12Anders HedbergGoteborg Majorna OKSweden50:44
13Santeri SilvennoinenKalevan RastiFinland51:15
14Arttu SyrjalainenHelsingin SuunnistajFinland52:15
15Eduardo Gil MarcosTjalveSpain52:43
16Matthieu PuechIFK GöteborgFrance53:05
17Severin HowaldSW Ori TeamSwitzerland54:01
18Mikolaj DutkowskiUARPoland54:34
19Pierre MartinezFFCOFrance54:41
20Adrien DelenneFFCOFrance54:44
21Haavard IrgensFossum IFNorway55:03
22Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKSweden55:08
23Jesper Kullin AlfredssonL-100 IFSweden55:55
24Marian BassetFFCOFrance56:07
25Diego LazaroCOVSpain56:13
26Miguel Reis e SilvaCMo FunchalPortugal56:33
27Jesper SjogrenHestra IFSweden56:50
28Rafael MiguelOri-EstarrejaPortugal57:15
29Gregoire ChatelainFFCOFrance57:19
29Miika HernelahtiKalevan RastiFinland57:19
31Timo SuterEksjö SOKSwitzerland57:28
32Giacomo BarboneJO GrenobloisUnited States57:37
33Renato Cavalcanti FerreiraCOSCBrazil57:49
34Mattias MartsStora Tuna OKSweden58:17
35Teemu NiskanenIndividual FINFinland1:00:14
36Eeli ViholainenSuunta JyväskylFinland1:00:16
37Jeremy GenarVVOBelgium1:01:27
38Michele FrancoErebus OriItaly1:02:04
39Antti HarjuKalevan RastiFinland1:02:24
40Daniel DuhlboIFK MoraSweden1:02:53
41Marvin GoerickeBerliner TSCGermany1:03:03
42Mathias BenjaminsenLillomarka OLNorway1:03:20
43Oskar StormerFossum IFNorway1:03:32
44Steinar KollerudLillomarka OLNorway1:04:29
45Tomas KuzminskisLithuanian deaf teamLithuania1:04:58
46André RamosCOCPortugal1:05:06
47Michael LaraiaIndividual USAUnited States1:05:11
48Radu MileaCS Unirea Alba IuliaRomania1:05:23
49Maxim SimakovIndividual RUSRussian Federation1:05:33
50Simon LeroyFFCOFrance1:05:55
51Gildo SilvaCOCPortugal1:06:19
52Mikhail KuleshovBelgorod - SpartakRussian Federation1:07:03
53Veli Pekka KuuttiPerttelin PeikoFinland1:08:00
54Martin LarssonHestra IFSweden1:08:04
55Nelson BarocaCA MadeiraPortugal1:11:43
56Rolf WermelingerHalden SKSwitzerland1:15:08
57Everton MarkusCOSMBrazil1:15:14
58Vytautas RemeikaLithuanian deaf teamLithuania1:16:09
59Vicente Lopez SanchezFundi-OSpain1:16:15
60Nuno EvangelistaCOAPortugal1:19:42
61Luis BarreiroNADAPortugal1:26:28
62Douglas SchmitzCOPABrazil1:28:17
63Kari KokkinenPerttelin PeikoFinland1:33:04
Andrey BaryshnikovNord WestRussian Federationmispunched
Evaldas JadenkusAzuolasLithuaniamispunched
Guntars MankusSaldus OKLatviamispunched
Simon JakobssonL-100 IFSwedendid not finish
Frode KonstBø OLNorwaydid not start
Arnaud PerrinFFCOFrancedid not start
Daniel Portal GordilloCODAN ExtremaduraSpaindid not start
Dag Steinar RagvinBø OLNorwaydid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org