International Orienteering Federation

Official results for Euromeeting 2016

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Euromeeting 2016
Organiser: Latvia
Date: 25 September 2016

Koovee

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Svetlana MironovaW21E (38)did not start

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Andris GailisM21E (70)19:19+4:066:26

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Janis KruminsM21E (70)mispunched

Chelyabinsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sergey DobryninM21E (70)15:27+0:145:09

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Timo SildM21E (70)15:39+0:265:13

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sander VaherM21E (70)15:45+0:325:15

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Lauri SildM21E (70)16:01+0:485:20

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Sergei RjabyshkinM21E (70)16:25+1:125:28

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Kristo HeinmannM21E (70)16:37+1:245:32

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Tonis LaugesaarM21E (70)16:53+1:405:37

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Peeter PihlM21E (70)18:08+2:556:02

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Marek KarmM21E (70)18:35+3:226:11

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Andres SaetaluM21E (70)19:36+4:236:32

Estonia

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ats SonajalgM21E (70)did not start

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Evely KaasikuW21E (38)16:22+1:206:17

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Marie TammemaeW21E (38)18:54+3:527:16

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Laura JoonasW21E (38)mispunched

Estonia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kerstin UiboupinW21E (38)disqualified

Estonia

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Annika RihmaW21E (38)did not start

Finland

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sari AnttonenW21E (38)15:025:46
6Enni JalavaW21E (38)16:01+0:596:09
7Jesse LaukkarinenM21E (70)15:29+0:165:09
11Anna HaatajaW21E (38)16:08+1:066:12
12Miika KirmulaM21E (70)15:40+0:275:13
13Einari HeinaroM21E (70)15:40+0:275:13
14Topi RaitanenM21E (70)15:43+0:305:14
15Lotta KarholaW21E (38)16:56+1:546:30
15Aleksi NiemiM21E (70)15:43+0:305:14
17Eveliina HirvonenW21E (38)17:00+1:586:32
22Otto SimosasM21E (70)15:54+0:415:18
23Sami HamalainenM21E (70)15:55+0:425:18
24Elias KuukkaM21E (70)15:56+0:435:18
38Anton KuukkaM21E (70)16:50+1:375:36
Lotta KirvesmiesW21E (38)mispunched
Eetu SavolainenM21E (70)did not start

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Frederic TranchandM21E (70)15:25+0:125:08

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lucas BassetM21E (70)15:25+0:125:08

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Vincent CoupatM21E (70)15:45+0:325:15

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Loic CapbernM21E (70)15:52+0:395:17

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Adrien DelenneM21E (70)16:02+0:495:20

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Arnaud PerrinM21E (70)16:09+0:565:23

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Quentin RauturierM21E (70)16:35+1:225:31

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Theo FleurentM21E (70)16:51+1:385:37

France

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Loic MartyM21E (70)did not start

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nicolas RioM21E (70)mispunched

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Isia BassetW21E (38)16:03+1:016:10

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Lauriane BeauvisageW21E (38)16:06+1:046:11

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Delphine PoirotW21E (38)16:19+1:176:16

France

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Fanny RocheW21E (38)17:00+1:586:32

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Marvin GoerickeM21E (70)15:49+0:365:16

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Alexander KlessenM21E (70)23:02+7:497:40

Germany

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Patricia NiekeW21E (38)18:14+3:127:00

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Chris SmithardM21E (70)16:05+0:525:21

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30William GardnerM21E (70)16:17+1:045:25

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Matthew ElkingtonM21E (70)17:02+1:495:40

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Will RiggM21E (70)17:45+2:325:55

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Mark PurkisM21E (70)18:18+3:056:06

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Ed NicholasM21E (70)22:01+6:487:20

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tom BrayM21E (70)mispunched

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Peter BrayM21E (70)mispunched

Great Britain

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Hector HainesM21E (70)did not start

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Lucy ButtW21E (38)17:00+1:586:32

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Kirstin MaxwellW21E (38)17:10+2:086:36

Great Britain

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Jo ShepherdW21E (38)17:56+2:546:53

Great Britain

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ruth HolmesW21E (38)did not start

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Kin Wai LeeM21E (70)18:02+2:496:00

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Tsz Wai YuM21E (70)18:08+2:556:02

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Lok Hin MAM21E (70)18:56+3:436:18

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Wing Chung TamM21E (70)20:10+4:576:43

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Man Long ChowM21E (70)20:29+5:166:49

Hong Kong

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Ka Ki LeungW21E (38)19:26+4:247:28

Ikaalisten Nouseva Voima

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Juho Veikko HytonenM21E (70)19:04+3:516:21

Israel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Guy SaboM21E (70)18:04+2:516:01

Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Joni HirvikallioM21E (70)mispunched

Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Johanna HulkkonenW21E (38)17:04+2:026:33

Lahden Suunnistajat 37

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi AnttolainenM21E (70)did not start

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Arturs PaulinsM21E (70)15:135:04

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Andris JubelisM21E (70)15:49+0:365:16

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Endijs TitomersM21E (70)16:43+1:305:34

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Uldis UpitisM21E (70)16:45+1:325:35

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Janis TamuzsM21E (70)17:06+1:535:42

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Matiss SliksjanisM21E (70)17:20+2:075:46

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Janis KumsM21E (70)17:46+2:335:55

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Valters AbolinsM21E (70)18:45+3:326:15

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Davis DislersM21E (70)mispunched

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Artjoms RekunenkoM21E (70)mispunched

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ilgvars CauneM21E (70)mispunched

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sandra GrosbergaW21E (38)15:56+0:546:07

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Aija SkrastinaW21E (38)16:07+1:056:11

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Laura VikeW21E (38)17:23+2:216:41

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Irita PukiteW21E (38)17:50+2:486:51

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Elizabete BlumentaleW21E (38)18:02+3:006:56

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Una AramaW21E (38)23:37+8:359:05

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elina KarklinaW21E (38)mispunched

Latvia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Inga DambeW21E (38)mispunched

NAVI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Topias AholaM21E (70)15:32+0:195:10

Novorossyisk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Sergei BorovkovM21E (70)18:25+3:126:08

Novorossyisk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Anastasia BorovkovaW21E (38)17:23+2:216:41

Ogre OK/SC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Andris KivlenieksM21E (70)16:27+1:145:29

Parma MS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anastasia RudnayaW21E (38)15:03+0:015:47

Pohjantahti SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Marika TeiniW21E (38)15:27+0:255:56

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Artem PopovM21E (70)15:15+0:025:05

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Dmitrii PoliakovM21E (70)15:34+0:215:11

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Nikita StepanovM21E (70)16:05+0:525:21

Russian Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Dmitrii NakonechnyiM21E (70)16:36+1:235:32

Russian Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Georgiy MavchunM21E (70)did not start

Saue Tammed SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Kirti RebaneW21E (38)17:43+2:416:48

Slask Wroclaw

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Hanna WisniewskaW21E (38)17:31+2:296:44

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jonas EggerM21E (70)15:135:04

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Christoph MeierM21E (70)15:37+0:245:12

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Sven HellmuellerM21E (70)15:48+0:355:16

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kaspar HaglerM21E (70)did not finish

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Terence RisseM21E (70)mispunched

Switzerland

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Florian SchneiderM21E (70)did not start

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Martina RuchW21E (38)15:58+0:566:08

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sina TommerW21E (38)16:05+1:036:11

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Anina BrunnerW21E (38)16:58+1:566:31

Switzerland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kerstin UllmannW21E (38)17:28+2:266:43

Vehkalahden Veikot

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Sari NurmelaW21E (38)16:20+1:186:16

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org