International Orienteering Federation

Official results for World Masters MTB Orienteering Championships 2016, sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: World Masters MTB Orienteering Championships 2016
Organisers: Lithuania / MTBO RENGINIAI
Date: 30 September 2016 - 2 October 2016

LongMiddleMiddle (overall)SprintSprint (overall)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Monica Aguilera ViladomiuW40 (30)32:515:21

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Michaela ChmelikovaW40 (30)42:216:54

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Martins LasmanisM40 (46)37:095:26

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Mantas LapinskasM40 (46)41:056:01

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Carlos SimoesM40 (46)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Killian LomasM45 (109)32:314:45

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Alexander TolochM45 (109)38:485:41

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Sandor TalasM45 (109)48:587:10

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Eva MalinakovaW50 (45)44:517:48

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Angela Brand BarkerW50 (45)45:017:49

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Dana KralovaW50 (45)55:219:37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Radovan MachM50 (109)32:425:33

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Dietmar DorflerM50 (109)42:197:12

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jiri HejnaM50 (109)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Jiri KralM55 (88)34:585:57

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Zbynek PospisekM55 (88)36:566:17

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Vladimir MalinakM55 (88)1:03:2310:47

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Unto KanervaM70 (47)31:297:29

Albury-Wodonga OC

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Leigh PrivettM70 (47)did not start

Alfta Osa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Peter RosenM50 (109)31:125:18

Alleroed OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Peter Reibert HansenM45 (109)mispunched

Alleroed OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Charlotte BergmannW50 (45)did not start

Alleroed OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Troels Bent HansenM55 (88)did not start

Arena

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Igors JamcuksM50 (109)34:395:53

Asope

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Magalie ConterW40 (30)38:546:21

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Raitis MuiznieksM45 (109)34:425:05

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ewald MayerM55 (88)56:069:32

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Paul GruenM60 (47)mispunched

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Wolf EberleM70 (47)26:306:18

Azimuts OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Martins GodinsM40 (46)36:365:21

Ballerup OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Finn JohannsenM55 (88)34:445:54

BOL DAIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Garcin FranckM55 (88)57:039:42

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Inese KaukeW40 (30)36:065:53

CLARO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Timothy EvansM50 (109)40:156:51

CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Margarida Goncalves NovoW50 (45)mispunched

CO Colmar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Francois LorangM50 (109)35:366:03

COC Clube de Orientacao do Centro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Inacio SerralheiroM55 (88)mispunched

COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Michel DenaixM55 (88)37:596:27

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anna ElgesjoW40 (30)42:246:55

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Florence BergW45 (30)37:096:03

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Per LeidevallM50 (109)33:235:40

ECHO73

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Legrand BrunoM55 (88)51:468:48

Edsbyns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Hans OlevikM70 (47)29:517:06

Eksjo SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Stefan KollbergM55 (88)49:438:27

Eksyma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Jouko KleemolaM50 (109)35:145:59

Eksyma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Timo RaudusM50 (109)37:276:22

Elektrėnų KK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Saulius JurgeleviciusM45 (109)mispunched

Elektrėnų KK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Audrius JurgeleviciusM50 (109)50:108:32

Eskilstuna OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Magnus HellbergM50 (109)31:255:20

ESV Bitterfeld

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Michael SturmM45 (109)did not start

Finspangs SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Benny WiklundM50 (109)43:577:28

Finspangs SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kenneth SvenssonM55 (88)31:025:16

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Andrew WindrumM45 (109)37:295:29

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Peter SimmondsM45 (109)39:265:46

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Charlie Somers CocksW50 (45)mispunched

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Andy ConnM50 (109)43:257:23

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tony Brand BarkerM55 (88)41:277:03

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Keith DawsonM55 (88)42:587:18

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17John RawdenM55 (88)44:047:30

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Denise HarperW60 (22)41:069:54

GB MTBO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Caroline DallimoreW60 (22)did not start

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nick DallimoreM60 (47)32:015:26

GB MTBO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stuart NormanM60 (47)did not start

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eric HarperM65 (42)mispunched

Giant Russian Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ksenia ChernykhW45 (30)did not start

Giant Russian Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Victor KorchaginM45 (109)did not start

Gigant Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Tomas ZrnikM45 (109)34:044:59

Gigant Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jan SkoupyM45 (109)mispunched

Goteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Per GustavssonM55 (88)mispunched

Hangya SZKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Miklos MetsM55 (88)34:045:47

Hangya SZKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tamas JankoM55 (88)34:345:53

Hangya SZKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Agoston DosekM60 (47)31:035:17

Hiiltomiehet

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mika HakkinenM40 (46)32:484:48

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Manfred StockmayerM50 (109)28:004:45

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Valentin PidnerM60 (47)46:347:55

Hungarian Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anna FuzyW40 (30)32:595:23

Icone Sens

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jean Charles LaleveeM55 (88)31:385:23

IF Thor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Lars PontenM60 (47)37:256:22

IFK Lidingo SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anders StjerndahlM55 (88)33:075:38

IOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Mark StodgellM40 (46)36:255:20

IOSK Būdakalnis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tautvydas ZilinskasM45 (109)34:425:05

IOSK Būdakalnis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Darius KalvaitisM45 (109)36:085:17

IOSK Būdakalnis

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vincas ZaliauskasM45 (109)did not start

IPR

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Pasi MartikainenM55 (88)33:055:37
4Heikki NurminenM70 (47)29:277:00
10Anne SalomaaW40 (30)46:127:32
13Tuomo MarttinenM50 (109)32:485:34
16Tapani HakkinenM70 (47)57:4813:45
18Ismo SaariM50 (109)34:475:55
20Vesa SaariM55 (88)50:508:39
Heikki PeltonenM55 (88)mispunched
Henna BreilinW45 (30)did not start

Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Goran AnderssonM55 (88)32:185:29

JAPAN MTBO National team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Kazushi HiguchiM45 (109)39:385:48

JAPAN MTBO National team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kazushige HatoriM50 (109)mispunched

Jarvenpaan Palo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Heikki TyrvainenM60 (47)32:585:36

Juvan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Seppo OllikainenM65 (42)35:356:03

Kalmar OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Sonny MyrefeltM60 (47)35:276:02

Keravan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jarmo LaunonenM50 (109)31:375:22

Kuopion Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Markku LeinonenM60 (47)53:089:02

Kuortaneen Kunto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Asko SippolaM50 (109)32:565:36

Kvarnsvedens GoIF OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Stefan KillbergM50 (109)31:565:26

Kvarnsvedens GoIF OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Esbjorn AndrenM65 (42)mispunched

Lahden Suunnistajat 37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jukka LuukkoM70 (47)32:007:37

Lanna IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Hakan LangM55 (88)36:346:13

Linkopings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Madeleine OlfvingssonW40 (30)33:285:27

Lorca O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Juanfran AbellanM45 (109)35:545:15

LOST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Duncan SullivanM55 (88)mispunched

Lounais Hameen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ritva LummeW50 (45)mispunched

Lounais Hameen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Jorma LehtimakiM65 (42)57:079:43

LSF Pronoking Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Margus VenelaineM45 (109)35:455:14

Madonas BJSS OK Arona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Juris BorovikovsM45 (109)47:096:54

Malahit Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Boris ElfimovM55 (88)40:456:56

Megalodusz SE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Veronika CsehW45 (30)34:535:41

Meridians OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Egils GruzdeM50 (109)mispunched

Naukseni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Didzis CakursM50 (109)37:126:19

Novosibirsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Timofei GeraskoM40 (46)33:444:56

ODTU SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nermin FenmenW60 (22)40:499:50

OK Ąžuolas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Mindaugas PauksteM40 (46)40:035:52

OK Dainava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mindaugas DindaM60 (47)43:267:23

OK Dainava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Kestutis KviecinskasM65 (42)53:539:10

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Arvydas ZvirblisM40 (46)47:216:56

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Giedre RubazevicieneW45 (30)44:547:19

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Saulius MorenasM50 (109)32:035:27

OK FROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Per Allan PedersenM70 (47)27:546:38

OK FROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ole HoffmannM70 (47)31:007:22

OK Jaunystė

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Remigijus DraksasM45 (109)did not start

OK Jaunystė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Edmundas KaseviciusM50 (109)mispunched

OK Jaunystė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas ZemaitisM60 (47)mispunched

OK Kare

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Annika EngstromW50 (45)35:436:12
4Steven HaleM50 (109)30:565:15
Annika HaleW45 (30)did not start

OK Kopa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Audrius PociusM40 (46)mispunched

OK Kullingshof

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Magnus AasaM50 (109)36:346:13

OK Labirintas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Salvinija DeksnieneW50 (45)1:00:4010:33

OK Labirintas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ruta StanevicieneW60 (22)32:557:55

OK Labirintas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Saulius MarozasM60 (47)mispunched

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Alar ViitmaaM45 (109)32:274:45

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Riho ManniM65 (42)47:058:00

OK O Klaipėda

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Ricardas TevelisM45 (109)45:356:40

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Katja BrunstedtW40 (30)35:545:51

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Morten Bang NorgaardM40 (46)42:546:17

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Tove AndersenW50 (45)38:286:41

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Jens Peter GundorfM60 (47)38:296:33

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Niels DuedahlM65 (42)39:456:45

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jes SteenM65 (42)mispunched

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ellis Byrgiel SommerW70 (6)43:0112:33

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tage V AndersenM70 (47)40:469:42

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Rein KuttimM70 (47)36:278:40

OK Pan Aarhus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bjarne HoffmannM45 (109)mispunched

OK Polva Kobras

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Raul OleskM55 (88)mispunched

OK Porgupohja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sven LuksM45 (109)mispunched

OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jonny EngelM45 (109)31:504:39

OK Saulė

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Margus KesaM45 (109)did not start

OK Saulė

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Karolis MickeviciusM55 (88)did not start

OK Saulė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Donatas KazlauskasM55 (88)mispunched

OK Sodertorn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ronny HedlundM70 (47)36:028:34

OK Takas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Tomas PleckaitisM40 (46)45:106:37

OK Takas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vilius DociusM45 (109)mispunched

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
AnneMaj BlomsterW45 (30)mispunched

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Max LindforsM45 (109)mispunched

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Patric OstergardM50 (109)29:255:00

OL Team Wehrsdorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sylvia ThomasW45 (30)41:586:51

OL Team Wehrsdorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Jens JunghanssM45 (109)38:475:40

OL Team Wehrsdorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Harald MaennelM60 (47)31:325:22

OLG Pfaeffikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Bea RahmW60 (22)58:1914:03

OLG Pfaeffikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Walter RahmM65 (42)34:145:49

OLG Stroeck Wien

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Herbert LacknerM70 (47)41:129:48

OLG Thun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ursula HausermannW50 (45)37:226:29

Orienta Gold team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maxim ZhurkinM45 (109)mispunched

Orienta Gold team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Igor KoghetkovM50 (109)mispunched

Orienta Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anastasia MeskinaW45 (30)mispunched

Orienta Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Galina MiterevaW50 (45)50:358:47

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Jeff DickeyM40 (46)45:436:41

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Dave SwansonM45 (109)40:415:57

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Kathleen LennonW50 (45)1:01:4910:45

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Greg LennonM55 (88)45:487:47

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Svajonas AbrazasM45 (109)34:215:01

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Cezljus KomarovasM45 (109)46:186:47

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vaidas JurgaitisM45 (109)mispunched

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tomas KlicnerM45 (109)mispunched

Osnabruecker TB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Olga SonnenbergW50 (45)52:079:03

Osnabruecker TB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sergej SonnenbergM60 (47)mispunched

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Karlis DzalbsM40 (46)40:576:00

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Girts JankovskisM45 (109)mispunched

Polisportiva Besanese Asd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Licia KalcichW60 (22)1:02:2615:02

RAE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Mait MandmetsM40 (46)41:366:05

Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Samuli KyyronenM45 (109)29:444:21

Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vesa ForsblomM45 (109)mispunched

Range Runners OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tamsin BarnesW45 (30)49:028:00

Rasti Jyry

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tuula OhramaaW70 (6)45:5413:24

Rasti Jyry

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Seppo KettunenM70 (47)40:169:35

Rold Skov OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Annelise MacLassenW60 (22)39:419:33

Saarijarven Pullistus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anu OksanenW45 (30)mispunched

Saint Petersburg MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Vladimir KoltunovM40 (46)36:205:19

Saint Petersburg MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Igor BondarenkoM45 (109)mispunched

Sarnena gora A2

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tanio TanevM65 (42)did not start

Scapa NANCY Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Frederic ViryM50 (109)mispunched

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10John RasmussenM70 (47)34:048:06

SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Erik AibastM40 (46)mispunched

SkiO Swiss

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stefan PfisterM45 (109)did not start

SKOB Zlin

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lenka VavrysovaW40 (30)36:556:01

Skogsloparna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Eero O NiemiM60 (47)36:246:11

SOC Asikkala

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Heikki SaarinenM65 (42)31:545:25

SOC Asikkala

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Teuvo LehtinenM65 (42)did not start

SOC Asikkala

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Risto OrpanaM70 (47)23:245:34

Sodertalje Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mats HeldtM50 (109)mispunched

SPLOT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sarah BaylissW45 (30)49:518:08

SRD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Stanislav TarassovM45 (109)34:455:05

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ulf ErikssonM55 (88)33:455:44

Sunshine OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Richard RobinsonM60 (47)37:076:19

Suomusjarven Sisu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Raimo LaitinenM70 (47)32:297:44

Tarpian Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Pekka MakiM50 (109)31:205:20

Tarpian Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Olli SavikkoM50 (109)34:005:47

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Bente MadsenW50 (45)39:316:52

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Birgit OlsenW60 (22)mispunched

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Keld JohnsenM65 (42)36:146:10

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Klaus OlsenM65 (42)38:266:32

Tomotion racing by black tusk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Olaf KadenM50 (109)30:465:14

Trosabygdens OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stefan JohanssonM50 (109)did not start

Turengin Sarastus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Antti OjalaM65 (42)47:208:03

TUS Karlsruhe Rueppurr

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Uta SpehrW50 (45)53:119:14

Ulricehamns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anders ThomassonM65 (42)39:226:42

Varska OK Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ingrit KalaW45 (30)36:075:53

Viborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Tommy DamsgaardM45 (109)52:357:42

Viborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Joern SvensenM50 (109)32:075:28

Wakhan Raiders

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Josep Selga San JoseM50 (109)did not start

Wanderers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Koji ChinoM50 (109)42:297:13

Western Connecticut OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Joe BrautigamM50 (109)37:456:25

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org