International Orienteering Federation

Official results for World Masters MTB Orienteering Championships 2016, middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: World Masters MTB Orienteering Championships 2016
Organisers: Lithuania / MTBO RENGINIAI
Date: 30 September 2016 - 2 October 2016

LongMiddleMiddle (overall)SprintSprint (overall)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Monica Aguilera ViladomiuW40 (30)57:165:59

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Michaela ChmelikovaW40 (30)1:11:467:30

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Martins LasmanisM40 (46)1:08:095:08

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Mantas LapinskasM40 (46)1:24:446:23

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Carlos SimoesM40 (46)did not start

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Killian LomasM45 (109)1:07:175:04

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Alexander TolochM45 (109)1:10:545:21

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Sandor TalasM45 (109)1:38:497:27

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Eva MalinakovaW50 (45)1:06:358:22

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Angela Brand BarkerW50 (45)1:13:309:14

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Dana KralovaW50 (45)1:28:1711:06

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Radovan MachM50 (109)1:09:295:51

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Dietmar DorflerM50 (109)1:12:566:09

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jiri HejnaM50 (109)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Vladimir MalinakM55 (88)2:00:4910:11

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Zbynek PospisekM55 (88)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jiri KralM55 (88)mispunched

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Unto KanervaM70 (47)mispunched

Albury-Wodonga OC

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Leigh PrivettM70 (47)did not start

Alfta Osa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Peter RosenM50 (109)mispunched

Alleroed OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Peter Reibert HansenM45 (109)1:00:474:35

Alleroed OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Charlotte BergmannW50 (45)did not start

Alleroed OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Troels Bent HansenM55 (88)did not start

Arena

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Igors JamcuksM50 (109)1:09:125:50

Asope

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Magalie ConterW40 (30)1:30:289:28

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Raitis MuiznieksM45 (109)1:23:126:16

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Ewald MayerM55 (88)2:13:5611:18

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Paul GruenM60 (47)1:08:356:40

Austria

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Wolf EberleM70 (47)1:19:539:35

Azimuts OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Martins GodinsM40 (46)1:17:515:52

Ballerup OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Finn JohannsenM55 (88)1:06:175:35

BOL DAIR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Garcin FranckM55 (88)1:25:227:12

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Inese KaukeW40 (30)57:566:03

CLARO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Timothy EvansM50 (109)1:18:036:35

CN Alvito

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Margarida Goncalves NovoW50 (45)mispunched

CO Colmar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Francois LorangM50 (109)1:18:056:35

COC Clube de Orientacao do Centro

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Inacio SerralheiroM55 (88)1:52:169:28

COCS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Michel DenaixM55 (88)1:14:226:16

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anna ElgesjoW40 (30)1:11:247:28

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Florence BergW45 (30)1:07:257:03

Domnarvets GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Per LeidevallM50 (109)1:05:035:29

ECHO73

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Legrand BrunoM55 (88)1:38:368:19

Edsbyns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Hans OlevikM70 (47)mispunched

Eksjo SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Stefan KollbergM55 (88)1:00:365:06

Eksyma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Timo RaudusM50 (109)1:01:055:09

Eksyma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Jouko KleemolaM50 (109)1:52:459:30

Elektrėnų KK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Saulius JurgeleviciusM45 (109)1:49:318:15

Elektrėnų KK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Audrius JurgeleviciusM50 (109)2:01:0610:13

Eskilstuna OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Magnus HellbergM50 (109)1:03:035:19

ESV Bitterfeld

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Michael SturmM45 (109)did not start

Finspangs SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Benny WiklundM50 (109)1:35:458:04

Finspangs SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kenneth SvenssonM55 (88)1:08:225:46

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Peter SimmondsM45 (109)1:27:286:36

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andrew WindrumM45 (109)mispunched

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Charlie Somers CocksW50 (45)57:537:16

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Andy ConnM50 (109)1:04:205:25

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tony Brand BarkerM55 (88)1:20:276:47

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19John RawdenM55 (88)1:35:108:01

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Keith DawsonM55 (88)1:43:168:42

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Denise HarperW60 (22)1:28:2812:57

GB MTBO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Caroline DallimoreW60 (22)did not start

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nick DallimoreM60 (47)1:05:516:24

GB MTBO

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stuart NormanM60 (47)did not start

GB MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eric HarperM65 (42)mispunched

Giant Russian Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ksenia ChernykhW45 (30)did not start

Giant Russian Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Victor KorchaginM45 (109)did not start

Gigant Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Tomas ZrnikM45 (109)1:10:085:17

Gigant Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Jan SkoupyM45 (109)1:15:435:42

Goteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Per GustavssonM55 (88)1:00:535:08

Hangya SZKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Tamas JankoM55 (88)1:12:066:05

Hangya SZKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Miklos MetsM55 (88)1:28:177:27

Hangya SZKE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Agoston DosekM60 (47)1:04:356:17

Hiiltomiehet

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mika HakkinenM40 (46)1:02:004:40

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Manfred StockmayerM50 (109)mispunched

HSV OL Wiener Neustadt

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Valentin PidnerM60 (47)1:31:278:54

Hungarian Orienteering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anna FuzyW40 (30)59:006:10

Icone Sens

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jean Charles LaleveeM55 (88)1:03:115:19

IF Thor

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lars PontenM60 (47)1:03:126:09

IFK Lidingo SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anders StjerndahlM55 (88)1:08:305:46

IOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mark StodgellM40 (46)1:22:436:14

IOSK Būdakalnis

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tautvydas ZilinskasM45 (109)1:06:575:03

IOSK Būdakalnis

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vincas ZaliauskasM45 (109)did not start

IPR

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Heikki NurminenM70 (47)1:16:039:08
9Anne SalomaaW40 (30)1:29:509:24
10Pasi MartikainenM55 (88)1:11:366:02
16Tuomo MarttinenM50 (109)1:10:145:55
22Heikki PeltonenM55 (88)1:41:528:35
27Ismo SaariM50 (109)1:21:466:54
Vesa SaariM55 (88)mispunched
Tapani HakkinenM70 (47)mispunched
Henna BreilinW45 (30)did not start

Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Goran AnderssonM55 (88)1:03:285:21

JAPAN MTBO National team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kazushi HiguchiM45 (109)1:22:086:11

JAPAN MTBO National team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Kazushige HatoriM50 (109)1:12:566:09

Jarvenpaan Palo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Heikki TyrvainenM60 (47)1:04:176:15

Juvan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Seppo OllikainenM65 (42)1:05:316:22

Kalmar OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sonny MyrefeltM60 (47)1:23:328:07

Keravan Urheilijat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Jarmo LaunonenM50 (109)1:07:065:39

Kuopion Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Markku LeinonenM60 (47)1:45:3410:16

Kuortaneen Kunto

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Asko SippolaM50 (109)1:03:085:19

Kvarnsvedens GoIF OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Stefan KillbergM50 (109)58:504:57

Kvarnsvedens GoIF OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Esbjorn AndrenM65 (42)mispunched

Lahden Suunnistajat 37

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jukka LuukkoM70 (47)1:31:1710:57

Lanna IF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Hakan LangM55 (88)1:10:545:58

Linkopings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Madeleine OlfvingssonW40 (30)1:03:406:39

Lorca O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Juanfran AbellanM45 (109)1:16:585:48

LOST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Duncan SullivanM55 (88)1:29:297:33

Lounais Hameen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ritva LummeW50 (45)1:48:5613:42

Lounais Hameen Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Jorma LehtimakiM65 (42)1:55:3911:15

LSF Pronoking Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Margus VenelaineM45 (109)1:15:175:40

Madonas BJSS OK Arona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Juris BorovikovsM45 (109)1:30:596:52

Malahit Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Boris ElfimovM55 (88)1:19:396:43

Megalodusz SE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Veronika CsehW45 (30)1:05:426:52

Meridians OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Egils GruzdeM50 (109)1:17:566:34

Naukseni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Didzis CakursM50 (109)1:22:577:00

Novosibirsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Timofei GeraskoM40 (46)1:15:405:42

ODTU SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nermin FenmenW60 (22)2:08:1718:47

Ogre OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Reinis NimanisM45 (109)1:40:297:35

OK Ąžuolas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mindaugas PauksteM40 (46)mispunched

OK Dainava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mindaugas DindaM60 (47)mispunched

OK Dainava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Kestutis KviecinskasM65 (42)1:42:289:58

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Arvydas ZvirblisM40 (46)1:31:196:53

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Giedre RubazevicieneW45 (30)1:18:508:15

OK Fortūna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Saulius MorenasM50 (109)1:05:125:30

OK FROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Per Allan PedersenM70 (47)1:13:358:50

OK FROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ole HoffmannM70 (47)1:30:0410:49

OK Jaunystė

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Remigijus DraksasM45 (109)did not start

OK Jaunystė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Edmundas KaseviciusM50 (109)1:41:308:33

OK Jaunystė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas ZemaitisM60 (47)mispunched

OK Kare

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Steven HaleM50 (109)1:04:405:27
Annika EngstromW50 (45)mispunched
Annika HaleW45 (30)did not start

OK Kopa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Audrius PociusM40 (46)1:38:177:25

OK Kullingshof

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Magnus AasaM50 (109)1:14:486:18

OK Labirintas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Salvinija DeksnieneW50 (45)1:38:3912:24

OK Labirintas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ruta StanevicieneW60 (22)55:148:05

OK Labirintas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Saulius MarozasM60 (47)mispunched

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Alar ViitmaaM45 (109)1:05:224:56

OK Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Riho ManniM65 (42)1:28:078:34

OK O Klaipėda

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Ricardas TevelisM45 (109)1:23:426:19

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Katja BrunstedtW40 (30)1:01:516:28

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Morten Bang NorgaardM40 (46)1:17:155:49

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tove AndersenW50 (45)1:12:199:05

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jens Peter GundorfM60 (47)1:00:445:54

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Niels DuedahlM65 (42)1:18:247:37

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jes SteenM65 (42)1:35:369:18

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ellis Byrgiel SommerW70 (6)1:24:3614:16

OK Oest Birkeroed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tage V AndersenM70 (47)1:31:2710:59

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rein KuttimM70 (47)mispunched

OK Pan Aarhus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bjarne HoffmannM45 (109)mispunched

OK Perkūnas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Darius KriukasM40 (46)1:17:415:51

OK Polva Kobras

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Raul OleskM55 (88)1:25:297:12

OK Porgupohja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sven LuksM45 (109)mispunched

OK Ravinen

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jonny EngelM45 (109)59:274:29

OK Saulė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Margus KesaM45 (109)1:56:038:45

OK Saulė

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Donatas KazlauskasM55 (88)1:35:288:03

OK Saulė

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Karolis MickeviciusM55 (88)did not start

OK Sodertorn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ronny HedlundM70 (47)1:31:0910:56

OK Takas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tomas PleckaitisM40 (46)mispunched

OK Takas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vilius DociusM45 (109)mispunched

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10AnneMaj BlomsterW45 (30)2:00:4412:38

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Max LindforsM45 (109)1:21:126:07

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Patric OstergardM50 (109)1:03:075:19

OL Team Wehrsdorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sylvia ThomasW45 (30)1:13:467:43

OL Team Wehrsdorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jens JunghanssM45 (109)1:17:265:50

OL Team Wehrsdorf

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Harald MaennelM60 (47)59:105:45

OLG Pfaeffikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Bea RahmW60 (22)1:47:1315:42

OLG Pfaeffikon

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Walter RahmM65 (42)mispunched

OLG Stroeck Wien

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Herbert LacknerM70 (47)1:52:5613:33

OLG Thun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ursula HausermannW50 (45)1:03:067:56

Orienta Gold team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Maxim ZhurkinM45 (109)1:02:344:43

Orienta Gold team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Igor KoghetkovM50 (109)1:19:126:41

Orienta Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anastasia MeskinaW45 (30)1:44:3810:57

Orienta Kuncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Galina MiterevaW50 (45)1:30:5911:26

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Jeff DickeyM40 (46)1:21:506:10

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Dave SwansonM45 (109)1:33:557:05

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Kathleen LennonW50 (45)1:42:2912:53

Orienteering USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Greg LennonM55 (88)1:46:569:01

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Svajonas AbrazasM45 (109)1:06:555:03

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Vaidas JurgaitisM45 (109)1:10:105:17

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Cezljus KomarovasM45 (109)1:20:406:05

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Tomas KlicnerM45 (109)1:22:066:11

Osnabruecker TB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Olga SonnenbergW50 (45)1:08:378:37

Osnabruecker TB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sergej SonnenbergM60 (47)1:12:427:04

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Karlis DzalbsM40 (46)1:13:265:32

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Girts JankovskisM45 (109)1:15:045:39

Polisportiva Besanese Asd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Licia KalcichW60 (22)2:12:3219:25

Postas SE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Andras HollubyM45 (109)1:15:325:42

RAE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Mait MandmetsM40 (46)1:06:495:02

Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Samuli KyyronenM45 (109)1:08:575:12

Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vesa ForsblomM45 (109)mispunched

Range Runners OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tamsin BarnesW45 (30)1:24:598:53

Rasti Jyry

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tuula OhramaaW70 (6)1:24:2514:14

Rasti Jyry

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Seppo KettunenM70 (47)1:55:2113:51

Rold Skov OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Annelise MacLassenW60 (22)1:13:4510:48

Saarijarven Pullistus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Anu OksanenW45 (30)1:29:359:22

Saint Petersburg MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Vladimir KoltunovM40 (46)1:14:535:39

Saint Petersburg MTBO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Igor BondarenkoM45 (109)1:05:144:55

Sarnena gora A2

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tanio TanevM65 (42)did not start

Scapa NANCY Orientation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Frederic ViryM50 (109)1:16:566:29

Silkeborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4John RasmussenM70 (47)1:19:359:33

SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Erik AibastM40 (46)1:04:094:50

SkiO Swiss

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stephan PfisterM40 (46)did not start

SKOB Zlin

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lenka VavrysovaW40 (30)1:03:486:40

Skogsloparna

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Eero O NiemiM60 (47)1:25:008:16

SOC Asikkala

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Heikki SaarinenM65 (42)1:03:146:09

SOC Asikkala

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Teuvo LehtinenM65 (42)did not start

SOC Asikkala

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Risto OrpanaM70 (47)1:02:137:28

Sodertalje Nykvarn OF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mats HeldtM50 (109)1:07:055:39

SPLOT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sarah BaylissW45 (30)1:24:388:51

SRD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Stanislav TarassovM45 (109)1:16:355:46

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ulf ErikssonM55 (88)1:09:145:50

Sunshine OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Richard RobinsonM60 (47)1:13:217:08

Suomusjarven Sisu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Raimo LaitinenM70 (47)1:50:2613:15

Tarpian Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Pekka MakiM50 (109)1:13:286:11

Tarpian Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Olli SavikkoM50 (109)mispunched

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Bente MadsenW50 (45)1:10:338:52

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Birgit OlsenW60 (22)1:46:5115:39

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Keld JohnsenM65 (42)1:20:197:49

Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Klaus OlsenM65 (42)mispunched

Tomotion racing by black tusk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Olaf KadenM50 (109)1:10:015:54

Trosabygdens OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stefan JohanssonM50 (109)did not start

Turengin Sarastus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Antti OjalaM65 (42)1:50:5210:47

TUS Karlsruhe Rueppurr

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Uta SpehrW50 (45)1:44:5813:12

Ulricehamns OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anders ThomassonM65 (42)1:05:306:22

Varska OK Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ingrit KalaW45 (30)1:00:406:21

Viborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tommy DamsgaardM45 (109)1:15:325:42

Viborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Joern SvensenM50 (109)1:01:125:09

Wakhan Raiders

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Josep Selga San JoseM50 (109)did not start

Wanderers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Koji ChinoM50 (109)1:41:328:34

Western Connecticut OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Joe BrautigamM50 (109)1:14:196:16

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org