International Orienteering Federation

Official results for Nokian Tyres World Orienteering Championships 2016 and World Cup 2016 Round 3 - Sprint Qualification

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint Qualification
Organisers: Bohuslan Dals OF / Sweden
Date: 20 August 2016

ARG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sonia CaminosWomen C (29)mispunched

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Henry McNultyMen A (36)13:29+0:573:46

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Leon Russell KeelyMen B (35)13:10+0:523:43

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Simon UppillMen C (35)13:36+1:153:51

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Krystal NeumannWomen A (30)14:30+1:324:38

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Natasha KeyWomen B (30)14:39+1:184:36

AUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Aislinn PrendergastWomen C (29)15:14+2:084:51

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Matthias ReinerMen A (36)13:42+1:103:50

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Robert MerlMen B (35)13:08+0:503:42

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Helmut GremmelMen C (35)13:28+1:073:48

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Anna Nilsson SimkovicsWomen A (30)14:40+1:424:42

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Laura RamsteinWomen B (30)15:46+2:254:57

AUT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Ursula KadanWomen C (29)14:16+1:104:32

BAR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Jamar Chad CallisteMen C (35)30:48+18:278:43

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jeremy GenarMen A (36)14:01+1:293:55

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Pieter HendrickxMen B (35)14:06+1:483:58

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Tomas HendrickxMen C (35)13:08+0:473:43

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Vasili StraltsouMen A (36)13:19+0:473:43

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andrey SalinMen C (35)mispunched

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anastasia DenisovaWomen A (30)13:15+0:174:14

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Irina LapitskayaWomen B (30)16:11+2:505:05

BLR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Tatsiana ZhuravlevaWomen C (29)14:47+1:414:42

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ivan SirakovMen A (36)12:50+0:183:35

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Kiril NikolovMen B (35)12:45+0:273:36

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ivaylo KamenarovMen C (35)13:47+1:263:54

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Liliana GotsevaWomen A (30)14:23+1:254:36

BUL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Antoaneta DyaksovaWomen B (30)16:19+2:585:07

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Will CritchleyMen A (36)13:25+0:533:45

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Robbie AndersonMen B (35)14:18+2:004:02

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Damian KonotopetzMen C (35)13:21+1:003:46

CAN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Emma WaddingtonWomen C (29)16:15+3:095:10

CHI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Diego MardonesMen A (36)30:24+17:528:30

CHN

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Shuangyan HaoWomen C (29)did not start

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Matija RazumMen A (36)14:35+2:034:05

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Mirja PavicWomen A (30)16:50+3:525:23

CRO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Pia OcvirkWomen B (30)17:11+3:505:24

CYP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Stella EfstathiouWomen B (30)37:39+24:1811:50

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jan ProchazkaMen A (36)13:15+0:433:42

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Milos NykodymMen B (35)12:56+0:383:39

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Vojtech KralMen C (35)12:34+0:133:33

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Denisa KosovaWomen A (30)14:01+1:034:29

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Adela IndrakovaWomen B (30)14:44+1:234:37

CZE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Jana KnapovaWomen C (29)15:53+2:475:03

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tue LassenMen A (36)12:323:30

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Magnus DewettMen B (35)13:25+1:073:47

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andreas Hougaard BoesenMen C (35)12:28+0:073:31

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Maja AlmWomen A (30)13:10+0:124:13

DEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Cecilie Friberg KlysnerWomen C (29)13:064:10

EGY

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Mohamed Abd El BakyMen A (36)31:32+19:008:49

EGY

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Ahmed ElBannaMen B (35)38:39+26:2110:55

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andreu BlanesMen A (36)12:34+0:023:31

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Antonio Martinez PerezMen B (35)12:37+0:193:33

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Eduardo Gil MarcosMen C (35)13:28+1:073:48

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ana CamarasaWomen A (30)16:52+3:545:24

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Violeta Feliciano SanjuanWomen B (30)15:30+2:094:52

ESP

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Ona Rafols PerramonWomen C (29)15:08+2:024:49

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Kenny KivikasMen A (36)13:00+0:283:38

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Timo SildMen B (35)13:01+0:433:40

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sander VaherMen C (35)12:56+0:353:39

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Sigrid RuulWomen A (30)14:49+1:514:44

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Evely KaasikuWomen B (30)14:52+1:314:40

EST

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Marianne HaugWomen C (29)15:44+2:385:00

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Olli Pekka KoistinenMen A (36)13:06+0:343:40

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Marten B BostromMen B (35)12:53+0:353:38

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Aleksi NiemiMen C (35)13:13+0:523:44

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sari AnttonenWomen A (30)12:584:09

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Merja RantanenWomen B (30)14:49+1:284:39

FIN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Marika TeiniWomen C (29)13:49+0:434:24

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Frederic TranchandMen A (36)12:35+0:033:31

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Loic CapbernMen B (35)13:20+1:023:45

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Vincent CoupatMen C (35)12:44+0:233:36

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Lauriane BeauvisageWomen A (30)14:35+1:374:40

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Lea VercellottiWomen B (30)15:29+2:084:52

FRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Isia BassetWomen C (29)14:13+1:074:31

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Ralph StreetMen A (36)12:39+0:073:32

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Peter HodkinsonMen B (35)12:59+0:413:40

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kristian JonesMen C (35)12:31+0:103:32

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Charlotte WardWomen A (30)13:52+0:544:26

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Alice LeakeWomen B (30)14:34+1:134:34

GBR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jo ShepherdWomen C (29)15:10+2:044:49

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Marvin GoerickeMen A (36)13:53+1:213:53

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Soeren RiechersMen B (35)13:21+1:033:46

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Felix SpaethMen C (35)13:40+1:193:52

GER

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Arntraut GoetschWomen A (30)15:11+2:134:51

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Tsz Wai YuMen A (36)14:43+2:114:07

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Gerald YipMen B (35)15:20+3:024:19

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Kin Wai LeeMen C (35)15:27+3:064:22

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Wing Hay YuWomen A (30)14:57+1:594:47

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Hau Wah Brenda ChanWomen B (30)17:30+4:095:30

HKG

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Ka Ki LeungWomen C (29)16:54+3:485:22

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Aron BakoMen A (36)12:53+0:213:36

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Levente TugyiMen B (35)14:02+1:443:57

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Mate BaumholczerMen C (35)13:28+1:073:48

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Fanni GyurkoWomen A (30)13:43+0:454:23

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Virag WeilerWomen B (30)14:37+1:164:35

HUN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ildiko SzerencsiWomen C (29)16:15+3:095:10

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Cillin CorbettMen A (36)15:04+2:324:13

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Nicolas SimoninMen B (35)13:08+0:503:42

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Kevin O BoyleMen C (35)14:55+2:344:13

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Caoimhe O BoyleWomen A (30)15:57+2:595:06

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Niamh OBoyleWomen B (30)17:01+3:405:21

IRL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Olivia BaxterWomen C (29)17:55+4:495:42

ISR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Guy SaboMen A (36)14:44+2:124:07

ISR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Nitsan YasurMen C (35)14:36+2:154:08

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Andrea SeppiMen A (36)12:59+0:273:38

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Giacomo ZagonelMen B (35)13:33+1:153:49

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Riccardo ScaletMen C (35)13:07+0:463:42

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Christine KirchlechnerWomen A (30)16:08+3:105:10

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Nicole ScaletWomen B (30)16:36+3:155:13

ITA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Carlotta ScaletWomen C (29)14:10+1:044:30

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Tomoaki NaganawaMen A (36)14:42+2:104:07

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Hirokazu OsakiMen B (35)14:30+2:124:05

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mutsuki MatsushitaMen C (35)14:56+2:354:13

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Sayaka OnozawaWomen A (30)15:52+2:545:05

JPN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Asami ShiinaWomen C (29)mispunched

KOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Bosang HyunMen B (35)mispunched

KOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Geun Hee HongMen C (35)17:33+5:124:58

KOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Yoonsun ChaWomen A (30)21:18+8:206:49

KOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Kyeongmi ParkWomen B (30)31:08+17:479:47

KOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Hyun Jung KimWomen C (29)24:15+11:097:43

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Arturs PaulinsMen A (36)13:21+0:493:44

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andris JubelisMen B (35)mispunched

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Davis DislersMen C (35)13:45+1:243:53

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Sandra GrosbergaWomen A (30)14:19+1:214:35

LAT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Laura VikeWomen B (30)15:40+2:194:55

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Algirdas BartkeviciusMen A (36)13:01+0:293:38

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Vilius AleliunasMen B (35)13:34+1:163:49

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jonas Vytautas GvildysMen C (35)12:44+0:233:36

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ausrine KutkaiteWomen A (30)14:16+1:184:34

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Tekle Emilija GvildyteWomen B (30)15:57+2:365:00

LTU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Inga KazlauskaiteWomen C (29)15:43+2:375:00

MNE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Luka VulicMen C (35)25:15+12:547:09

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Eskil KinnebergMen A (36)12:45+0:133:34

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Oystein Kvaal OsterboMen B (35)12:55+0:373:38

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Hakon Jarvis WestergardMen C (35)13:12+0:513:44

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ida Marie Naess BjoergulWomen A (30)13:35+0:374:21

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Silje Ekroll JahrenWomen B (30)14:38+1:174:36

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Marianne AndersenWomen C (29)13:57+0:514:26

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tim RobertsonMen A (36)12:46+0:143:34

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ross MorrisonMen B (35)14:01+1:433:57

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Gene BeveridgeMen C (35)14:02+1:413:58

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Jula McMillanWomen A (30)14:42+1:444:42

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Laura RobertsonWomen B (30)14:53+1:324:40

NZL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Imogene ScottWomen C (29)14:57+1:514:45

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Rafal PodzinskiMen A (36)13:43+1:113:50

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Michal OlejnikMen B (35)13:16+0:583:44

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Aleksander BernaciakMen C (35)13:16+0:553:45

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Aleksandra HornikWomen A (30)13:33+0:354:20

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ewa GwozdzWomen B (30)mispunched

POL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Iwona WichaWomen C (29)13:27+0:214:17

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Joao Mega FigueiredoMen A (36)13:11+0:393:41

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tiago RomaoMen B (35)13:19+1:013:45

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tiago Gingao LealMen C (35)13:21+1:003:46

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Carolina DelgadoWomen B (30)16:51+3:305:17

POR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Mariana MoreiraWomen C (29)14:59+1:534:46

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Dmitrii PoliakovMen A (36)13:09+0:373:41

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Artem PopovMen B (35)13:04+0:463:41

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Andrey KhramovMen C (35)12:48+0:273:37

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Galina VinogradovaWomen A (30)13:05+0:074:11

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Anna DvorianskaiaWomen B (30)14:30+1:094:33

RUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anastasia RudnayaWomen C (29)13:34+0:284:19

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Nikola BilicMen B (35)15:36+3:184:24

SRB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sladjana JovanovicWomen B (30)mispunched

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Martin HubmannMen A (36)12:36+0:043:31

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Matthias KyburzMen B (35)12:24+0:063:30

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Daniel HubmannMen C (35)12:213:29

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Rahel FriederichWomen A (30)13:31+0:334:19

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Judith WyderWomen B (30)13:214:11

SUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Elena RoosWomen C (29)13:43+0:374:22

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jerker LysellMen A (36)12:35+0:033:31

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jonas LeanderssonMen B (35)12:183:28

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Emil SvenskMen B (35)12:24+0:063:30

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Martin RegbornMen C (35)12:213:29

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lina StrandWomen A (30)13:25+0:274:18

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Karolin OhlssonWomen B (30)14:30+1:094:33

SWE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sara HagstromWomen C (29)14:34+1:284:38

TPE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Kuan Yu LinMen A (36)15:54+3:224:27

TPE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Szu Ying WuWomen A (30)16:35+3:375:18

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Huzeyfe SigirciMen A (36)15:07+2:354:14

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Orhan KutluMen B (35)14:59+2:414:13

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Yasar Ismet DemirozMen C (35)14:23+2:024:04

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Dudu ErolWomen B (30)18:29+5:085:48

TUR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Ayse BozkurtWomen C (29)16:17+3:115:11

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Ruslan GlibovMen A (36)12:51+0:193:35

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Denys ShcherbakovMen B (35)14:03+1:453:58

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Pavlo UshkvarokMen C (35)12:43+0:223:36

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Alona SukharevskaWomen A (30)14:07+1:094:31

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Olga SlutaWomen B (30)15:16+1:554:48

UKR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Nadiya VolynskaWomen C (29)13:33+0:274:18

URU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Pablo SanguinettiMen B (35)20:01+7:435:39

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Ross SmithMen A (36)14:59+2:274:11

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31William EngerMen B (35)16:11+3:534:34

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Giacomo BarboneMen C (35)15:13+2:524:18

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Hannah CulbergWomen A (30)16:42+3:445:21

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Hillary SaegerWomen B (30)16:23+3:025:09

USA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Alexandra JospeWomen C (29)15:23+2:174:53

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org