International Orienteering Federation

Official results for Middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Middle
Organisers: Poland / Slask Wroclaw
Date: 30 April 2016

AUT

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Gernot KerschbaumerMen (120)38:30+3:115:55
16Ursula KadanWomen (90)42:17+3:467:49
47Laura RamsteinWomen (90)47:14+8:438:44
53Anja ArbterWomen (90)47:58+9:278:52
63Helmut GremmelMen (120)42:56+7:376:36
65Matthias ReinerMen (120)43:09+7:506:38
68Robert MerlMen (120)43:29+8:106:41
73Anna Nilsson SimkovicsWomen (90)55:16+16:4510:14
94Franz GlanerMen (120)49:05+13:467:33
Matthias GroellMen (120)mispunched

BEL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Jeremy GenarMen (120)53:11+17:528:10

BLR

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Anastasia DenisovaWomen (90)43:28+4:578:02
70Tatsiana ZhuravlevaWomen (90)53:57+15:269:59
71Irina LapitskayaWomen (90)54:33+16:0210:06
77Aleksei AlekseyonokMen (120)44:34+9:156:51
78Aksana BuyakovaWomen (90)57:42+19:1110:41
81Natallia HryshanavaWomen (90)59:35+21:0411:02
85Liudmila SkinderWomen (90)1:01:26+22:5511:22
101Dmitry KrapivkoMen (120)50:44+15:257:48
103Ilya BeliankaMen (120)51:44+16:257:57
104Pavel KraskoMen (120)51:55+16:367:59
109Aliaksandr KhodanMen (120)55:03+19:448:28

CZE

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Denisa KosovaWomen (90)40:23+1:527:28
10Dana Safka BrozkovaWomen (90)41:30+2:597:41
18Vojtech KralMen (120)39:04+3:456:00
20Adela IndrakovaWomen (90)42:51+4:207:56
23Milos NykodymMen (120)39:50+4:316:07
27Jan PetrzelaMen (120)39:58+4:396:08
33Jan ProchazkaMen (120)40:22+5:036:12
38Michaela OmovaWomen (90)45:16+6:458:22
41Vendula HorcickovaWomen (90)45:34+7:038:26
42Adelka JakobovaWomen (90)46:34+8:038:37
48Daniel HajekMen (120)41:25+6:066:22
50Jan SedivyMen (120)41:36+6:176:24

DEN

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Maja AlmWomen (90)40:22+1:517:28
16Soren BobachMen (120)38:35+3:165:56
37Signe KlintingWomen (90)45:08+6:378:21
64Miri Thrane OedumWomen (90)52:15+13:449:40
65Caroline GjotterupWomen (90)52:25+13:549:42
88Magnus DewettMen (120)47:09+11:507:15
90Thor NoerskovMen (120)47:38+12:197:19
106Bjoern CederbergMen (120)52:29+17:108:04

ESP

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Andreu BlanesMen (120)40:47+5:286:16
46Antonio Martinez PerezMen (120)41:20+6:016:21

EST

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Annika RihmaWomen (90)44:14+5:438:11
36Lauri SildMen (120)40:29+5:106:13
52Timo SildMen (120)41:51+6:326:26
54Evely KaasikuWomen (90)48:11+9:408:55
55Sander VaherMen (120)42:05+6:466:28
66Kerstin UiboupinWomen (90)52:30+13:599:43
71Kenny KivikasMen (120)44:12+8:536:48
82Sigrid RuulWomen (90)1:00:03+21:3211:07
85Kristo HeinmannMen (120)46:23+11:047:08
87Maiki JaadmaaWomen (90)1:03:46+25:1511:48
108Ats SonajalgMen (120)53:46+18:278:16

FIN

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Merja RantanenWomen (90)40:09+1:387:26
5Venla HarjuWomen (90)40:14+1:437:27
13Aaro AsikainenMen (120)38:23+3:045:54
14Saila KinniWomen (90)42:01+3:307:46
25Sari AnttonenWomen (90)43:34+5:038:04
35Sanni KivelaWomen (90)44:57+6:268:19
37Miika KirmulaMen (120)40:33+5:146:14
39Marten B BostromMen (120)40:46+5:276:16
41Jarkko HuovilaMen (120)40:57+5:386:18
43Fredric PortinMen (120)41:13+5:546:20
45Miia NiittynenWomen (90)46:47+8:168:39
54Mikko SirenMen (120)42:03+6:446:28
57Miika SuominenMen (120)42:33+7:146:32
64Toni SaariMen (120)43:01+7:426:37
Sofia HaajanenWomen (90)mispunched
Marika TeiniWomen (90)mispunched

GBR

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Hollie OrrWomen (90)42:49+4:187:55
25Ralph StreetMen (120)39:56+4:376:08
26Jo ShepherdWomen (90)43:36+5:058:04
40Jessica TullieWomen (90)45:21+6:508:23
45Matthew SpeakeMen (120)41:17+5:586:21
51Alan CherryMen (120)41:41+6:226:24
69Hector HainesMen (120)43:44+8:256:43
72Kirsten StrainWomen (90)55:06+16:3510:12
76William GardnerMen (120)44:32+9:136:51
93Alasdair McLeodMen (120)48:57+13:387:31
Catherine TaylorWomen (90)did not start

GER

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Patricia NiekeWomen (90)52:44+14:139:45
76Patricia SiegertWomen (90)56:30+17:5910:27
95Philipp MuellerMen (120)49:12+13:537:34
116Marvin GoerickeMen (120)1:04:24+29:059:54
Moritz DoellgastMen (120)mispunched
Matthias KretzschmarMen (120)mispunched

HUN

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Fanni GyurkoWomen (90)43:59+5:288:08
50Ildiko SzerencsiWomen (90)47:33+9:028:48
75Regina BertotiWomen (90)55:46+17:1510:19
79Mate BaumholczerMen (120)44:45+9:266:53
80Filomena KovacsWomen (90)58:50+20:1910:53
91Aron BakoMen (120)48:09+12:507:24
91Daniel FehervariMen (120)48:09+12:507:24
99Levente TugyiMen (120)50:21+15:027:44

ISR

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Guy SaboMen (120)42:51+7:326:35
105Nitsan YasurMen (120)52:09+16:508:01
114Itay ManorMen (120)1:01:28+26:099:27

ITA

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Nicole ScaletWomen (90)49:04+10:339:05
67Riccardo ScaletMen (120)43:24+8:056:40
83Eleonora DonadiniWomen (90)1:00:29+21:5811:12
112Andrea SeppiMen (120)57:44+22:258:52

LAT

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Edgars BertuksMen (120)40:34+5:156:14
42Martins SirmaisMen (120)41:02+5:436:18
56Andris JubelisMen (120)42:28+7:096:32
60Rudolfs ZernisMen (120)42:44+7:256:34
71Arturs PaulinsMen (120)44:12+8:536:48
98Davis DislersMen (120)50:12+14:537:43

LTU

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Jonas Vytautas GvildysMen (120)39:30+4:116:04
48Tekle Emilija GvildyteWomen (90)47:20+8:498:45
58Martynas TirlikasMen (120)42:42+7:236:34
73Algirdas BartkeviciusMen (120)44:13+8:546:48
77Kaste RutkauskaiteWomen (90)56:54+18:2310:32

NOR

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Olav LundanesMen (120)35:195:26
2Carl Godager KaasMen (120)36:28+1:095:36
6Magne DaehliMen (120)37:21+2:025:44
7Eskil KinnebergMen (120)37:27+2:085:45
9Ida Marie Naess BjoergulWomen (90)41:13+2:427:37
13Emma JohanssonWomen (90)41:59+3:287:46
38Silje Ekroll JahrenWomen (90)45:16+6:458:22
44Borger MelsomMen (120)41:15+5:566:20
52Ingjerd MyhreWomen (90)47:56+9:258:52
62Lone Karin BrochmannWomen (90)50:56+12:259:25
69Andrine BenjaminsenWomen (90)53:05+14:349:49
78Thomas Natvig ArstadMen (120)44:42+9:236:52
110Hakon Jarvis WestergardMen (120)56:11+20:528:38
Jon Aukrust OsmoenMen (120)mispunched
Nikoline Ekeberg SchjerveWomen (90)did not start

NZL

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Lizzie InghamWomen (90)46:43+8:128:39
80Ross MorrisonMen (120)45:09+9:506:56
87Toby ScottMen (120)47:02+11:437:14
89Tim RobertsonMen (120)47:17+11:587:16

POL

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Wojciech KowalskiMen (120)40:02+4:436:09
36Aleksandra HornikWomen (90)45:01+6:308:20
49Bartosz PawlakMen (120)41:30+6:116:23
56Hanna WisniewskaWomen (90)48:22+9:518:57
57Ewa GwozdzWomen (90)48:31+10:008:59
58Jolanta KolosinskaWomen (90)48:45+10:149:01
60Maja MorawskaWomen (90)50:01+11:309:15
61Weronika CychWomen (90)50:42+12:119:23
74Aleksander BernaciakMen (120)44:19+9:006:49
81Michal OlejnikMen (120)45:17+9:586:58
82Mateusz WenslawMen (120)45:20+10:016:58
83Kuba DragowskiMen (120)45:50+10:317:03

RUS

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Svetlana MironovaWomen (90)39:59+1:287:24
11Andrey KhramovMen (120)37:59+2:405:50
15Anastasia RudnayaWomen (90)42:08+3:377:48
18Yulia NovikovaWomen (90)42:44+4:137:54
27Leonid NovikovMen (120)39:58+4:396:08
29Natalya EfimovaWomen (90)43:47+5:168:06
34Natalia VinogradovaWomen (90)44:40+6:098:16
46Irina NybergWomen (90)47:02+8:318:42
47Dmitrii NakonechnyiMen (120)41:24+6:056:22
49Inna SomovaWomen (90)47:27+8:568:47
53Valentin NovikovMen (120)41:53+6:346:26
66Dmitrii PoliakovMen (120)43:11+7:526:38
68Anna DvorianskaiaWomen (90)52:54+14:239:47
70Sergey DobryninMen (120)43:52+8:336:44

SLO

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Mojca FlerinWomen (90)55:37+17:0610:17
86Eneja OstermanWomen (90)1:03:18+24:4711:43
95Jaka PiltaverMen (120)49:12+13:537:34
115Andrej BorstnikMen (120)1:02:10+26:519:33

SUI

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Florian HowaldMen (120)37:32+2:135:46
8Julia GrossWomen (90)40:55+2:247:34
10Andreas KyburzMen (120)37:46+2:275:48
12Rahel FriederichWomen (90)41:55+3:247:45
14Matthias KyburzMen (120)38:30+3:115:55
17Sabine HauswirthWomen (90)42:24+3:537:51
19Daniel HubmannMen (120)39:16+3:576:02
20Christoph MeierMen (120)39:29+4:106:04
24Judith WyderWomen (90)43:30+4:598:03
25Baptiste RollierMen (120)39:56+4:376:08
30Elena RoosWomen (90)43:48+5:178:06
43Kerstin UllmannWomen (90)46:39+8:088:38
54Lisa SchubnellWomen (90)48:11+9:408:55
58Florian SchneiderMen (120)42:42+7:236:34
61Alain DenzlerMen (120)42:46+7:276:34
63Anina BrunnerWomen (90)51:25+12:549:31
75Andreas RueedlingerMen (120)44:22+9:036:49

SVK

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
84Michal KrajcikMen (120)46:20+11:017:07
84Kristina KrajcikovaWomen (90)1:00:45+22:1411:15
86Tomas MusinskyMen (120)47:01+11:427:14
97Peter MizurMen (120)50:02+14:437:41
102Pavol BukovacMen (120)51:12+15:537:52

SWE

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Helena JanssonWomen (90)38:317:07
2Tove AlexanderssonWomen (90)38:33+0:027:08
3Albin RidefeltMen (120)36:33+1:145:37
4Johan RunessonMen (120)36:40+1:215:38
5Gustav BergmanMen (120)36:48+1:295:39
11Emma JohanssonWomen (90)41:33+3:027:41
17William LindMen (120)38:51+3:325:58
22Anna BachmanWomen (90)43:26+4:558:02
24Martin RegbornMen (120)39:54+4:356:08
27Lilian ForsgrenWomen (90)43:38+5:078:04
27Alva OlssonWomen (90)43:38+5:078:04
29Jonas LeanderssonMen (120)40:01+4:426:09
31Emil SvenskMen (120)40:09+4:506:10
31Lina StrandWomen (90)43:52+5:218:07
32Oskar SjoebergMen (120)40:19+5:006:12
35Anton JohanssonMen (120)40:28+5:096:13
Sara HagstromWomen (90)mispunched

UKR

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Ruslan GlibovMen (120)37:32+2:135:46
12Oleksandr KratovMen (120)38:02+2:435:51
21Nadiya VolynskaWomen (90)43:06+4:357:58
22Denys ShcherbakovMen (120)39:47+4:286:07
33Pavlo UshkvarokMen (120)40:22+5:036:12
51Olga SlutaWomen (90)47:39+9:088:49
79Olena PitirimovaWomen (90)58:44+20:1310:52
100Vladyslav LaskarzhevskyMen (120)50:33+15:147:46

USA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Gregory AhlswedeMen (120)57:03+21:448:46
113Giacomo BarboneMen (120)59:57+24:389:13

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org