International Orienteering Federation

Official results for SEEOC - Middle

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: SEEOC - Middle
Organiser: North Macedonia
Date: 9 September 2016

M21E-SEEOC

29 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Ivan SirakovBulgaria National TeamBulgaria34:43
2Jernej ZormanSlovenia National TeamSlovenia35:25+0:42
3YasarIsmet DemirözTurkey National TeamTurkey36:45+2:02
4Alexandru BlejdeaRomania National TeamRomania37:03+2:20
5Nikolay DimitrovBulgaria National TeamBulgaria38:15+3:32
6Ovidiu MutiuRomania National TeamRomania38:34+3:51
7Matija RazumCroatia National TeamCroatia39:12+4:29
8Boyan SofinBulgaria National TeamBulgaria39:24+4:41
9Željko CoricSerbia National TeamSerbia40:07+5:24
10Ahmet KaçmazTurkey National TeamTurkey40:10+5:27
11Nikola BilicSerbia National TeamSerbia40:48+6:05
12Ionut PatrasCSU Brasov RomaniaRomania42:17+7:34
13Rosen StefanovBulgaria National TeamBulgaria42:49+8:06
14Simion SuciuRomania National TeamRomania42:54+8:11
15Andrei GoloveiMoldova National TeamMoldova, Republic of43:11+8:28
16Segiu FalaMoldova National TeamMoldova, Republic of43:19+8:36
17Roman CiobanuMoldova National TeamRomania43:31+8:48
18Ivan FomiciovMoldova National TeamMoldova, Republic of44:59+10:16
19Ivan BanovSCO "Lovech" Bulgaria47:23+12:40
20Huseyin Sapul CanTurkey NEO Doga SporlariTurkey48:39+13:56
20Süleyman ErenTurkey National TeamTurkey48:39+13:56
22Huzeyfe SigirciTurkey National TeamTurkey49:16+14:33
23Dimitar Georgiev"Diana" Yambol BulgariaBulgaria54:49+20:06
24Vasilis HortomarisGreece National TeamGreece55:52+21:09
25 Ferhat AlyilmazDoruk SK Turkey59:29+24:46
26Jane DraginovMacedonia National TeamMacedonia, the Former Yugoslav Republic of1:00:34+25:51
27Aleksandar TaleskiMacedonia National Team1:10:43+36:00
28Nikolche DimitrieskiMacedonia National Team1:35:50+1:01:07
Blažo MaksimovicSerbia National TeamSerbiamispunched
Evaggelos KotoulasGreece National Teamdid not start
Özdemir AbdullahKulübü Kuzey Geyikleri Doga SporlariTurkeydid not start
Ahmet KorkmazTurkey ITU Orienteering ClubTurkeydid not start
Andrej BorštnikSlovenia National TeamSloveniadid not start
Daniel BarkaszRomania National TeamRomaniadid not start

W21E-SEEOC

19 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andra Cecilia AnghelRomania National TeamRomania39:46
2Liliana GotsevaBulgaria National TeamBulgaria41:02+1:16
3Marija CosicSerbia National TeamSerbia42:26+2:40
4Antoneta DyaksovaBulgaria National TeamBulgaria43:12+3:26
5Büsra MusluTurkey National TeamTurkey43:21+3:35
6Mojca FlerinSlovenia National TeamSlovenia44:38+4:52
7Veronica MinoiuRomania National TeamRomania44:48+5:02
8Dudu ErolTurkey National TeamTurkey45:39+5:53
9Dragana DokmanovicSerbia National TeamSerbia46:51+7:05
10Dilek MatyarTurkey National TeamTurkey47:33+7:47
11Draga MaksimovicSerbia National TeamSerbia51:18+11:32
12Ana MarusciacMoldova National Team51:52+12:06
13Sladana JovanovicSerbia National TeamSerbia58:10+18:24
14Ilknur CanTurkey National TeamTurkey59:37+19:51
15Iulia NaghibinaMoldova National TeamMoldova, Republic of1:00:23+20:37
16Antonija OrlicCroatia National Team1:01:55+22:09
17Annamaria RadulyRomania National Team1:06:25+26:39
18Alina CiocleaMoldova National Team1:17:39+37:53
19Nicoleta PanagutaMoldova National Team1:17:47+38:01
Gizem SecerKulübü Kuzey Geyikleri Doga SporlariTurkeydid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org