International Orienteering Federation

Official results for SEEOC - Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: SEEOC - Sprint
Organiser: North Macedonia
Date: 8 September 2016

Bulgaria "Diana" Yambol

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Dimitar GeorgievM21E-SEEOC (28)did not start

Bulgaria National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
2Ivan SirakovM21E-SEEOC (28)15:43+0:02

Bulgaria National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Rosen StefanovM21E-SEEOC (28)18:06+2:25

Bulgaria National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Boyan SofinM21E-SEEOC (28)19:58+4:17

Bulgaria National Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Nikolay DimitrovM21E-SEEOC (28)did not start

Bulgaria National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Liliana GotsevaW21E-SEEOC (19)16:40

Bulgaria National Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Antoneta DyaksovaW21E-SEEOC (19)did not start

Bulgaria SCO "Lovech"

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Ivan BanovM21E-SEEOC (28)17:22+1:41

Croatia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Matija RazumM21E-SEEOC (28)17:46+2:05

Croatia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
5Antonija OrlicW21E-SEEOC (19)18:59+2:19

Greece National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Vasilis HortomarisM21E-SEEOC (28)20:53+5:12

Greece National Team

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Evaggelos KotoulasM21E-SEEOC (28)did not start

Kulübü Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
23Özdemir AbdullahM21E-SEEOC (28)20:57+5:16

Kulübü Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Gizem SecerW21E-SEEOC (19)25:22+8:42

Macedonia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
25Aleksandar TaleskiM21E-SEEOC (28)23:16+7:35

Macedonia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
26Jane DraginovM21E-SEEOC (28)23:36+7:55

Macedonia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
Nikolche DimitrieskiM21E-SEEOC (28)mispunched

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
1Roman CiobanuM21E-SEEOC (28)15:41

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Andrei GoloveiM21E-SEEOC (28)18:07+2:26

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
15Ivan FomiciovM21E-SEEOC (28)18:30+2:49

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
20Sergiu FalaM21E-SEEOC (28)20:04+4:23

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Ana MarusciacW21E-SEEOC (19)22:47+6:07

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Iulia NaghibinaW21E-SEEOC (19)25:44+9:04

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18Alina CiocleaW21E-SEEOC (19)30:30+13:50

Moldova National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
19Anastasia IsacovaW21E-SEEOC (19)46:43+30:03

Romania CSU Brasov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
21Ionut PatrasM21E-SEEOC (28)20:53+5:12

Romania National Team

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Veronica MinoiuW21E-SEEOC (19)18:19+1:39
6Alexandru BlejdeaM21E-SEEOC (28)17:30+1:49
7Andra Cecilia AnghelW21E-SEEOC (19)19:07+2:27
9Simion SuciuM21E-SEEOC (28)17:48+2:07
15Annamaria RadulyW21E-SEEOC (19)23:10+6:30
Ovidiu MutiuM21E-SEEOC (28)did not finish
Daniel BarkaszM21E-SEEOC (28)did not start

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Nikola BilicM21E-SEEOC (28)18:14+2:33

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14Blažo MaksimovicM21E-SEEOC (28)18:22+2:41

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
16Željko CoricM21E-SEEOC (28)18:38+2:57

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Draga MaksimovicW21E-SEEOC (19)18:20+1:40

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
9Sladana JovanovicW21E-SEEOC (19)19:34+2:54

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
11Marija CosicW21E-SEEOC (19)19:57+3:17

Serbia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
12Dragana DokmanovicW21E-SEEOC (19)20:11+3:31

Slovenia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Jernej ZormanM21E-SEEOC (28)16:55+1:14

Slovenia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
24Andrej BorštnikM21E-SEEOC (28)21:26+5:45

Slovenia National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
4Mojca FlerinW21E-SEEOC (19)18:28+1:48

Turkey Doruk SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
18 Ferhat AlyilmazM21E-SEEOC (28)19:36+3:55

Turkey ITU Orienteering Club

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
Ahmet KorkmazM21E-SEEOC (28)did not start

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
3Ahmet KaçmazM21E-SEEOC (28)16:47+1:06

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
7Yasar Ismet DemirözM21E-SEEOC (28)17:31+1:50

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Huzeyfe SigirciM21E-SEEOC (28)18:00+2:19

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
27Süleyman ErenM21E-SEEOC (28)23:57+8:16

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
6Büsra MusluW21E-SEEOC (19)19:05+2:25

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
8Dudu ErolW21E-SEEOC (19)19:16+2:36

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
10Dilek MatyarW21E-SEEOC (19)19:41+3:01

Turkey National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
13Ilknur CanW21E-SEEOC (19)21:29+4:49

Turkey NEO Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
17Huseyin Sapul CanM21E-SEEOC (28)19:21+3:40

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org