International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: Kungalvs OK / OK Alehof / Sweden
Date: 24 April 2016

M21 Elit

4 600 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK RavinenSweden38:068:16
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden39:00+0:548:28
3Anton JohanssonOK OrionSweden40:22+2:168:46
4Peter ÖbergOK HällenSweden40:25+2:198:47
5Oleksandr KratovKooveeUkraine40:53+2:478:53
6Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine41:22+3:168:59
7Emil SvenskStora Tuna OKSweden41:41+3:359:03
8Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine42:28+4:229:13
9Mårten BoströmIFK Lidingö SOKFinland42:49+4:439:18
10Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOKSweden43:22+5:169:25
11Anton SjökvistStora Tuna OKSweden43:31+5:259:27
12Johan LindbergIFK Mora OKSweden44:19+6:139:38
13Johan HögstrandIFK GöteborgSweden44:40+6:349:42
14Niclas JonassonIFK GöteborgSweden44:46+6:409:43
15Erik ClassonOK OrintoSweden44:54+6:489:45
16Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKIreland45:07+7:019:48
17Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden45:17+7:119:50
18Thor NørskovIFK GöteborgDenmark45:24+7:189:52
19Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OFPoland45:37+7:319:55
20Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden45:48+7:429:57
21Jens WängdahlNyköpings OKSweden45:50+7:449:57
22Kalle BergmanOK RavinenSweden45:52+7:469:58
23Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden46:10+8:0410:02
24Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain46:20+8:1410:04
25Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain46:25+8:1910:05
26David BejbomJärla OrienteringSweden46:26+8:2010:05
27Mathias HallménOK DenselnSweden47:01+8:5510:13
28Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden47:04+8:5810:13
29Mateusz WenslawOK OrionPoland47:08+9:0210:14
30Fredrik EdénIFK GöteborgSweden47:13+9:0710:15
31Oskar DanielsAttunda OKSweden47:27+9:2110:18
32Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden47:28+9:2210:19
33Anders HedbergGöteborg-Majorna OKSweden47:31+9:2510:19
34Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation47:34+9:2810:20
35Anders CarlssonIFK Lidingö SOKSweden47:40+9:3410:21
36Christian TingströmGöteborg-Majorna OKSweden47:54+9:4810:24
37Daniel AttåsOK TisarenSweden48:00+9:5410:26
38Olle KaleredOK DenselnSweden48:05+9:5910:27
39Emil GranqvistOK RavinenSweden48:11+10:0510:28
40Jesper LysellRehns BKSweden48:18+10:1210:30
41Joakim SvenskStora Tuna OKSweden48:58+10:5210:38
42Julian DentIFK Lidingö SOKAustralia49:25+11:1910:44
43Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania49:29+11:2310:45
44Aleksander BernaciakOK OrionPoland49:33+11:2710:46
45Gustav HindérOK TisarenSweden49:57+11:5110:51
46Erik AnderssonOK OrionSweden50:20+12:1410:56
47Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden50:30+12:2410:58
48Nils SpetzUlricehamns OKSweden50:59+12:5311:05
49Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland51:02+12:5611:05
50Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden51:18+13:1211:09
51Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden51:29+13:2311:11
52Martin AhlbergerHestra IFSweden51:46+13:4011:15
53Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden51:48+13:4211:15
54Johan StrandGöteborg-Majorna OKSweden51:56+13:5011:17
55Johan TörnrothHestra IFSweden52:00+13:5411:18
56Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden52:29+14:2311:24
57Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden52:38+14:3211:26
58Victor FlingmarkOK KåreSweden52:56+14:5011:30
59Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden53:29+15:2311:37
60Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden53:54+15:4811:43
61Jonas EngströmOK HällenSweden57:45+19:3912:33
62Björn CederbergOK Pan-KristianstadDenmark1:06:16+28:1014:24
63Seamus OBoyleCNOCIreland1:06:46+28:4014:30
Petter ErikssonÄrla IFSwedenmispunched
Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadSwedenmispunched
Martin HärbergJärla OrienteringSwedendid not start
Erik PetterssonOK DenselnSwedendid not start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustraliadid not start
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlandsdid not start

W21 Elit

4 580 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Helena JanssonOK RavinenSweden40:058:45
2Nadiya VolynskaOK OrionUkraine41:47+1:429:07
3Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden42:27+2:229:16
4Lisa RisbyOK KåreSweden43:17+3:129:27
5Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden43:21+3:169:27
6Lina StrandGöteborg-Majorna OKSweden43:32+3:279:30
7Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden43:36+3:319:31
8Amilia BjörklundSävedalens AIKSweden44:41+4:369:45
9Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden45:17+5:129:53
10Sara HagströmFalköpings AIK OKSweden46:09+6:0410:04
11Lilian ForsgrenOK TisarenSweden46:27+6:2210:08
12Signe KlintingJärla OrienteringDenmark46:30+6:2510:09
13Alva OlssonLinköpings OKSweden46:45+6:4010:12
14Josefine KlintbergOK RavinenSweden46:54+6:4910:14
15Miri Thrane ØdumIFK GöteborgDenmark47:20+7:1510:20
16Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden47:44+7:3910:25
17Emma JohanssonDomnarvets GOIFSweden47:52+7:4710:27
18Annika BjörkOK LinnéSweden48:17+8:1210:32
19Susen LöschÄrla IFGermany48:24+8:1910:34
20Josefine EngströmAlfta-Ösa OKSweden48:43+8:3810:38
21Josefin TjernlundOK TisarenSweden49:31+9:2610:48
22Frida NeroGöteborg-Majorna OKSweden49:43+9:3810:51
23Maria MagnussonSävedalens AIKSweden49:44+9:3910:51
24Ellinor TjernlundOK TisarenSweden49:53+9:4810:53
25Johanna EngströmOK HällenSweden50:23+10:1811:00
26Kajsa RisbyOK KåreSweden50:29+10:2411:01
27Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden50:45+10:4011:04
28Frida BrogrenSävedalens AIKSweden50:56+10:5111:07
29Alice HugossonIFK Lidingö SOKSweden51:17+11:1211:11
30Hanna WisniewskaOK OrionPoland51:19+11:1411:12
31Beata FalkHagaby GoIF ÖrebroSweden51:44+11:3911:17
32Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden52:33+12:2811:28
33Ellinor ErikssonKFUM Örebro OKSweden52:35+12:3011:28
34Rebecka NylinOK TisarenSweden53:07+13:0211:35
34Johanna ÖbergOK HällenSweden53:07+13:0211:35
36Elsa JanssonJärla OrienteringSweden53:22+13:1711:39
37Lovisa PerssonOK TisarenSweden53:36+13:3111:42
38Frida SandbergSäterbygdens OKSweden53:40+13:3511:43
39Agnes LeoGöteborg-Majorna OKSweden54:47+14:4211:57
40Anna WallinGöteborg-Majorna OKSweden55:37+15:3212:08
41Kristin HylanderNyköpings OKSweden55:41+15:3612:09
42Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OFSweden56:11+16:0612:16
43Niamh O’BoyleGöteborg-Majorna OKIreland56:34+16:2912:21
44Maria BjörklundLeksands OKSweden57:22+17:1712:31
45Ona Rafols PerramonIK HakarpspojkarnaSpain59:02+18:5712:53
46Linnéa HolmqvistHagaby GoIF ÖrebroSweden59:27+19:2212:58
47Johanna ErlandssonStora Tuna OKSweden59:38+19:3313:01
48Krystal NeumannJärla OrienteringAustralia1:02:20+22:1513:36
49Matleena BoströmIFK Lidingö SOKFinland1:02:36+22:3113:40
50Kristin OlovssonRehns BKSweden1:02:42+22:3713:41
51Elin HamreforsSävedalens AIKSweden1:03:36+23:3113:53
52Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden1:04:24+24:1914:03
53Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden1:05:22+25:1714:16
54Anna SerrallongaIK HakarpspojkarnaSpain1:06:21+26:1614:29
55Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden1:09:00+28:5515:03
56Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden1:09:05+29:0015:05
57Agata StankiewiczOK OrionPoland1:18:24+38:1917:07
Annie ForsbergOK RavinenSwedenmispunched
Jolanta KolosinskaOK SkogsfalkenPolandmispunched

M21 Elit 2

34 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Magnus GlänneforsTullinge SKSweden37:56
2Jonas MerzOK TisarenSwitzerland38:55+0:59
3Johan SöderlundLeksands OKSweden38:57+1:01
4Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden39:46+1:50
5Johan AronssonOK TisarenSweden40:05+2:09
6Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKSweden40:26+2:30
7Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden40:56+3:00
8Markus AdolfssonTullinge SKSweden41:04+3:08
9Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden41:39+3:43
10Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OKSweden41:58+4:02
11Oscar VångellÄrla IFSweden42:13+4:17
12Markus HederskogIK HakarpspojkarnaSweden42:20+4:24
13Andreas HolmqvistHestra IFSweden42:30+4:34
14Erik Folkesson BlomIFK Mora OKSweden43:32+5:36
15Gustav BoquistIK UvenSweden44:04+6:08
16Henrik LaasIFK GöteborgSweden44:34+6:38
17Marcus BerggrenNyköpings OKSweden45:15+7:19
18Philip PerssonOK OrionSweden45:21+7:25
19Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden45:28+7:32
20Albin PetterssonOK TisarenSweden45:55+7:59
20Kevin StåhlOK HammarenSweden45:55+7:59
22Simon LundinFinspångs SOKSweden46:04+8:08
23Niklas GustafssonOK TisarenSweden48:59+11:03
24Erik BjörklundLeksands OKSweden49:02+11:06
25Dag StridhUmeå OKSweden49:56+12:00
26Mikael AnderssonStora Tuna OKSweden50:52+12:56
27Anton NilssonOK TrananSweden51:12+13:16
28Johan WikströmSävedalens AIKSweden51:27+13:31
29Oskar LundqvistOK OrionSweden53:20+15:24
30Anders VedinSundsvalls OKSweden54:10+16:14
31Eric HanssonIK HakarpspojkarnaSweden59:04+21:08
32Aleksandr ManoilovJärfälla OKSweden1:20:34+42:38
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
William PommerStora Tuna OKSwedenmispunched
Ilya BeliankaSävedalens AIKBelarusdid not start
Fredrik AhnlénOK HammarenSwedendid not start
Kalle JohanssonHalmstad OKSwedendid not start

W21 Elit 2

4 290 m, 37 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Frida BakkmanIFK Lidingö SOKSweden42:519:59
2Olga PanchenkoIFK Mora OKUkraine43:52+1:0110:13
3Irina NybergHellas OrienteringRussian Federation44:30+1:3910:22
4Erica PetterssonIFK GöteborgSweden45:04+2:1310:30
5Sara JonssonOK OrionSweden46:12+3:2110:46
6Filippa JohanssonJönköpings OKSweden46:28+3:3710:49
7Linda LindkvistLeksands OKSweden47:02+4:1110:57
8Elin MånssonIFK GöteborgSweden47:18+4:2711:01
9Johanna LindbergDomnarvets GOIFSweden47:25+4:3411:03
10Therese KlintbergLinköpings OKSweden48:00+5:0911:11
11Elin DahlinDomnarvets GOIFSweden48:57+6:0611:24
12Runa FremstadGöteborg-Majorna OKNorway50:59+8:0811:53
13Julia OlssonUddevalla OKSweden51:07+8:1611:54
14Felicia StuhlhoferOK LandehofSweden51:29+8:3812:00
15Malin LeanderssonOK TyrSweden52:54+10:0312:19
16Aina EdgrenTrollhättans SOKSweden52:57+10:0612:20
17Jenny BengtssonLånghundra IFSweden53:28+10:3712:27
18Elin HögstrandIFK GöteborgSweden54:22+11:3112:40
19Lovisa NilssonSävedalens AIKSweden57:13+14:2213:20
20Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKSweden57:14+14:2313:20
21Linda HallbergBredareds IFSweden57:20+14:2913:21
22Anne HanssonMarkbygdens OKSweden58:08+15:1713:33
23Matilda MartinssonFalkenbergs OKSweden58:24+15:3313:36
24Josefine CarlssonIFK GöteborgSweden58:33+15:4213:38
25Sofie GustavssonOK TyrSweden58:58+16:0713:44
26Sofia EbermarkSävedalens AIKSweden59:17+16:2613:49
27Lovisa LemanGöteborgs SKSweden59:44+16:5313:55
28Sara LundstenSundsvalls OKSweden1:00:09+17:1814:01
29Malin WidénUddevalla OKSweden1:02:17+19:2614:31
30Nina HallorOK TisarenSweden1:04:35+21:4415:03
31Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden1:18:50+35:5918:22
32Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain1:23:17+40:2619:24
33Regina KellyCNOCIreland1:23:53+41:0219:33
Siri JeppssonKatrineholms OKSwedenmispunched
Frida GustafssonIFK GöteborgSwedenmispunched
Sofia SjögrenOK KullingshofSwedenmispunched
Linnea SundströmOK RenenSwedenmispunched
Louise GötforsGöteborg-Majorna OKSwedendid not start

M21 Elit 3

38 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Marius Thrane ØdumIFK GöteborgDenmark39:13
2Erik EngstrandIFK GöteborgSweden40:00+0:47
3Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadSweden40:03+0:50
4Andreas BerganderEksjö SOKSweden40:07+0:54
5Fredrik MattssonOK KåreSweden41:07+1:54
6Mattias MårtsStora Tuna OKSweden43:06+3:53
7Pontus PeterssonOK OrionSweden43:20+4:07
8Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden43:21+4:08
9Simon JakobssonLånghundra IFSweden43:55+4:42
10Jonas PalmSävedalens AIKSweden44:08+4:55
11Daniel RoosAttunda OKSweden44:20+5:07
12Olof SandgrenOK OrionSweden44:23+5:10
13Arvid VågIFK GöteborgSweden45:01+5:48
14Daniel NilssonNyköpings OKSweden45:06+5:53
15David RunemalmNybro OKSweden45:11+5:58
16Ruairi ShortCNOCIreland46:26+7:13
17Axel WrådheAttunda OKSweden46:41+7:28
18Simon SvenssonOK Pan-KristianstadSweden46:45+7:32
19Simon MarteliusAttunda OKSweden48:09+8:56
20David HectorSnättringe SKSweden48:34+9:21
21Adam GranstedtIK HakarpspojkarnaSweden48:50+9:37
22Karl LevinSävedalens AIKSweden49:28+10:15
23Vitaliy GichkoSävedalens AIKUkraine50:12+10:59
24Didrik HallNyköpings OKSweden50:17+11:04
25Oskar AndrénOK TisarenSweden50:38+11:25
26Henrik TostebergLinköpings OKSweden51:15+12:02
27Joakim AxelssonTrollhättans SOKSweden51:28+12:15
28Simon AnderssonOK KullingshofSweden51:48+12:35
29David SundströmSöderhamns OKSweden52:08+12:55
30Brent GodmanGotlands Bro OKCanada52:46+13:33
31Anders HåkanssonOK LinnéSweden56:40+17:27
32Sebastian AgerhällOK TisarenSweden56:46+17:33
33Johannes KnutasAttunda OKSweden57:45+18:32
34Erik ToomingasSundsvalls OKSweden1:22:29+43:16
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Anders JohanssonRehns BKSwedenmispunched
Jesper SjögrenHestra IFSwedenmispunched
Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Jonatan AronssonOK TisarenSwedendid not start
Jefta LangerakJärfälla OKSwedendid not start
Mattias KarlssonVäxjö OKSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org