International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: Kungalvs OK / OK Alehof / Sweden
Date: 24 April 2016

M21 Elit

4 600 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Gustav BergmanOK RavinenSweden38:06
2Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden39:00+0:54
3Anton JohanssonOK OrionSweden40:22+2:16
4Peter ÖbergOK HällenSweden40:25+2:19
5Oleksandr KratovKooveeUkraine40:53+2:47
6Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine41:22+3:16
7Emil SvenskStora Tuna OKSweden41:41+3:35
8Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine42:28+4:22
9Mårten BoströmIFK Lidingö SOKFinland42:49+4:43
10Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOKSweden43:22+5:16
11Anton SjökvistStora Tuna OKSweden43:31+5:25
12Johan LindbergIFK Mora OKSweden44:19+6:13
13Johan HögstrandIFK GöteborgSweden44:40+6:34
14Niclas JonassonIFK GöteborgSweden44:46+6:40
15Erik ClassonOK OrintoSweden44:54+6:48
16Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKSweden45:07+7:01
17Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden45:17+7:11
18Thor NørskovIFK GöteborgDenmark45:24+7:18
19Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OFPoland45:37+7:31
20Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden45:48+7:42
21Jens WängdahlNyköpings OKSweden45:50+7:44
22Kalle BergmanOK RavinenSweden45:52+7:46
23Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden46:10+8:04
24Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain46:20+8:14
25Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain46:25+8:19
26David BejbomJärla OrienteringSweden46:26+8:20
27Mathias HallménOK DenselnSweden47:01+8:55
28Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden47:04+8:58
29Mateusz WenslawOK OrionPoland47:08+9:02
30Fredrik EdénIFK GöteborgSweden47:13+9:07
31Oskar DanielsAttunda OKSweden47:27+9:21
32Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden47:28+9:22
33Anders HedbergGöteborg-Majorna OKSweden47:31+9:25
34Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation47:34+9:28
35Anders CarlssonIFK Lidingö SOKSweden47:40+9:34
36Christian TingströmGöteborg-Majorna OKSweden47:54+9:48
37Daniel AttåsOK TisarenSweden48:00+9:54
38Olle KaleredOK DenselnSweden48:05+9:59
39Emil GranqvistOK RavinenSweden48:11+10:05
40Jesper LysellRehns BKSweden48:18+10:12
41Joakim SvenskStora Tuna OKSweden48:58+10:52
42Julian DentIFK Lidingö SOKSweden49:25+11:19
43Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania49:29+11:23
44Aleksander BernaciakOK OrionSweden49:33+11:27
45Gustav HindérOK TisarenSweden49:57+11:51
46Erik AnderssonOK OrionSweden50:20+12:14
47Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden50:30+12:24
48Nils SpetzUlricehamns OKSweden50:59+12:53
49Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland51:02+12:56
50Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden51:18+13:12
51Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden51:29+13:23
52Martin AhlbergerHestra IFSweden51:46+13:40
53Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden51:48+13:42
54Johan StrandGöteborg-Majorna OKSweden51:56+13:50
55Johan TörnrothHestra IFSweden52:00+13:54
56Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden52:29+14:23
57Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden52:38+14:32
58Victor FlingmarkOK KåreSweden52:56+14:50
59Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden53:29+15:23
60Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden53:54+15:48
61Jonas EngströmOK HällenSweden57:45+19:39
62Björn CederbergOK Pan-KristianstadSweden1:06:16+28:10
63Seamus OBoyleCNOCIreland1:06:46+28:40
Petter ErikssonÄrla IFSwedenmispunched
Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadSwedenmispunched
Martin HärbergJärla OrienteringSwedendid not start
Erik PetterssonOK DenselnSwedendid not start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustraliadid not start
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlandsdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos