International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: Kungalvs OK / OK Alehof / Sweden
Date: 23 April 2016

Classes: Show all | D21E | H21E | M21E2

M21 Elit

14 430 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden1:40:25
2Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOKSweden1:42:24+1:59
3Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain1:44:40+4:15
4Johan HögstrandIFK GöteborgSweden1:45:23+4:58
5Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:48:05+7:40
6Oleksandr KratovKooveeUkraine1:48:39+8:14
7Thor NørskovIFK GöteborgDenmark1:49:35+9:10
8Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden1:51:10+10:45
9Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine1:51:41+11:16
10Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine1:53:01+12:36
11Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden1:54:13+13:48
12David BejbomJärla OrienteringSweden1:54:15+13:50
13Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden1:54:26+14:01
14Julian DentIFK Lidingö SOKSweden1:55:00+14:35
15Jonas PilbladIFK GöteborgSweden1:55:05+14:40
16Mathias HallménOK DenselnSweden1:55:26+15:01
17Anton JohanssonOK OrionSweden1:55:32+15:07
18Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain1:55:44+15:19
19Erik ClassonOK OrintoSweden1:56:49+16:24
20Oskar DanielsAttunda OKSweden1:57:43+17:18
21Jesper LysellRehns BKSweden1:58:10+17:45
22Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:58:24+17:59
23Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:58:27+18:02
24Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OKSweden1:58:39+18:14
25Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden1:59:01+18:36
26Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania1:59:22+18:57
27Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden1:59:39+19:14
28Olof SandgrenOK OrionSweden2:00:45+20:20
29Anton SjökvistStora Tuna OKSweden2:00:46+20:21
30Anders CarlssonIFK Lidingö SOKSweden2:02:34+22:09
31Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation2:02:49+22:24
32Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKSweden2:03:27+23:02
33Björn CederbergOK Pan-KristianstadSweden2:03:33+23:08
34Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden2:04:13+23:48
35Johan LindbergIFK Mora OKSweden2:05:22+24:57
36Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadSweden2:05:46+25:21
37Mateusz WenslawOK OrionPoland2:06:25+26:00
38Olle KaleredOK DenselnSweden2:09:18+28:53
39Magnus GlänneforsTullinge SKSweden2:11:22+30:57
40Didrik HallNyköpings OKSweden2:11:29+31:04
41Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland2:18:36+38:11
42Christian TingströmGöteborg-Majorna OKSweden2:26:46+46:21
43Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden2:48:47+1:08:22
Erik LindgrenKFUM Örebro OKSwedenmispunched
Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSwedenmispunched
Erik AnderssonOK OrionSwedenmispunched
Erik PetterssonOK DenselnSwedenmispunched
Daniel RoosAttunda OKSwedenmispunched
Simon JakobssonLånghundra IFSwedenmispunched
Martin AhlbergerHestra IFSwedenmispunched
Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSwedenmispunched
Jens WängdahlNyköpings OKSwedenmispunched
Niklas AldénOK LinnéSwedenmispunched
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Aleksander BernaciakOK OrionSwedenmispunched
Daniel AttåsOK TisarenSwedenmispunched
Rassmus AnderssonOK LinnéSwedenmispunched
Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OFPolandmispunched
Martin HärbergJärla OrienteringSwedendid not start
Emil GranqvistOK RavinenSwedendid not start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustraliadid not start
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlandsdid not start
Gustav BergmanOK RavinenSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World