International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: Kungalvs OK / OK Alehof / Sweden
Date: 23 April 2016

W21 Elit

9 170 m, 77 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Helena JanssonOK RavinenSweden1:12:097:52
2Emma JohanssonDomnarvets GOIFSweden1:14:19+2:108:06
3Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden1:14:58+2:498:10
4Lina StrandGöteborg-Majorna OKSweden1:16:37+4:288:21
5Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden1:17:48+5:398:29
6Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden1:20:34+8:258:47
6Alva OlssonLinköpings OKSweden1:20:34+8:258:47
8Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden1:22:08+9:598:57
9Susen LöschÄrla IFGermany1:22:31+10:228:59
10Sara HagströmFalköpings AIK OKSweden1:22:49+10:409:01
11Lilian ForsgrenOK TisarenSweden1:23:10+11:019:04
12Amilia BjörklundSävedalens AIKSweden1:25:08+12:599:17
13Josefin TjernlundOK TisarenSweden1:25:10+13:019:17
14Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden1:25:49+13:409:21
15Maria MagnussonSävedalens AIKSweden1:26:17+14:089:24
16Nadiya VolynskaOK OrionUkraine1:26:18+14:099:24
17Signe KlintingJärla OrienteringDenmark1:27:23+15:149:31
18Lisa RisbyOK KåreSweden1:28:56+16:479:41
19Josefine KlintbergOK RavinenSweden1:30:03+17:549:49
20Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden1:30:09+18:009:49
21Josefine EngströmAlfta-Ösa OKSweden1:30:20+18:119:51
22Lovisa PerssonOK TisarenSweden1:30:43+18:349:53
23Hanna WisniewskaOK OrionPoland1:31:40+19:319:59
24Johanna LindbergDomnarvets GOIFSweden1:31:45+19:3610:00
25Ellinor ErikssonKFUM Örebro OKSweden1:32:10+20:0110:03
26Annika BjörkOK LinnéSweden1:32:12+20:0310:03
27Johanna ErlandssonStora Tuna OKSweden1:32:27+20:1810:04
28Linda LindkvistLeksands OKSweden1:33:04+20:5510:08
29Beata FalkHagaby GoIF ÖrebroSweden1:34:02+21:5310:15
30Frida BrogrenSävedalens AIKSweden1:34:22+22:1310:17
31Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden1:34:31+22:2210:18
32Elsa JanssonJärla OrienteringSweden1:34:41+22:3210:19
33Kajsa RisbyOK KåreSweden1:34:53+22:4410:20
34Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden1:34:58+22:4910:21
35Anna SerrallongaIK HakarpspojkarnaSpain1:36:29+24:2010:31
36Alice HugossonIFK Lidingö SOKSweden1:37:28+25:1910:37
37Jolanta KolosinskaOK SkogsfalkenPoland1:37:30+25:2110:37
38Linnéa HolmqvistHagaby GoIF ÖrebroSweden1:38:15+26:0610:42
39Agnes LeoGöteborg-Majorna OKSweden1:38:47+26:3810:46
40Ellinor TjernlundOK TisarenSweden1:39:10+27:0110:48
41Miri Thrane ØdumIFK GöteborgDenmark1:39:39+27:3010:52
42Irina NybergHellas OrienteringRussian Federation1:40:07+27:5810:55
43Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OFSweden1:40:13+28:0410:55
44Malin LeanderssonOK TyrSweden1:40:26+28:1710:57
45Krystal NeumannJärla OrienteringAustralia1:41:20+29:1111:03
46Frida SandbergSäterbygdens OKSweden1:41:33+29:2411:04
47Kristin HylanderNyköpings OKSweden1:41:59+29:5011:07
48Aina EdgrenTrollhättans SOKSweden1:42:40+30:3111:11
49Filippa JohanssonJönköpings OKSweden1:43:08+30:5911:14
50Matleena BoströmIFK Lidingö SOKFinland1:43:31+31:2211:17
51Linda HallbergBredareds IFSweden1:43:36+31:2711:17
52Karin ThernOK SkogshjortarnaSweden1:43:41+31:3211:18
53Ona Rafols PerramonIK HakarpspojkarnaSpain1:44:37+32:2811:24
54Erica PetterssonIFK GöteborgSweden1:45:02+32:5311:27
55Kristin OlovssonRehns BKSweden1:48:10+36:0111:47
56Elin HögstrandIFK GöteborgSweden1:50:50+38:4112:05
57Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden1:51:55+39:4612:12
58Ida-Maria SvenssonSävedalens AIKSweden1:52:20+40:1112:15
59Frida GustafssonIFK GöteborgSweden1:52:25+40:1612:15
60Linnea SundströmOK RenenSweden1:52:55+40:4612:18
61Niamh O’BoyleGöteborg-Majorna OKIreland1:53:25+41:1612:22
62Rebecka NylinOK TisarenSweden1:56:10+44:0112:40
63Sofia EbermarkSävedalens AIKSweden1:56:27+44:1812:41
64Anne HanssonMarkbygdens OKSweden1:58:13+46:0412:53
65Matilda MartinssonFalkenbergs OKSweden1:59:56+47:4713:04
66Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden2:01:59+49:5013:18
67Maria BjörklundLeksands OKSweden2:04:43+52:3413:36
68Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain2:10:33+58:2414:14
69Nina HallorOK TisarenSweden2:10:48+58:3914:15
70Lovisa NilssonSävedalens AIKSweden2:12:37+1:00:2814:27
71Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden2:15:07+1:02:5814:44
72Sofie GustavssonOK TyrSweden2:16:09+1:04:0014:50
73Regina KellyCNOCIreland2:54:33+1:42:2419:02
Josefin AnderssonMarkbygdens OKSwedenmispunched
Johanna EngströmOK HällenSwedenmispunched
Agata StankiewiczOK OrionPolandmispunched
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched

M21 Elit

14 430 m, 59 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden1:40:256:57
2Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOKSweden1:42:24+1:597:05
3Hector HainesIFK Lidingö SOKGreat Britain1:44:40+4:157:15
4Johan HögstrandIFK GöteborgSweden1:45:23+4:587:18
5Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:48:05+7:407:29
6Oleksandr KratovKooveeUkraine1:48:39+8:147:31
7Thor NørskovIFK GöteborgDenmark1:49:35+9:107:35
8Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden1:51:10+10:457:42
9Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine1:51:41+11:167:44
10Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine1:53:01+12:367:49
11Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden1:54:13+13:487:54
12David BejbomJärla OrienteringSweden1:54:15+13:507:55
13Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden1:54:26+14:017:55
14Julian DentIFK Lidingö SOKAustralia1:55:00+14:357:58
15Jonas PilbladIFK GöteborgSweden1:55:05+14:407:58
16Mathias HallménOK DenselnSweden1:55:26+15:017:59
17Anton JohanssonOK OrionSweden1:55:32+15:078:00
18Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain1:55:44+15:198:01
19Erik ClassonOK OrintoSweden1:56:49+16:248:05
20Oskar DanielsAttunda OKSweden1:57:43+17:188:09
21Jesper LysellRehns BKSweden1:58:10+17:458:11
22Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:58:24+17:598:12
23Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:58:27+18:028:12
24Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OKSweden1:58:39+18:148:13
25Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden1:59:01+18:368:14
26Algirdas BartkeviciusOK DenselnLithuania1:59:22+18:578:16
27Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSweden1:59:39+19:148:17
28Olof SandgrenOK OrionSweden2:00:45+20:208:22
29Anton SjökvistStora Tuna OKSweden2:00:46+20:218:22
30Anders CarlssonIFK Lidingö SOKSweden2:02:34+22:098:29
31Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation2:02:49+22:248:30
32Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKIreland2:03:27+23:028:33
33Björn CederbergOK Pan-KristianstadDenmark2:03:33+23:088:33
34Joakim HederskogIK HakarpspojkarnaSweden2:04:13+23:488:36
35Johan LindbergIFK Mora OKSweden2:05:22+24:578:41
36Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadSweden2:05:46+25:218:42
37Mateusz WenslawOK OrionPoland2:06:25+26:008:45
38Olle KaleredOK DenselnSweden2:09:18+28:538:57
39Magnus GlänneforsTullinge SKSweden2:11:22+30:579:06
40Didrik HallNyköpings OKSweden2:11:29+31:049:06
41Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland2:18:36+38:119:36
42Christian TingströmGöteborg-Majorna OKSweden2:26:46+46:2110:10
43Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden2:48:47+1:08:2211:41
Erik LindgrenKFUM Örebro OKSwedenmispunched
Rickard BörjessonMalungs OK SkogsmårdarnaSwedenmispunched
Erik AnderssonOK OrionSwedenmispunched
Erik PetterssonOK DenselnSwedenmispunched
Daniel RoosAttunda OKSwedenmispunched
Simon JakobssonLånghundra IFSwedenmispunched
Martin AhlbergerHestra IFSwedenmispunched
Ludwig LjungqvistIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSwedenmispunched
Jens WängdahlNyköpings OKSwedenmispunched
Niklas AldénOK LinnéSwedenmispunched
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Aleksander BernaciakOK OrionPolandmispunched
Daniel AttåsOK TisarenSwedenmispunched
Rassmus AnderssonOK LinnéSwedenmispunched
Bartosz PawlakSödertälje-Nykvarn OFPolandmispunched
Martin HärbergJärla OrienteringSwedendid not start
Emil GranqvistOK RavinenSwedendid not start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKAustraliadid not start
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlandsdid not start
Gustav BergmanOK RavinenSwedendid not start

M21 Elit 2

66 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden1:36:49
2Petter ErikssonÄrla IFSweden1:38:11+1:22
3Niclas JonassonIFK GöteborgSweden1:39:48+2:59
4Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKSweden1:40:29+3:40
5Gustav HindérOK TisarenSweden1:41:35+4:46
6Jonas EngströmOK HällenSweden1:41:55+5:06
7Johan StrandGöteborg-Majorna OKSweden1:41:59+5:10
8Fredrik EdénIFK GöteborgSweden1:42:11+5:22
9Johan TörnrothHestra IFSweden1:43:43+6:54
10Victor FlingmarkOK KåreSweden1:44:24+7:35
11Markus HederskogIK HakarpspojkarnaSweden1:44:44+7:55
12Marcus BerggrenNyköpings OKSweden1:45:07+8:18
13Pontus PeterssonOK OrionSweden1:45:16+8:27
14Jonas MerzOK TisarenSwitzerland1:45:17+8:28
15Andreas HolmqvistHestra IFSweden1:45:43+8:54
16Eric HanssonIK HakarpspojkarnaSweden1:46:38+9:49
17Albin PetterssonOK TisarenSweden1:47:29+10:40
18Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden1:48:10+11:21
19Jesper SjögrenHestra IFSweden1:48:43+11:54
20Simon LundinFinspångs SOKSweden1:50:31+13:42
21Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:51:14+14:25
21Gustaf SparrevikIK HakarpspojkarnaSweden1:51:14+14:25
23Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden1:51:21+14:32
24Vitaliy GichkoSävedalens AIKUkraine1:51:58+15:09
25Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKSweden1:52:15+15:26
26Arvid VågIFK GöteborgSweden1:52:45+15:56
27Erik EngstrandIFK GöteborgSweden1:53:02+16:13
28Henrik TostebergLinköpings OKSweden1:53:47+16:58
29Andreas BerganderEksjö SOKSweden1:53:49+17:00
30Martin IvarssonGöteborg-Majorna OKSweden1:54:05+17:16
31Oskar LundqvistOK OrionSweden1:54:40+17:51
32Daniel NetzIFK GöteborgSweden1:55:49+19:00
33Kevin StåhlOK HammarenSweden1:57:42+20:53
34Philip PerssonOK OrionSweden1:57:55+21:06
35Oskar AndrénOK TisarenSweden1:58:37+21:48
36Sebastian AgerhällOK TisarenSweden1:59:45+22:56
37Johan SöderlundLeksands OKSweden2:01:44+24:55
38Seamus OBoyleCNOCIreland2:02:08+25:19
39Oscar VångellÄrla IFSweden2:03:05+26:16
40Anders JohanssonRehns BKSweden2:03:08+26:19
41Simon AnderssonOK KullingshofSweden2:03:46+26:57
42Ruairi ShortCNOCIreland2:05:16+28:27
43Johan AntonssonOK LöftanSweden2:05:52+29:03
44Gustav BoquistIK UvenSweden2:06:18+29:29
45Johannes KnutasAttunda OKSweden2:07:25+30:36
46Daniel NilssonNyköpings OKSweden2:08:53+32:04
47Anders VedinSundsvalls OKSweden2:09:20+32:31
48Adam GranstedtIK HakarpspojkarnaSweden2:12:04+35:15
49Joakim AxelssonTrollhättans SOKSweden2:12:42+35:53
50David HectorSnättringe SKSweden2:12:53+36:04
51Anders HåkanssonOK LinnéSweden2:15:00+38:11
52Simon MarteliusAttunda OKSweden2:16:34+39:45
53David SundströmSöderhamns OKSweden2:18:20+41:31
54Dag StridhUmeå OKSweden2:19:37+42:48
55Nils Wallentin TärkHalmstad OKSweden2:24:49+48:00
56Aleksandr ManoilovJärfälla OKSweden2:45:17+1:08:28
Erik ToomingasSundsvalls OKSwedenmispunched
Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Arvid HenrikssonJärla OrienteringSwedenmispunched
Fredrik MattssonOK KåreSwedenmispunched
Brent GodmanGotlands Bro OKCanadamispunched
Axel WrådheAttunda OKSwedenmispunched
Markus AdolfssonTullinge SKSwedenmispunched
Hugh CashellCNOCIrelandmispunched
Mattias MårtsStora Tuna OKSwedenmispunched
Johan WikströmSävedalens AIKSwedenmispunched
Jefta LangerakJärfälla OKSwedendid not start
Matthieu PuechIFK GöteborgFrancedid not start
Mattias KarlssonVäxjö OKSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org