International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organisers: OK Hammaren / Sweden
Date: 5 May 2016

M21 Elit

3 910 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFSweden13:593:34
2Gustav BergmanOK RavinenSweden14:12+0:133:37
3Anton JohanssonOK OrionSweden14:25+0:263:41
4Ruslan GlebovOK RavinenUkraine14:35+0:363:43
5Albin RidefeltOK LinnéSweden14:38+0:393:44
6Emil SvenskStora Tuna OKSweden14:53+0:543:48
7Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden14:56+0:573:49
8Olle BoströmJärla OrienteringSweden14:59+1:003:49
9Florian SchneiderIFK Lidingö SOKSwitzerland15:02+1:033:50
10Johan HögstrandIFK GöteborgSweden15:13+1:143:53
11Anton SjökvistStora Tuna OKSweden15:14+1:153:53
12Matthias GroellOK HammarenAustria15:15+1:163:54
13Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKIreland15:18+1:193:54
14Ludvig ÅhlundMalungs OK SkogsmårdarnaSweden15:21+1:223:55
15Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine15:26+1:273:56
15Eskil KinnebergIFK GöteborgNorway15:26+1:273:56
17Ivan KuchmenkoJärla OrienteringRussian Federation15:29+1:303:57
18Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine15:31+1:323:58
19Peter ÖbergOK HällenSweden15:34+1:353:58
20Anton ÖstlinMalungs OK SkogsmårdarnaSweden15:38+1:393:59
21Oskar AndrénOK TisarenSweden15:43+1:444:01
22David BejbomJärla OrienteringSweden15:51+1:524:03
22Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden15:51+1:524:03
24Oskar DanielsAttunda OKSweden15:55+1:564:04
25Assar HellströmOK RavinenSweden15:56+1:574:04
25Emil GranqvistOK RavinenSweden15:56+1:574:04
27Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden16:07+2:084:07
27Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden16:07+2:084:07
29Niklaus ReyNyköpings OKSwitzerland16:09+2:104:07
30Fredrik EdénIFK GöteborgSweden16:10+2:114:08
30Jens WängdahlNyköpings OKSweden16:10+2:114:08
32Flavio PoltéraSnättringe SKSwitzerland16:15+2:164:09
33Daniel AttåsOK TisarenSweden16:17+2:184:09
34Olle KaleredOK DenselnSweden16:18+2:194:10
34Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden16:18+2:194:10
36Mathias HallménOK DenselnSweden16:20+2:214:10
37Anton SundgrenLånghundra IFSweden16:23+2:244:11
38Emil KaleredOK DenselnSweden16:27+2:284:12
39Ivan NikitinRehns BKRussian Federation16:29+2:304:12
40Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFSweden16:34+2:354:14
41Andrey BaryshnikovRehns BKRussian Federation16:37+2:384:14
42Simon HodlerIFK Mora OKSwitzerland16:43+2:444:16
43Gustav HindérOK TisarenSweden16:47+2:484:17
44Nick BarrableOK RavinenGreat Britain16:48+2:494:17
45Erik ClassonOK OrintoSweden16:53+2:544:19
46Markus LangStora Tuna OKAustria17:02+3:034:21
47Roman RyapolovIFK Mora OKRussian Federation17:03+3:044:21
48Kalle BergmanOK RavinenSweden17:04+3:054:21
49Anders VedinSundsvalls OKSweden17:09+3:104:23
50Fredrik IngelssonRehns BKSweden17:10+3:114:23
51Axel WrådheAttunda OKSweden17:29+3:304:28
52Anders AxlingSundsvalls OKSweden17:38+3:394:30
53Erik BomanGävle OKSweden17:48+3:494:33
53Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden17:48+3:494:33
55Karl WalheimÄrla IFSweden18:17+4:184:40
56Andreas HolmqvistHestra IFSweden18:19+4:204:41
57Ross SmithOK LinnéUnited States18:31+4:324:44
58Jacob LindstamOK RavinenSweden19:22+5:234:57
59Jakob PauserOK HammarenAustria19:48+5:495:03
Andreas JanssonIK HakarpspojkarnaSwedenmispunched
Max Peter BejmerIFK GöteborgSwedenmispunched
Samuel KellerNyköpings OKSwitzerlandmispunched
Joakim SvenskStora Tuna OKSwedenmispunched
Henrik JonssonOK RodhenSwedenmispunched
Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOKNorwaymispunched
Andreas BerganderEksjö SOKSwedendid not start

W21 Elit

3 630 m, 74 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden15:294:15
2Helena JanssonOK RavinenSweden15:45+0:164:20
3Nadiya VolynskaOK OrionUkraine16:02+0:334:25
4Alva OlssonLinköpings OKSweden16:06+0:374:26
5Lilian ForsgrenOK TisarenSweden16:28+0:594:32
6Lisa RisbyOK KåreSweden16:57+1:284:40
7Rebecka OlssonOK LinnéSweden16:59+1:304:40
8Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden17:08+1:394:43
9Fanni GyurkoIFK Mora OKHungary17:14+1:454:44
10Emma BjessmoIFK Lidingö SOKSweden17:17+1:484:45
11Josefine KlintbergOK RavinenSweden17:29+2:004:48
11Amilia BjörklundSävedalens AIKSweden17:29+2:004:48
11Josefin TjernlundOK TisarenSweden17:29+2:004:48
11Signe KlintingJärla OrienteringDenmark17:29+2:004:48
15Susen LöschÄrla IFGermany17:37+2:084:51
16Ellinor ErikssonKFUM Örebro OKSweden17:39+2:104:51
17Bettina AebiOK LinnéSwitzerland17:42+2:134:52
18Krystal NeumannJärla OrienteringAustralia17:52+2:234:55
19Elsa JanssonJärla OrienteringSweden17:53+2:244:55
20Josefine EngströmAlfta-Ösa OKSweden17:54+2:254:55
21Kristin OlovssonRehns BKSweden17:57+2:284:56
22Samantha SaegerOK LinnéUnited States18:04+2:354:58
23Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden18:13+2:445:01
24Malin LeanderssonOK TyrSweden18:14+2:455:01
25Therese KlintbergLinköpings OKSweden18:17+2:485:02
26Kate MorrisonOK LinnéNew Zealand18:21+2:525:03
27Ellinor TjernlundOK TisarenSweden18:28+2:595:05
28Lisa AnderssonÄrla IFSweden18:33+3:045:06
29Jolanta KolosinskaOK SkogsfalkenPoland18:35+3:065:07
30Dominique BucherJärla OrienteringSwitzerland18:36+3:075:07
31Elin SvenssonIK HakarpspojkarnaSweden18:37+3:085:07
32Lisa RönnolsOK LinnéSweden18:45+3:165:09
33Linnéa HolmqvistHagaby GoIF ÖrebroSweden18:51+3:225:11
34Matilda AnderssonOK KåreSweden18:58+3:295:13
35Evelina WickbomVittjärvs IKSweden18:59+3:305:13
36Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSweden19:12+3:435:17
37Jenny ErikssonOK KåreSweden19:21+3:525:19
38Rebecka NylinOK TisarenSweden19:25+3:565:20
38Ekaterina NikitinaRehns BKRussian Federation19:25+3:565:20
40Stina NilssonUmeå OKSweden19:41+4:125:25
41Sara LundstenSundsvalls OKSweden19:45+4:165:26
42Moa SvenssonIK HakarpspojkarnaSweden19:49+4:205:27
42Lovisa PerssonOK TisarenSweden19:49+4:205:27
44Kristin HylanderNyköpings OKSweden19:53+4:245:28
45Annika BjörkOK LinnéSweden19:54+4:255:28
46Amy RankkaLinköpings OKSweden20:07+4:385:32
47Filippa JohanssonJönköpings OKSweden20:08+4:395:32
48Sanna SkoogKils OKSweden20:09+4:405:33
49Linnea SundströmOK RenenSweden20:32+5:035:39
50Emma BergströmOK VargenSweden20:41+5:125:41
51My WestlundOK TyrSweden20:47+5:185:43
52Ana Carolina DelgadoGD4CPortugal20:58+5:295:46
53Erica PetterssonIFK GöteborgSweden21:08+5:395:49
54Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain21:18+5:495:52
55Malin JohanssonOK TylöskogSweden21:32+6:035:55
56Matilda MartinssonFalkenbergs OKSweden21:34+6:055:56
57Junia BirgerssonVisborgs OKSweden21:37+6:085:57
58Stina GranefeltOK TyrSweden21:47+6:186:00
59Helen HanstockÖstersunds OKGreat Britain21:51+6:226:01
60Johanna ÖbergOK HällenSweden21:56+6:276:02
61Andrea WickbomVittjärvs IKSweden22:08+6:396:05
62Julia Modig TjärnströmLinköpings OKSweden22:20+6:516:09
63Amelie EkströmOK KåreSweden22:23+6:546:09
64Ylva KindlundhAlfta-Ösa OKSweden22:35+7:066:13
65Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden22:39+7:106:14
66Sara SjökvistJärla OrienteringSweden22:40+7:116:14
67Sarah-Jane BarrableOK RavinenGreat Britain22:41+7:126:14
68Lisa ElmbladBredaryds SOKSweden24:29+9:006:44
69Matilda JonssonLinköpings OKSweden25:00+9:316:53
Maria MagnussonSävedalens AIKSwedendisqualified
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OKSwedenmispunched
Anna WehlinSkogspojkarnas OKSwedenmispunched
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKSwedenmispunched
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSwedenmispunched
Amanda TellsénOK RoxenSwedendid not start

M21 Elit 2

3 510 m, 38 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Göran WinbladRehns BKSweden15:034:17
2Oscar BjörckJärla OrienteringSweden15:29+0:264:24
3Oskar LundqvistOK OrionSweden15:32+0:294:25
4Jakob AnderssonOK LinnéSweden15:34+0:314:26
5Charlie StoltRehns BKSweden15:48+0:454:30
6Konstantin SerebryanitskiiRehns BKRussian Federation15:58+0:554:32
7Marcus BerggrenNyköpings OKSweden16:09+1:064:36
8Jonas AnderssonFK Friskus-VarbergSweden16:11+1:084:36
9Jonathan RosendahlÄrla IFSweden16:17+1:144:38
10Victor FlingmarkOK KåreSweden16:21+1:184:39
11Albin SjöhedGävle OKSweden16:25+1:224:40
12Simon LundinFinspångs SOKSweden16:30+1:274:42
13Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden16:43+1:404:45
14Anders JohanssonRehns BKSweden16:51+1:484:48
15Markus AdolfssonTullinge SKSweden17:09+2:064:53
16David HectorSnättringe SKSweden17:10+2:074:53
17Jonathan KarlssonOK TisarenSweden17:17+2:144:55
18Joakim AxelssonTrollhättans SOKSweden17:21+2:184:56
19Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden17:23+2:204:57
20Tomas ReibringNyköpings OKSweden17:36+2:335:00
21Mattias JohanssonIFK Mora OKSweden17:45+2:425:03
22Pontus JohanssonOK LinnéSweden17:54+2:515:05
23Simon MarteliusAttunda OKSweden17:58+2:555:07
24Henrik TostebergLinköpings OKSweden18:04+3:015:08
25Sixten WalheimOK RodhenSweden18:13+3:105:11
26Johannes KnutasAttunda OKSweden18:15+3:125:11
27Erik ToomingasSundsvalls OKSweden18:16+3:135:12
28Dan WesterJärla OrienteringSweden18:28+3:255:15
29David SundströmSöderhamns OKSweden18:34+3:315:17
30Dag StridhUmeå OKSweden19:17+4:145:29
31Karl BengtssonSol TranåsSweden20:05+5:025:43
32Anton SundinSträngnäs-Malmby OLSweden20:26+5:235:49
33Henrik PerssonUmeå OKSweden21:42+6:396:10
Simon HedlundÄrla IFSwedenmispunched
Michael ReforsJärla OrienteringSwedenmispunched
Axel MattssonJärla OrienteringSwedenmispunched
Emil AnderssonTullinge SKSwedenmispunched
Didrik HallNyköpings OKSwedenmispunched
Apostol AtanasovStora Tuna OKBulgariadid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org