International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 10 April 2016

M21E

18 230 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Albin RidefeltOK LinnéSweden1:35:455:15
2William LindMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:35:51+0:065:15
3Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden1:35:53+0:085:15
4Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden1:36:14+0:295:16
5Rassmus AnderssonOK LinnéSweden1:37:57+2:125:22
6Filip DahlgrenIFK Lidingö SOKSweden1:38:33+2:485:24
7Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain1:39:06+3:215:26
7Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria1:39:06+3:215:26
9Marcus MillegårdSävedalens AIKSweden1:39:14+3:295:26
10Joakim SvenskStora Tuna OKSweden1:39:37+3:525:27
11Oleksandr KratovKooveeUkraine1:39:43+3:585:28
12Timo SildKooveeEstonia1:40:21+4:365:30
13Davis DislersIK HakarpspojkarnaLatvia1:40:23+4:385:30
14Olle BoströmJärla OrienteringSweden1:41:05+5:205:32
15Peter ÖbergOK HällenSweden1:41:58+6:135:35
16Jesper LysellRehns BKSweden1:42:40+6:555:37
17Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine1:43:05+7:205:39
18Thor NørskovIFK GöteborgDenmark1:43:50+8:055:41
19Ola MartnerGöteborg-Majorna OKSweden1:44:05+8:205:42
20Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus1:44:36+8:515:44
21Karl WalheimÄrla IFSweden1:44:43+8:585:44
22Anton SjökvistStora Tuna OKSweden1:45:39+9:545:47
23Daniel AttåsOK TisarenSweden1:45:58+10:135:48
24Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden1:46:20+10:355:49
25Anton JohanssonOK OrionSweden1:46:30+10:455:50
26Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden1:46:43+10:585:51
27Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden1:47:42+11:575:54
28Olli-Markus TaivainenPellon PonsiFinland1:47:56+12:115:55
29Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlands1:49:14+13:295:59
30Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden1:49:54+14:096:01
31Henrik JonssonOK RodhenSweden1:49:56+14:116:01
32Pontus PeterssonOK OrionSweden1:50:16+14:316:02
33Björn CederbergOK Pan-KristianstadDenmark1:50:22+14:376:03
34Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden1:50:32+14:476:03
35Niklas AldénOK LinnéSweden1:51:01+15:166:05
36Jens WängdahlNyköpings OKSweden1:51:35+15:506:07
37Erik ClassonOK OrintoSweden1:51:50+16:056:08
38Felix SpäthLillomarka OLGermany1:51:55+16:106:08
39Martin AhlbergerHestra IFSweden1:52:45+17:006:11
40Johan TörnrothHestra IFSweden1:53:08+17:236:12
41Philip PerssonOK OrionSweden1:54:21+18:366:16
42Gustav HindérOK TisarenSweden1:54:55+19:106:18
43Robbin KantarpÄrla IFSweden1:55:45+20:006:20
44Simon JakobssonLånghundra IFSweden1:55:58+20:136:21
45Aleksander BernaciakOK OrionPoland1:56:54+21:096:24
46Liutauras BileviciusOK LinnéLithuania1:59:52+24:076:34
47Andreas SølbergIFK GöteborgNorway2:00:16+24:316:35
48Oskar LundqvistOK OrionSweden2:00:39+24:546:37
49Marcus BerggrenNyköpings OKSweden2:00:52+25:076:37
50Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden2:02:01+26:166:41
51Jesper SjögrenHestra IFSweden2:03:10+27:256:45
52Nick BarrableOK RavinenGreat Britain2:04:17+28:326:49
53Jacob LindstamOK RavinenSweden2:25:18+49:337:58
Andrey SalinSävedalens AIKBelarusmispunched
Anton SundgrenLånghundra IFSwedenmispunched
Martin HärbergJärla OrienteringSwedenmispunched
Robin PousetteLånghundra IFSwedenmispunched
Fredrik EdénIFK GöteborgSwedenmispunched
Remi DuboisIFK GöteborgFrancemispunched
Rudolfs ZernisÄrla IFLatviamispunched
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKIrelandmispunched
Artem PanchenkoIFK Mora OKUkrainemispunched
Oskar SjöbergOK LinnéSwedenmispunched
Gustav BergmanOK RavinenSwedenmispunched
Emil SvenskStora Tuna OKSwedenmispunched
Erik AnderssonOK OrionSwedendid not start
Jakob LööfMalungs OK SkogsmårdarnaSwedendid not start

W21E

11 880 m, 67 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Emma JohanssonDomnarvets GOIFSweden1:18:006:33
2Alva OlssonLinköpings OKSweden1:18:03+0:036:34
3Nadiya VolynskaOK OrionUkraine1:18:29+0:296:36
4Lina StrandGöteborg-Majorna OKSweden1:18:48+0:486:37
5Marika TeiniSK PohjantähtiFinland1:20:15+2:156:45
6Anastasia DenisovaSävedalens AIKBelarus1:20:19+2:196:45
7Signe KlintingJärla OrienteringDenmark1:20:28+2:286:46
8Sara HagströmFalköpings AIK OKSweden1:21:00+3:006:49
9Josefin TjernlundOK TisarenSweden1:22:40+4:406:57
10Anna BachmanIFK Lidingö SOKSweden1:22:47+4:476:58
11Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustria1:23:20+5:207:00
12Amilia BjörklundSävedalens AIKSweden1:24:14+6:147:05
13Lilian ForsgrenOK TisarenSweden1:24:18+6:187:05
14Kristin LöfgrenVaregg FleridrettSweden1:24:22+6:227:06
15Susen LöschÄrla IFGermany1:24:53+6:537:08
16Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OKSweden1:24:57+6:577:09
17Lisa RisbyOK KåreSweden1:25:00+7:007:09
18Tuulia VibergMS ParmaFinland1:25:55+7:557:13
19Maria MagnussonSävedalens AIKSweden1:26:15+8:157:15
20Vendula HorcickováSödertälje-Nykvarn OFCzech Republic1:26:25+8:257:16
21Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden1:26:29+8:297:16
22Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden1:26:58+8:587:19
23Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden1:27:30+9:307:21
23Anna NärhiIFK GöteborgFinland1:27:30+9:307:21
25Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden1:27:52+9:527:23
26Irina NybergHellas OrienteringRussian Federation1:28:52+10:527:28
27Kristin HylanderNyköpings OKSweden1:29:02+11:027:29
28Tiia MiettinenMS ParmaFinland1:29:05+11:057:29
29Julia DahlHelsingborgs SOKSweden1:29:13+11:137:30
30Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden1:29:48+11:487:33
31Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSweden1:30:07+12:077:35
32Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden1:30:08+12:087:35
33Vera MüllerovaTisvilde Hegn OKCzech Republic1:30:11+12:117:35
34Isia BassetIFK GöteborgFrance1:30:58+12:587:39
35Josefine EngströmAlfta-Ösa OKSweden1:31:16+13:167:40
36Rebecka NylinOK TisarenSweden1:32:13+14:137:45
37Samantha SaegerOK LinnéUnited States1:32:40+14:407:48
38Ellinor TjernlundOK TisarenSweden1:32:52+14:527:49
39Frida BrogrenSävedalens AIKSweden1:33:08+15:087:50
40Lia PatscheiderOK Pan-KristianstadItaly1:34:36+16:367:57
41Frida BakkmanIFK Lidingö SOKSweden1:35:35+17:358:02
42Nicole LjungdahlOK Pan-KristianstadSweden1:36:25+18:258:06
43Ellinor ErikssonKFUM Örebro OKSweden1:36:27+18:278:07
44Jolanta KolosinskaOK SkogsfalkenPoland1:36:37+18:378:07
45Andrine BenjaminsenLillomarka OLNorway1:37:10+19:108:10
46Filippa JohanssonJönköpings OKSweden1:37:22+19:228:11
47Linnéa ClaesdotterOK DenselnSweden1:39:13+21:138:21
48Lovisa PerssonOK TisarenSweden1:39:34+21:348:22
49Evelina WickbomVittjärvs IKSweden1:40:27+22:278:27
50Krystal NeumannJärla OrienteringAustralia1:40:34+22:348:27
51Lisa AnderssonÄrla IFSweden1:42:21+24:218:36
52Louise MarkstedtOK SödertörnSweden1:42:23+24:238:37
53Kristin OlovssonRehns BKSweden1:43:41+25:418:43
54Frida AnderssonFalkenbergs OKSweden1:44:09+26:098:46
55Annika BjörkOK LinnéSweden1:46:30+28:308:57
56Sanna SkoogKils OKSweden1:48:31+30:319:08
57Maria Von SchmalenséeAttunda OKSweden1:51:16+33:169:21
58Caroline LindelöwHärlövs IFSweden1:55:41+37:419:44
59Sarah-Jane BarrableOK RavinenGreat Britain2:00:39+42:3910:09
60Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain2:05:01+47:0110:31
61Junia BirgerssonVisborgs OKSweden2:06:45+48:4510:40
62Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden2:07:56+49:5610:46
63Helen HanstockÖstersunds OKGreat Britain2:16:59+58:5911:31
Miri Thrane ØdumIFK GöteborgDenmarkmispunched
Elsa JanssonJärla OrienteringSwedenmispunched
Anna HaatajaSK PohjantähtiFinlandmispunched
Sara EskilssonAlfta-Ösa OKSwedenmispunched
Anna WallinGöteborg-Majorna OKSwedendid not start
Inga KazlauskaiteOK LinnéLithuaniadid not start
Riina KuuseloOK LinnéFinlanddid not start
Tove AlexanderssonStora Tuna OKSwedendid not start

M21E2

14 000 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Simon SvenssonOK Pan-KristianstadSweden1:22:105:52
2Erik Folkesson BlomIFK Mora OKSweden1:22:14+0:045:52
3Johan ModigOK Pan-KristianstadSweden1:23:31+1:215:57
4Niklas OlofssonOK Pan-KristianstadSweden1:24:06+1:566:00
5Oscar BjörckJärla OrienteringSweden1:26:03+3:536:08
6Emil AnderssonÄrla IFSweden1:26:25+4:156:10
7Didrik HallNyköpings OKSweden1:27:57+5:476:16
8Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden1:28:20+6:106:18
9Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden1:28:32+6:226:19
10Olof SandgrenOK OrionSweden1:28:45+6:356:20
11Simon LundinFinspångs SOKSweden1:29:31+7:216:23
12Assar HellströmOK RavinenSweden1:29:50+7:406:25
13Markus AdolfssonTullinge SKSweden1:29:55+7:456:25
14Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden1:30:01+7:516:25
15Andreas HolmqvistHestra IFSweden1:30:37+8:276:28
16Anders AxlingSundsvalls OKSweden1:32:20+10:106:35
17Johan WikströmSävedalens AIKSweden1:33:23+11:136:40
18Kevin StåhlOK HammarenSweden1:34:09+11:596:43
19Björn HellrupOK Pan-KristianstadSweden1:34:35+12:256:45
20Ilya BeliankaSävedalens AIKBelarus1:34:45+12:356:46
21Andres SaetaluMS ParmaEstonia1:35:11+13:016:47
22Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden1:35:32+13:226:49
23Björn KarlssonHalmstad OKSweden1:37:33+15:236:58
24Nils Wallentin TärkHalmstad OKSweden1:37:47+15:376:59
25Petter JohanssonOK TisarenSweden1:40:42+18:327:11
26Anders JohanssonRehns BKSweden1:44:06+21:567:26
27Adam GranstedtIK HakarpspojkarnaSweden1:44:43+22:337:28
28Jonathan KarlssonOK TisarenSweden1:44:45+22:357:28
29Erik AlnervikHelsingborgs SOKSweden1:45:44+23:347:33
30Emil AnderssonTullinge SKSweden1:45:59+23:497:34
31Fredrik NilssonOK Pan-KristianstadSweden1:46:40+24:307:37
32David HectorSnättringe SKSweden1:48:36+26:267:45
33Anders VedinSundsvalls OKSweden1:48:38+26:287:45
34Mattias JohanssonIFK Mora OKSweden1:50:13+28:037:52
Markus HederskogIK HakarpspojkarnaSwedendid not start
Henrik BengtssonFalkenbergs OKSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org