International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 9 April 2016

M21E

4 200 m, 82 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK RavinenSweden14:223:25
2Emil SvenskStora Tuna OKSweden14:25+0:033:25
3Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden14:34+0:123:28
4Albin RidefeltOK LinnéSweden14:47+0:253:31
5Andrey SalinSävedalens AIKBelarus14:49+0:273:31
6Oskar SjöbergOK LinnéSweden15:00+0:383:34
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden15:09+0:473:36
8Anton JohanssonOK OrionSweden15:12+0:503:37
9Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain15:13+0:513:37
10Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden15:14+0:523:37
11Henrik JonssonOK RodhenSweden15:15+0:533:37
12Joakim SvenskStora Tuna OKSweden15:18+0:563:38
13Martin HärbergJärla OrienteringSweden15:20+0:583:39
13Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine15:20+0:583:39
15Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria15:21+0:593:39
16Daniel AttåsOK TisarenSweden15:22+1:003:39
17Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia15:23+1:013:39
18Rassmus AnderssonOK LinnéSweden15:25+1:033:40
19Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaRussian Federation15:27+1:053:40
20Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKSweden15:29+1:073:41
21Oscar BjörckJärla OrienteringSweden15:30+1:083:41
22Jakob LööfMalungs OK SkogsmårdarnaSweden15:31+1:093:41
23Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden15:33+1:113:42
24Karl WalheimÄrla IFSweden15:42+1:203:44
25Erik Folkesson BlomIFK Mora OKSweden15:43+1:213:44
25Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden15:43+1:213:44
27Niklas AldénOK LinnéSweden15:46+1:243:45
28Patrik KarlssonVäxjö OKSweden15:51+1:293:46
29Andreas HöyeFredrikstad SKNorway15:52+1:303:46
30Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden15:53+1:313:46
31Jesper LysellRehns BKSweden15:56+1:343:47
32Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine15:59+1:373:48
33Felix SpäthLillomarka OLGermany16:01+1:393:48
34Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden16:03+1:413:49
35Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden16:04+1:423:49
36Didrik HallNyköpings OKSweden16:11+1:493:51
37Remi DuboisIFK GöteborgFrance16:13+1:513:51
38Aleksander BernaciakOK OrionSweden16:14+1:523:51
38Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden16:14+1:523:51
38Jens WängdahlNyköpings OKSweden16:14+1:523:51
41Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden16:18+1:563:52
42Erik ClassonOK OrintoSweden16:20+1:583:53
43Johan TörnrothHestra IFSweden16:26+2:043:54
44Martin AhlbergerHestra IFSweden16:28+2:063:55
45Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlands16:42+2:203:58
45Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden16:42+2:203:58
47Björn CederbergOK Pan-KristianstadSweden16:45+2:233:59
48Markus AdolfssonTullinge SKSweden16:47+2:253:59
49Oskar LundqvistOK OrionSweden16:48+2:264:00
50Andreas SølbergIFK GöteborgNorway16:50+2:284:00
51Valters AbolinsOK KlemmingenLatvia16:57+2:354:02
52Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden17:02+2:404:03
53Philip PerssonOK OrionSweden17:04+2:424:03
54Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden17:06+2:444:04
55Marcus BerggrenNyköpings OKSweden17:08+2:464:04
56Nick BarrableOK RavinenSweden17:12+2:504:05
57Anders AxlingSundsvalls OKSweden17:15+2:534:06
58Anton SundgrenLånghundra IFSweden17:18+2:564:07
59Simon LundinFinspångs SOKSweden17:21+2:594:07
60Ilya BeliankaSävedalens AIKBelarus17:26+3:044:09
61Johan WikströmSävedalens AIKSweden17:28+3:064:09
61Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden17:28+3:064:09
63Emil AnderssonÄrla IFSweden17:29+3:074:09
63Anders VedinSundsvalls OKSweden17:29+3:074:09
65Emil AnderssonTullinge SKSweden17:33+3:114:10
66Kevin StåhlOK HammarenSweden17:36+3:144:11
67Jesper SjögrenHestra IFSweden17:37+3:154:11
68Jacob LindstamOK RavinenSweden17:39+3:174:12
69Jonathan GunnarssonMalmö OKSweden17:40+3:184:12
69Assar HellströmOK RavinenSweden17:40+3:184:12
71Andres SaetaluMS ParmaFinland17:50+3:284:14
72Robin PousetteLånghundra IFSweden17:58+3:364:16
73Anders JohanssonRehns BKSweden17:59+3:374:16
74Andreas HolmqvistHestra IFSweden18:01+3:394:17
75Mattias JohanssonIFK Mora OKSweden18:07+3:454:18
76David HectorSnättringe SKSweden18:23+4:014:22
77Petter JohanssonOK TisarenSweden18:41+4:194:26
78Patrik GunnarssonBig Foot OrienteersSweden20:55+6:334:58
79Fredrik EdénIFK GöteborgSweden21:09+6:475:02
80Jonathan KarlssonOK TisarenSweden23:08+8:465:30
Davis DislersIK HakarpspojkarnaEstoniadisqualified
Anton SjökvistStora Tuna OKSwedenmispunched
Henrik BengtssonFalkenbergs OKSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Latvia O-Week 2018
Dobas flags
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org