International Orienteering Federation

Official results for Swedish League

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Swedish League
Organiser: Sweden
Date: 9 April 2016

M21E

4 200 m, 82 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Gustav BergmanOK RavinenSweden14:223:25
2Emil SvenskStora Tuna OKSweden14:25+0:033:25
3Martin RegbornHagaby GoIF ÖrebroSweden14:34+0:123:28
4Albin RidefeltOK LinnéSweden14:47+0:253:31
5Andrey SalinSävedalens AIKBelarus14:49+0:273:31
6Oskar SjöbergOK LinnéSweden15:00+0:383:34
7Johan RunessonGöteborg-Majorna OKSweden15:09+0:473:36
8Anton JohanssonOK OrionSweden15:12+0:503:37
9Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OFGreat Britain15:13+0:513:37
10Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFSweden15:14+0:523:37
11Henrik JonssonOK RodhenSweden15:15+0:533:37
12Joakim SvenskStora Tuna OKSweden15:18+0:563:38
13Martin HärbergJärla OrienteringSweden15:20+0:583:39
13Denys ShcherbakovRonneby OKUkraine15:20+0:583:39
15Gernot KerschbaumerOK Pan-KristianstadAustria15:21+0:593:39
16Daniel AttåsOK TisarenSweden15:22+1:003:39
17Rudolfs ZernisÄrla IFLatvia15:23+1:013:39
18Rassmus AnderssonOK LinnéSweden15:25+1:033:40
19Aleksei AlekseyonokIK HakarpspojkarnaBelarus15:27+1:053:40
20Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKIreland15:29+1:073:41
21Oscar BjörckJärla OrienteringSweden15:30+1:083:41
22Jakob LööfMalungs OK SkogsmårdarnaSweden15:31+1:093:41
23Max Peter BejmerIFK GöteborgSweden15:33+1:113:42
24Karl WalheimÄrla IFSweden15:42+1:203:44
25Erik Folkesson BlomIFK Mora OKSweden15:43+1:213:44
25Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OFSweden15:43+1:213:44
27Niklas AldénOK LinnéSweden15:46+1:243:45
28Patrik KarlssonVäxjö OKSweden15:51+1:293:46
29Andreas HöyeFredrikstad SKNorway15:52+1:303:46
30Thomas CarlssonMalungs OK SkogsmårdarnaSweden15:53+1:313:46
31Jesper LysellRehns BKSweden15:56+1:343:47
32Artem PanchenkoIFK Mora OKUkraine15:59+1:373:48
33Felix SpäthLillomarka OLGermany16:01+1:393:48
34Rasmus SvantessonOK Pan-KristianstadSweden16:03+1:413:49
35Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFSweden16:04+1:423:49
36Didrik HallNyköpings OKSweden16:11+1:493:51
37Remi DuboisIFK GöteborgFrance16:13+1:513:51
38Aleksander BernaciakOK OrionPoland16:14+1:523:51
38Rasmus ElmelidLinköpings OKSweden16:14+1:523:51
38Jens WängdahlNyköpings OKSweden16:14+1:523:51
41Oskar LjungqvistIK HakarpspojkarnaSweden16:18+1:563:52
42Erik ClassonOK OrintoSweden16:20+1:583:53
43Johan TörnrothHestra IFSweden16:26+2:043:54
44Martin AhlbergerHestra IFSweden16:28+2:063:55
45Sergej FedatsenkaSävedalens AIKNetherlands16:42+2:203:58
45Pontus KarlssonMarkbygdens OKSweden16:42+2:203:58
47Björn CederbergOK Pan-KristianstadDenmark16:45+2:233:59
48Markus AdolfssonTullinge SKSweden16:47+2:253:59
49Oskar LundqvistOK OrionSweden16:48+2:264:00
50Andreas SølbergIFK GöteborgNorway16:50+2:284:00
51Valters AbolinsOK KlemmingenLatvia16:57+2:354:02
52Erik LindgrenKFUM Örebro OKSweden17:02+2:404:03
53Philip PerssonOK OrionSweden17:04+2:424:03
54Linus BohmanMalungs OK SkogsmårdarnaSweden17:06+2:444:04
55Marcus BerggrenNyköpings OKSweden17:08+2:464:04
56Nick BarrableOK RavinenGreat Britain17:12+2:504:05
57Anders AxlingSundsvalls OKSweden17:15+2:534:06
58Anton SundgrenLånghundra IFSweden17:18+2:564:07
59Simon LundinFinspångs SOKSweden17:21+2:594:07
60Ilya BeliankaSävedalens AIKBelarus17:26+3:044:09
61Johan WikströmSävedalens AIKSweden17:28+3:064:09
61Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OFSweden17:28+3:064:09
63Emil AnderssonÄrla IFSweden17:29+3:074:09
63Anders VedinSundsvalls OKSweden17:29+3:074:09
65Emil AnderssonTullinge SKSweden17:33+3:114:10
66Kevin StåhlOK HammarenSweden17:36+3:144:11
67Jesper SjögrenHestra IFSweden17:37+3:154:11
68Jacob LindstamOK RavinenSweden17:39+3:174:12
69Jonathan GunnarssonMalmö OKSweden17:40+3:184:12
69Assar HellströmOK RavinenSweden17:40+3:184:12
71Andres SaetaluMS ParmaEstonia17:50+3:284:14
72Robin PousetteLånghundra IFSweden17:58+3:364:16
73Anders JohanssonRehns BKSweden17:59+3:374:16
74Andreas HolmqvistHestra IFSweden18:01+3:394:17
75Mattias JohanssonIFK Mora OKSweden18:07+3:454:18
76David HectorSnättringe SKSweden18:23+4:014:22
77Petter JohanssonOK TisarenSweden18:41+4:194:26
78Patrik GunnarssonBig Foot OrienteersAustralia20:55+6:334:58
79Fredrik EdénIFK GöteborgSweden21:09+6:475:02
80Jonathan KarlssonOK TisarenSweden23:08+8:465:30
Davis DislersIK HakarpspojkarnaLatviadisqualified
Anton SjökvistStora Tuna OKSwedenmispunched
Henrik BengtssonFalkenbergs OKSwedendid not start

W21E

3 420 m, 63 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Tove AlexanderssonStora Tuna OKSweden13:403:59
2Lina StrandGöteborg-Majorna OKSweden13:57+0:174:04
3Anastasia DenisovaSävedalens AIKBelarus14:00+0:204:05
4Karolin OhlssonJärla OrienteringSweden14:02+0:224:06
5Nadiya VolynskaOK OrionUkraine14:15+0:354:10
6Marika TeiniSK PohjantähtiFinland14:16+0:364:10
7Alva OlssonLinköpings OKSweden14:24+0:444:12
8Ursula KadanOK Pan-KristianstadAustria14:28+0:484:13
9Anna HaatajaSK PohjantähtiFinland14:43+1:034:18
10Elsa JanssonJärla OrienteringSweden14:44+1:044:18
11Lisa RisbyOK KåreSweden14:49+1:094:19
12Irina NybergHellas OrienteringRussian Federation14:50+1:104:20
13Sara HagströmFalköpings AIK OKSweden14:57+1:174:22
14Lilian ForsgrenOK TisarenSweden15:00+1:204:23
15Josefin TjernlundOK TisarenSweden15:02+1:224:23
16Amilia BjörklundSävedalens AIKSweden15:03+1:234:24
17Tuulia VibergMS ParmaFinland15:04+1:244:24
18Jolanta KolosinskaOK SkogsfalkenPoland15:08+1:284:25
19Signe KlintingJärla OrienteringDenmark15:12+1:324:26
20Tiia MiettinenMS ParmaFinland15:13+1:334:26
20Susen LöschÄrla IFGermany15:13+1:334:26
22Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFSweden15:14+1:344:27
23Helena KarlssonIFK Lidingö SOKSweden15:17+1:374:28
24Andrine BenjaminsenLillomarka OLNorway15:30+1:504:31
25Samantha SaegerOK LinnéUnited States15:38+1:584:34
25Anna ForsbergGöteborg-Majorna OKSweden15:38+1:584:34
27Ellinor TjernlundOK TisarenSweden15:39+1:594:34
27Isia BassetIFK GöteborgFrance15:39+1:594:34
29Evelina WickbomVittjärvs IKSweden15:44+2:044:36
30Rebecka NylinOK TisarenSweden15:47+2:074:36
31Josefine EngströmAlfta-Ösa OKSweden15:54+2:144:38
32Frida BrogrenSävedalens AIKSweden16:01+2:214:40
33Linnéa ClaesdotterOK DenselnSweden16:04+2:244:41
34Vera MüllerovaTisvilde Hegn OKCzech Republic16:10+2:304:43
35Emma BergmanGöteborg-Majorna OKSweden16:11+2:314:43
35Lia PatscheiderOK Pan-KristianstadItaly16:11+2:314:43
37Anna NärhiIFK GöteborgFinland16:15+2:354:45
38Kristin HylanderNyköpings OKSweden16:17+2:374:45
39Krystal NeumannJärla OrienteringAustralia16:19+2:394:46
40Kristin OlovssonRehns BKSweden16:24+2:444:47
41Frida AnderssonFalkenbergs OKSweden16:43+3:034:53
42Lisa AnderssonÄrla IFSweden16:44+3:044:53
42Anna WehlinSkogspojkarnas OKSweden16:44+3:044:53
44Julia DahlHelsingborgs SOKSweden16:56+3:164:57
44Anna Maria RoubertOK RavinenSweden16:56+3:164:57
46Vendula HorčičkováSödertälje-Nykvarn OFCzech Republic17:00+3:204:58
47Elna ForsbergIK HakarpspojkarnaSweden17:15+3:355:02
48Louise MarkstedtOK SödertörnSweden17:16+3:365:02
49Malin JohanssonOK TylöskogSweden17:25+3:455:05
50Angelica EngströmSkåneslättens OLSweden17:29+3:495:06
51Ellinor ErikssonKFUM Örebro OKSweden17:30+3:505:07
52Sanna SkoogKils OKSweden17:38+3:585:09
53Emma BergströmOK VargenSweden17:43+4:035:10
54Filippa JohanssonJönköpings OKSweden17:54+4:145:14
55Therese KlintbergLinköpings OKSweden17:56+4:165:14
56Alicia FribergFalköpings AIK OKSpain17:58+4:185:15
57Sarah-Jane BarrableOK RavinenGreat Britain18:05+4:255:17
58Annie LennartssonSkåneslättens OLSweden18:07+4:275:17
59Caroline LindelöwHärlövs IFSweden18:15+4:355:20
60Lovisa PerssonOK TisarenSweden18:51+5:115:30
61Sara LundstenSundsvalls OKSweden19:22+5:425:39
62Junia BirgerssonVisborgs OKSweden20:20+6:405:56
63Helen HanstockÖstersunds OKGreat Britain21:24+7:446:15
Jannie HagårdOK Pan-KristianstadSwedendid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org