International Orienteering Federation

Official results for Kapa 3-days 2016

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Kapa 3-days 2016
Organisers: Kapa OK / Latvia
Date: 9 July 2016

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Mārtiņš SirmaisM21E (35)34:37+1:455:42

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Zigmārs GailisM21E (35)42:59+10:077:04

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Andris GailisM21E (35)52:56+20:048:43

Azimut Spartak

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Aksana BuyakovaW21E (15)1:05:26+28:5412:46

Azimuts OK- Sm BJSS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Artūrs PauliņšM21E (35)34:40+1:485:42

Baklan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Siarhei SalodkinM21E (35)44:41+11:497:21

Belaya Rus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tatsiana VaskaboinikavaW21E (15)45:42+9:108:55

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Aija SkrastiņaW21E (15)36:327:08

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jānis KrūmiņšM21E (35)36:00+3:085:55

BSU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Dzmitry DavidovichM21E (35)56:32+23:409:18

Būdaskalns

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Anatolijs TarasovsM21E (35)36:41+3:496:02

Burkānciems OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Mārtiņš VabulisM21E (35)52:06+19:148:34

CPSS/Meridiāns/Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Kristīne BertukaW21E (15)41:38+5:068:07

CPSS/Meridiāns/Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Sandra GrosbergaW21E (15)43:15+6:438:26

CPSS/Meridiāns/Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Andris CānsM21E (35)42:44+9:527:02

Dainava OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sandra PaužaiteW21E (15)41:56+5:248:11

Eridan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andrey SalinM21E (35)32:525:24

Eridan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Dmitry MikhalkinM21E (35)36:54+4:026:04

Indv.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Alvis ReinsonsM21E (35)41:16+8:246:47

Indv.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Artūrs VerzaM21E (35)1:15:28+42:3612:25

Kamvol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Natallia ShakhmetavaW21E (15)51:57+15:2510:08

Kamvol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Veronika ChernikW21E (15)55:51+19:1910:54

Kamvol

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Vasili StraltsouM21E (35)35:23+2:315:49

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Laura VīķeW21E (15)39:48+3:167:46

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Irita PuķīteW21E (15)43:23+6:518:28

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Jānis PeilānsM21E (35)45:11+12:197:26

Madonas BJSS/OK Arona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Una AramaW21E (15)45:48+9:168:56

Madonas BJSS/OK Arona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Normunds BērziņšM21E (35)55:36+22:449:09

Medeina OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tekle Emilija GvildyteW21E (15)38:49+2:177:34

Medeina OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Marijonas GipasM21E (35)58:03+25:119:33

META

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Denis ZlobinM21E (35)42:33+9:417:00

Mežmalas / Madona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Elīna KārkliņaW21E (15)did not finish

Mežmalas / Madona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andris JubelisM21E (35)33:43+0:515:33

Ogre OK/SC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Andris KivlenieksM21E (35)36:51+3:596:04

Ogre OK/SC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Nauris NeimanisM21E (35)46:57+14:057:44

OK Ilves

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Mati TiitM21E (35)46:55+14:037:43

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Maiki JäädmaaW21E (15)59:55+23:2311:42

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Markus PuuseppM21E (35)41:58+9:066:54

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Līga ĀrnieceW21E (15)39:43+3:117:45

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Dāvis DišlersM21E (35)36:25+3:335:59

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Jānis TamužsM21E (35)36:48+3:566:03

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Pauls PlataisM21E (35)46:51+13:597:43

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mārtiņš SkujenieksM21E (35)mispunched

Perkūnas OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Nerijus ŠulčysM21E (35)41:13+8:216:47

Saldus OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Kristaps JaudzemsM21E (35)38:39+5:476:22
13Rūdolfs ZērnisM21E (35)39:06+6:146:26
17Viktors MateičsM21E (35)42:27+9:356:59
21Atis RešķisM21E (35)44:20+11:287:18

Taka TOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Janeta TurkaW21E (15)1:05:03+28:3112:42

Taka TOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kristaps BērziņšM21E (35)45:28+12:367:29

www.obelarus.net

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Aliaksei LabcheuskiM21E (35)1:00:44+27:5210:00

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org