International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring Middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Danish Spring Middle
Organisers: Denmark / OK Oest Birkeroed
Date: 19 March 2016

DEN-Aarhus 1900 Orientering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jacob EdsenMen elite WRE (86)did not start

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Hans Kresten LarsenMen elite WRE (86)1:10:53+33:409:21

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Søren UnderbjergMen elite WRE (86)1:12:05+34:529:30

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Astrid HadbergWomen elite WRE (47)52:07+17:319:20

DEN-Allerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Stefan Frands PetersenMen elite WRE (86)47:54+10:416:19

DEN-Amager OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Vera MullerovaWomen elite WRE (47)41:56+7:207:31

DEN-Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tue LassenMen elite WRE (86)did not finish

DEN-Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Caroline GjotterupWomen elite WRE (47)39:17+4:417:02

DEN-Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rasmus SoesMen elite WRE (86)did not start

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Line SøderlundWomen elite WRE (47)43:31+8:557:48

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Masha SemakWomen elite WRE (47)43:44+9:087:50

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Lea ReimeWomen elite WRE (47)53:27+18:519:35

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Emil Folino NielsenMen elite WRE (86)46:28+9:156:08

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Ulrik StaugaardMen elite WRE (86)55:21+18:087:18

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jeppe RuudMen elite WRE (86)mispunched

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Cecilie Friberg KlysnerWomen elite WRE (47)40:41+6:057:17

DEN-Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Niklas IngwersenMen elite WRE (86)45:52+8:396:03

DEN-Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Kristian VadMen elite WRE (86)55:18+18:057:18

DEN-OK Esbjerg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tobias Karlsmose SvarerMen elite WRE (86)did not start

DEN-OK H.T.F.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maja AlmWomen elite WRE (47)34:366:12

DEN-OK Melfar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Henrik Rindum KnudsenMen elite WRE (86)50:39+13:266:41

DEN-OK ØST Birkerød

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Søren Skaarup LarsenMen elite WRE (86)47:20+10:076:14

DEN-OK ØST Birkerød

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Miri Thrane ØdumWomen elite WRE (47)37:40+3:046:45

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Søren BobachMen elite WRE (86)38:44+1:315:06

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Rasmus DjurhuusMen elite WRE (86)41:22+4:095:27

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Magnus DewettMen elite WRE (86)42:31+5:185:36

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Lasse GrønMen elite WRE (86)49:30+12:176:32

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas MuntheMen elite WRE (86)did not finish

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Giacomo FrattariMen elite WRE (86)mispunched

DEN-OK Pan Århus

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ane LindeWomen elite WRE (47)did not start

DEN-OK Pan Århus

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ida BobachWomen elite WRE (47)did not start

DEN-OK Roskilde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Kim BaunehøjMen elite WRE (86)52:30+15:176:55

DEN-OK Roskilde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Martin Laage KraghMen elite WRE (86)52:33+15:206:56

DEN-OK Vendelboerne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Allan ReicheMen elite WRE (86)1:06:27+29:148:46

DEN-OK West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Eskil SchøningMen elite WRE (86)57:06+19:537:32

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Simon Thrane  HansenMen elite WRE (86)47:46+10:336:18

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Troels ChristiansenMen elite WRE (86)48:26+11:136:23

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Aske JespenMen elite WRE (86)50:05+12:526:36

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas MikkelsenMen elite WRE (86)mispunched

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Bjørn CederbergMen elite WRE (86)43:22+6:095:43

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Thomas JensenMen elite WRE (86)44:09+6:565:49

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Bertram Kopp StannumMen elite WRE (86)51:27+14:146:47

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Jonas Falck WeberMen elite WRE (86)52:15+15:026:53

EST-Estonian Orient. Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Maiki JaadmaaWomen elite WRE (47)51:20+16:449:12

EST-OK Kape

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Merill MagiWomen elite WRE (47)mispunched

FIN-Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Markku EloMen elite WRE (86)45:57+8:446:03

FIN-Finnish Orientering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Olli Markus TaivainenMen elite WRE (86)39:35+2:225:13

FIN-Finnish Orientering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Aleksi NiemiMen elite WRE (86)41:09+3:565:25

FIN-Finnish Orientering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi KarppinenMen elite WRE (86)did not start

FIN-Finnish Orientering Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Markus RasanenMen elite WRE (86)did not start

FIN-Finnish Orientering Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anne NarhiWomen elite WRE (47)37:01+2:256:38

FIN-Hildenkiertajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Tomi NarvaMen elite WRE (86)41:17+4:045:26

FIN-Hildenkiertajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Mikko PatanaMen elite WRE (86)45:55+8:426:03

FIN-Hildenkiertajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Perttu SorsaMen elite WRE (86)mispunched

FIN-Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Anna KotkajuuriWomen elite WRE (47)48:57+14:218:46

FIN-Kokkolan Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Toni Antti VitasaariMen elite WRE (86)52:27+15:146:55

FIN-Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Miia NittynenWomen elite WRE (47)38:23+3:476:53

FIN-Kuopion Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Miitu KorhonenWomen elite WRE (47)46:48+12:128:23

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Aapo LeskinenMen elite WRE (86)41:22+4:095:27

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Janne MankarlaMen elite WRE (86)41:25+4:125:28

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Antti Pekka LeskinenMen elite WRE (86)44:12+6:595:50

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62Rainer KujalaMen elite WRE (86)51:38+14:256:48

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Joona OjapaloMen elite WRE (86)51:45+14:326:49

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Oskari HeiskanenMen elite WRE (86)mispunched

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Karoliina SundbergWomen elite WRE (47)37:31+2:556:43

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Aino MankarlaWomen elite WRE (47)39:14+4:387:02

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Anne Mari LeskinenWomen elite WRE (47)43:52+9:167:52

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Sara KarvonenWomen elite WRE (47)49:48+15:128:55

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Tuulia VibergWomen elite WRE (47)40:25+5:497:14

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Victor MansnerMen elite WRE (86)42:39+5:265:37

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
69Daniel BlomsterMen elite WRE (86)53:10+15:577:01

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Mari SeppanenWomen elite WRE (47)47:19+12:438:29

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Pasi IkonenMen elite WRE (86)39:58+2:455:16

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Mikko HuhtinenMen elite WRE (86)41:40+4:275:30

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Henri KalveMen elite WRE (86)46:48+9:356:10

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Juuso LindeqvistMen elite WRE (86)48:27+11:146:23

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Janne NieminenMen elite WRE (86)52:04+14:516:52

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Eveliina HivonenWomen elite WRE (47)37:02+2:266:38

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Inga DambeWomen elite WRE (47)37:39+3:036:45

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Salla FageruddWomen elite WRE (47)41:00+6:247:21

FIN-Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Ross MorrisonMen elite WRE (86)47:15+10:026:14

FIN-Rajamaen Rykmentti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Hanna RaitanenWomen elite WRE (47)46:03+11:278:15

FIN-SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Marika TeiniWomen elite WRE (47)34:42+0:066:13

FIN-Suunta Jyvaskyla

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Eeli ViholainenMen elite WRE (86)45:50+8:376:03

FIN-Suunta Jyvaskyla

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Pauli LeinonenMen elite WRE (86)1:05:24+28:118:38

FIN-Vaasan Suunnistajat

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ella NurmiWomen elite WRE (47)did not start

FRA-ADOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Clement FumeyMen elite WRE (86)46:29+9:166:08

FRA-French Orient. Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Lauriane BeauvisageWomen elite WRE (47)41:30+6:547:26

FRA-TAD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Remi DuboisMen elite WRE (86)41:46+4:335:30

GBR-South Yorkshire Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Nick BarrableMen elite WRE (86)49:26+12:136:31

GER-Deutcher Turner Band

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Bjarne FriedrichsMen elite WRE (86)44:57+7:445:56

GER-Deutcher Turner Band

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Matthias KretzschmarMen elite WRE (86)45:38+8:256:01

GER-Deutcher Turner Band

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Marvin GoerickeMen elite WRE (86)50:28+13:156:39

GER-OC München

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Teodor YordanovMen elite WRE (86)48:32+11:196:24

HKG-HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Lok Hin MaMen elite WRE (86)1:06:01+28:488:42

LAT-Saldus OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Victors MateicsMen elite WRE (86)did not start

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Nikoline Ekeb. SchjerveWomen elite WRE (47)38:50+4:146:57

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Kine GulliksenWomen elite WRE (47)39:08+4:327:01

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Louise OramWomen elite WRE (47)40:45+6:097:18

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Lone Karin BrochmannWomen elite WRE (47)43:09+8:337:44

NOR-Fredrikstad SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Andreas HoyeMen elite WRE (86)49:57+12:446:35

NOR-IL Gneist

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Andreas G. PoldenMen elite WRE (86)49:59+12:466:35

NOR-IL Gular

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Rune NygaardMen elite WRE (86)43:00+5:475:40

NOR-IL I BUL Tromsoe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Arntraut GoetschWomen elite WRE (47)42:17+7:417:35

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Wojciech KowalskiMen elite WRE (86)37:134:54

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Torgeir NørbechMen elite WRE (86)39:10+1:575:10

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Mathias NipenMen elite WRE (86)50:55+13:426:43

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Ida TiltnesWomen elite WRE (47)47:44+13:088:33

NOR-Larvik OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jørgen FrøydMen elite WRE (86)mispunched

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Vegard RuttenborgMen elite WRE (86)41:54+4:415:31

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Per Melander OftenMen elite WRE (86)44:44+7:315:54

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Mikkel SørensenMen elite WRE (86)45:19+8:065:58

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Vegard Blomseth JohnsenMen elite WRE (86)47:22+10:096:15

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Erik GustafssonMen elite WRE (86)47:36+10:236:17

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Wolfgang KampelMen elite WRE (86)53:29+16:167:03

NOR-Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Thomas NipenMen elite WRE (86)43:24+6:115:43

NOR-Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Siri UlvestadWomen elite WRE (47)37:51+3:156:47

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Per Harald H. JohansenMen elite WRE (86)41:29+4:165:28

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Alan CherryMen elite WRE (86)43:26+6:135:44

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Kristin LofgrenWomen elite WRE (47)39:24+4:487:04

NZL-New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Tim RobertsonMen elite WRE (86)40:37+3:245:21

NZL-New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Kate MorrisonWomen elite WRE (47)45:01+10:258:04

NZL-New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Laura RobertsonWomen elite WRE (47)1:13:08+38:3213:07

POL-OK Sport

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Kuba DragowskiMen elite WRE (86)43:33+6:205:44

POL-OK Sport

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Iwona WichaWomen elite WRE (47)44:47+10:118:01

POL-OK Sport

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Maria DragowskaWomen elite WRE (47)51:44+17:089:16

RUS-Omega

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Simakov MaximMen elite WRE (86)57:56+20:437:38

SWE-Göteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Johan RunessonMen elite WRE (86)37:27+0:144:56

SWE-Göteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Joakim KaminskyMen elite WRE (86)48:54+11:416:27

SWE-Göteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Jennie RunessonWomen elite WRE (47)48:05+13:298:37

SWE-IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Andreas SoelbergMen elite WRE (86)43:58+6:455:48

SWE-IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Marius Thrane ØdumMen elite WRE (86)mispunched

SWE-IFK Göteborg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Thor NørskovMen elite WRE (86)did not start

SWE-IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Isia BassetWomen elite WRE (47)38:38+4:026:55

SWE-IFK Göteborg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kirsi NurmiWomen elite WRE (47)did not start

SWE-Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Signe KlintingWomen elite WRE (47)37:15+2:396:40

SWE-Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Elsa JanssonWomen elite WRE (47)41:27+6:517:26

SWE-Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anneke Hald BjorgumWomen elite WRE (47)mispunched

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anton JohanssonMen elite WRE (86)38:49+1:365:07

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Thomas CurigerMen elite WRE (86)40:35+3:225:21

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Aleksander BernaciakMen elite WRE (86)42:54+5:415:39

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Mateusz WenslawMen elite WRE (86)43:34+6:215:45

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Hanna WisniewskaWomen elite WRE (47)38:48+4:126:57

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ewa GwozdzWomen elite WRE (47)41:25+6:497:25

SWE-Savedalens AIK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Ilya BeliankaMen elite WRE (86)49:19+12:066:30

USA-Up North Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Erin NielsenWomen elite WRE (47)54:12+19:369:43

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org