International Orienteering Federation

Official results for Danish Spring Long

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Danish Spring Long
Organisers: Denmark / OK Oest Birkeroed
Date: 20 March 2016

DEN-Aarhus 1900 Orientering

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jacob EdsenMen elite WRE (69)did not start

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Hans Kresten LarsenMen elite WRE (69)2:35:27+1:07:439:03

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Søren UnderbjergMen elite WRE (69)2:52:35+1:24:5110:02

DEN-AKIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Astrid HadbergWomen elite WRE (36)1:51:35+42:289:40

DEN-Allerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Stefan Frands PetersenMen elite WRE (69)1:53:38+25:546:36

DEN-Amager OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Vera MullerovaWomen elite WRE (36)1:25:45+16:387:26

DEN-Faaborg OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tue LassenMen elite WRE (69)did not start

DEN-Faaborg OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Caroline GjotterupWomen elite WRE (36)1:26:37+17:307:30

DEN-Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Rasmus SoesMen elite WRE (69)did not start

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Lea ReimeWomen elite WRE (36)1:22:26+13:197:09

DEN-Farum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Masha SemakWomen elite WRE (36)mispunched

DEN-Farum OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Line SøderlundWomen elite WRE (36)did not start

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56Ulrik StaugaardMen elite WRE (69)2:13:27+45:437:46

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Cecilie Friberg KlysnerWomen elite WRE (36)1:19:02+9:556:51

DEN-FIF Hillerød Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Nicoline Friberg KlysnerWomen elite WRE (36)1:19:50+10:436:55

DEN-Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Niklas IngwersenMen elite WRE (69)1:51:57+24:136:31

DEN-Horsens OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Kristian VadMen elite WRE (69)mispunched

DEN-OK Esbjerg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tobias Karlsmose SvarerMen elite WRE (69)did not start

DEN-OK H.T.F.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Maja AlmWomen elite WRE (36)1:10:34+1:276:07

DEN-OK Melfar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
54Henrik Rindum KnudsenMen elite WRE (69)2:10:53+43:097:37

DEN-OK ØST Birkerød

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Søren Skaarup LarsenMen elite WRE (69)1:52:24+24:406:32

DEN-OK ØST Birkerød

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Miri Thrane ØdumWomen elite WRE (36)1:19:16+10:096:52

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Søren BobachMen elite WRE (69)1:29:24+1:405:12

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Rasmus DjurhuusMen elite WRE (69)1:34:20+6:365:29

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Magnus DewettMen elite WRE (69)1:47:43+19:596:16

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Lasse GrønMen elite WRE (69)1:54:29+26:456:39

DEN-OK Pan Århus

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Giacomo FrattariMen elite WRE (69)1:56:33+28:496:47

DEN-OK Pan Århus

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jonas MuntheMen elite WRE (69)did not start

DEN-OK Pan Århus

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ane LindeWomen elite WRE (36)did not start

DEN-OK Pan Århus

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ida BobachWomen elite WRE (36)did not start

DEN-OK Roskilde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas H.  BoesenMen elite WRE (69)did not finish

DEN-OK Vendelboerne

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Allan ReicheMen elite WRE (69)2:33:06+1:05:228:54

DEN-OK West

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Eskil SchøningMen elite WRE (69)1:49:05+21:216:21

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Simon Thrane  HansenMen elite WRE (69)1:45:52+18:086:09

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Andreas MikkelsenMen elite WRE (69)2:02:01+34:177:06

DEN-Søllerød OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aske JespenMen elite WRE (69)mispunched

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Thomas JensenMen elite WRE (69)1:40:44+13:005:51

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Bjørn CederbergMen elite WRE (69)1:47:16+19:326:14

DEN-Tisvilde Hegn OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Jonas Falck WeberMen elite WRE (69)2:02:23+34:397:07

EST-Estonian Orient. Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Maiki JaadmaaWomen elite WRE (36)1:42:48+33:418:55

EST-OK Kape

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Merill MagiWomen elite WRE (36)1:57:18+48:1110:10

FIN-Angelniemen Ankkuri

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Markku EloMen elite WRE (69)1:43:52+16:086:02

FIN-Finnish O. Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Aleksi NiemiMen elite WRE (69)1:34:12+6:285:29

FIN-Finnish O. Federation

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Olli Markus TaivainenMen elite WRE (69)1:35:50+8:065:34

FIN-Finnish O. Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Markus RasanenMen elite WRE (69)did not start

FIN-Finnish O. Federation

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aleksi KarppinenMen elite WRE (69)did not start

FIN-Hildenkiertajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tomi NarvaMen elite WRE (69)1:38:59+11:155:45

FIN-Hildenkiertajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Perttu SorsaMen elite WRE (69)1:51:56+24:126:31

FIN-Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Anna KotkajuuriWomen elite WRE (36)1:30:16+21:097:49

FIN-Koovee

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Miia NittynenWomen elite WRE (36)1:14:42+5:356:28

FIN-Kuopion Suunnistajat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Miitu KorhonenWomen elite WRE (36)1:30:17+21:107:50

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Janne MankarlaMen elite WRE (69)1:33:43+5:595:27

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Aapo LeskinenMen elite WRE (69)1:35:21+7:375:33

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Antti Pekka LeskinenMen elite WRE (69)1:41:18+13:345:53

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Joona OjapaloMen elite WRE (69)2:01:22+33:387:03

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Oskari HeiskanenMen elite WRE (69)2:02:25+34:417:07

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Rainer KujalaMen elite WRE (69)2:04:10+36:267:13

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Karoliina SundbergWomen elite WRE (36)1:19:17+10:106:52

FIN-Lynx

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Anne Mari LeskinenWomen elite WRE (36)1:23:48+14:417:16

FIN-Lynx

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Aino MankarlaWomen elite WRE (36)did not start

FIN-MS Parma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tuulia VibergWomen elite WRE (36)1:17:28+8:216:43

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Victor MansnerMen elite WRE (69)1:40:49+13:055:52

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Daniel BlomsterMen elite WRE (69)mispunched

FIN-OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Mari SeppanenWomen elite WRE (36)1:35:52+26:458:19

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mikko HuhtinenMen elite WRE (69)1:37:21+9:375:40

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Janne NieminenMen elite WRE (69)1:43:39+15:556:02

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Juuso LindeqvistMen elite WRE (69)1:53:18+25:346:35

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pasi IkonenMen elite WRE (69)mispunched

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Henri KalveMen elite WRE (69)mispunched

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Inga DambeWomen elite WRE (36)1:16:44+7:376:39

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Salla FageruddWomen elite WRE (36)1:19:05+9:586:51

FIN-Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Eveliina HivonenWomen elite WRE (36)1:19:28+10:216:53

FIN-Rajamaen Rykmentti

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ross MorrisonMen elite WRE (69)did not start

FIN-SK Pohjantahti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Marika TeiniWomen elite WRE (36)1:09:075:59

FIN-Suunta Jyvaskyla

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Pauli LeinonenMen elite WRE (69)1:55:44+28:006:44

FIN-Suunta Jyvaskyla

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Eeli ViholainenMen elite WRE (69)1:57:13+29:296:49

FRA-ADOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Clement FumeyMen elite WRE (69)1:55:51+28:076:44

GBR-South Yorkshire Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Nick BarrableMen elite WRE (69)1:52:13+24:296:32

GER-Deutcher Turner Band

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Bjarne FriedrichsMen elite WRE (69)1:43:31+15:476:01

GER-Deutcher Turner Band

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Matthias KretzschmarMen elite WRE (69)1:51:03+23:196:27

GER-Deutcher Turner Band

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Marvin GoerickeMen elite WRE (69)1:55:40+27:566:44

HKG-HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Lok Hin MaMen elite WRE (69)3:08:54+1:41:1010:59

LAT-Saldus OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Victors MateicsMen elite WRE (69)did not start

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Lone Karin BrochmannWomen elite WRE (36)1:17:55+8:486:45

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kine GulliksenWomen elite WRE (36)1:23:25+14:187:14

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Louise OramWomen elite WRE (36)1:24:10+15:037:18

NOR-Bækkelagets OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nikoline Ekeb. SchjerveWomen elite WRE (36)mispunched

NOR-IL Gneist

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Andreas G. PoldenMen elite WRE (69)1:49:26+21:426:22

NOR-IL Gular

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Rune NygaardMen elite WRE (69)1:43:22+15:386:01

NOR-IL I BUL Tromsoe

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Arntraut GoetschWomen elite WRE (36)1:28:20+19:137:39

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Mathias NipenMen elite WRE (69)2:02:20+34:367:07

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Torgeir NørbechMen elite WRE (69)2:03:03+35:197:09

NOR-IL Tyrving Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Wojciech KowalskiMen elite WRE (69)mispunched

NOR-Larvik OK

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jørgen FrøydMen elite WRE (69)did not start

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Mikkel SørensenMen elite WRE (69)1:44:22+16:386:04

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Vegard Blomseth JohnsenMen elite WRE (69)1:54:27+26:436:39

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Erik GustafssonMen elite WRE (69)1:55:17+27:336:42

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Per Melander OftenMen elite WRE (69)1:56:47+29:036:47

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Wolfgang KampelMen elite WRE (69)2:13:13+45:297:45

NOR-NTNUI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Vegard RuttenborgMen elite WRE (69)mispunched

NOR-Nydalens SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Thomas NipenMen elite WRE (69)1:46:57+19:136:13

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Alan CherryMen elite WRE (69)1:36:46+9:025:38

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Per Harald H. JohansenMen elite WRE (69)mispunched

NOR-Varegg Fleridrett

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kristin LofgrenWomen elite WRE (36)1:14:47+5:406:29

NZL-New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tim RobertsonMen elite WRE (69)1:39:28+11:445:47

NZL-New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Kate MorrisonWomen elite WRE (36)1:29:51+20:447:47

NZL-New Zealand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Laura RobertsonWomen elite WRE (36)mispunched

RUS-Omega

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Simakov MaximMen elite WRE (69)2:20:56+53:128:12

SWE-Göteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Johan RunessonMen elite WRE (69)1:27:47+0:035:06

SWE-Göteborg Majorna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Jennie RunessonWomen elite WRE (36)mispunched

SWE-IFK Göteborg

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Thor NørskovMen elite WRE (69)did not start

SWE-IFK Lidingö

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Fredrik BakkmanMen elite WRE (69)1:27:445:06

SWE-Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Signe KlintingWomen elite WRE (36)1:16:25+7:186:37

SWE-Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Elsa JanssonWomen elite WRE (36)1:17:51+8:446:45

SWE-Jaerla IF Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anneke Hald BjorgumWomen elite WRE (36)mispunched

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anton JohanssonMen elite WRE (69)1:28:56+1:125:10

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Thomas CurigerMen elite WRE (69)1:34:59+7:155:31

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Aleksander BernaciakMen elite WRE (69)1:38:27+10:435:43

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Mateusz WenslawMen elite WRE (69)1:38:46+11:025:45

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Hanna WisniewskaWomen elite WRE (36)1:20:15+11:086:57

SWE-OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ewa GwozdzWomen elite WRE (36)1:20:43+11:367:00

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements