International Orienteering Federation

Official results for Russian Championsips

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Championsips
Organiser: Russian Federation
Date: 15 June 2016

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andrey KhramovMen (49)16:05+0:025:01

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Gleb TikhonovMen (49)16:07+0:045:02

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Dmitrii PoliakovMen (49)16:28+0:255:08

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sergey DobryninMen (49)16:28+0:255:08

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Roman EfimovMen (49)16:35+0:325:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Aleksandr MalyginMen (49)16:37+0:345:11

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Kirill KomarovMen (49)16:46+0:435:14

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Sergey GorokhovMen (49)16:51+0:485:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Pavel ZarevenkoMen (49)16:56+0:535:17

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Victor DingesMen (49)17:02+0:595:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Sergei DetkovMen (49)17:12+1:095:22

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Andrey BaryshnikovMen (49)17:23+1:205:25

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Nikita SmirnovMen (49)17:26+1:235:26

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Vladimir TregubovMen (49)17:27+1:245:27

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Alexey LysenkovMen (49)17:28+1:255:27

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Vladislav ProzorovskiyMen (49)17:29+1:265:27

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Daniel SergeevMen (49)17:30+1:275:28

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Ivan NikitinMen (49)17:36+1:335:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Nikita AsoyanMen (49)17:46+1:435:33

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Alexey KarpovMen (49)17:59+1:565:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Dmitriy KrylovMen (49)18:03+2:005:38

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Nikita GurevichMen (49)18:07+2:045:39

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Aleksandr BelovMen (49)18:15+2:125:42

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Pavel NovikovMen (49)18:23+2:205:44

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Sergey GrachevMen (49)18:38+2:355:49

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Damir KurmakaevMen (49)18:40+2:375:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Vyacheslav FrolovMen (49)18:45+2:425:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Aleksandr SidorovMen (49)19:02+2:595:56

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Alexandr RaykovMen (49)19:14+3:116:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Dmitriy YuryevMen (49)19:18+3:156:01

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Marsel IniyatullinMen (49)19:19+3:166:02

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Oleg KalininMen (49)19:59+3:566:14

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Vasilii BocharovMen (49)20:51+4:486:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Alen TurgenevMen (49)21:25+5:226:41

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anastasia RudnayaWomen (36)15:355:22

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Galina VinogradovaWomen (36)15:45+0:105:25

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Svetlana MironovaWomen (36)15:54+0:195:28

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Yulia NovikovaWomen (36)16:29+0:545:41

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tatiana BevzaWomen (36)17:00+1:255:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Svetlana RaikovaWomen (36)17:14+1:395:56

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Natalia EfimovaWomen (36)17:16+1:415:57

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Nadezhda OrlovaWomen (36)17:18+1:435:57

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Inna SomovaWomen (36)17:37+2:026:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Kseniia PenzinaWomen (36)17:38+2:036:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Ekaterina RyazanovaWomen (36)17:41+2:066:05

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Liudmila SapronenkovaWomen (36)17:52+2:176:09

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Natalia GiklovaWomen (36)17:55+2:206:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Antonina NaidionovaWomen (36)17:57+2:226:11

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Nina TemyakovaWomen (36)18:13+2:386:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Tatiana RozovaWomen (36)18:21+2:466:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Ekaterina SavkinaWomen (36)18:22+2:476:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Anna KorolkovaWomen (36)18:33+2:586:23

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Mariia MakarovaWomen (36)19:03+3:286:34

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Maria ZasimovskaiaWomen (36)19:12+3:376:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Anna NikitinaWomen (36)19:14+3:396:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Valentina SukhanovaWomen (36)19:53+4:186:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Mariya DanilovaWomen (36)21:05+5:307:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Anastasiya SvirWomen (36)21:46+6:117:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Tatiana FadeevaWomen (36)21:52+6:177:32

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Elena GurskayaWomen (36)22:14+6:397:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Shoira RuzievaWomen (36)23:12+7:378:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Dariya VorobyevaWomen (36)24:17+8:428:22

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Evgeny CarkovaWomen (36)24:18+8:438:22

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sergey PopovMen (49)16:52+0:495:16

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Aurel PleshkanMen (49)18:19+2:165:43

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Ivan SadovnikovMen (49)18:24+2:215:45

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Philipp ErmachenkovMen (49)19:22+3:196:03

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Anton BordyukovMen (49)mispunched

Naberegnie Chelni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Alina NurievaWomen (36)19:11+3:366:36

Priozersk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Igor PopovMen (49)17:24+1:215:26

Pskov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ekaterina NikitinaWomen (36)16:55+1:205:50

Saint-Petersburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Roman GuseinovMen (49)16:54+0:515:16

Saint-Petersburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Nikita StepanovMen (49)17:14+1:115:23

Saint-Petersburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Liubov KutseninaWomen (36)18:04+2:296:13

Sertolovo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Tatiana FomichevaWomen (36)18:15+2:406:17

Skarpnäck

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Irina NybergWomen (36)16:47+1:125:47

St.Peterburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Artem PopovMen (49)16:035:00

Tallinn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Sergei RjabyshkinMen (49)17:33+1:305:29

Tver

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Sergey PavlovMen (49)18:42+2:395:50

Tver

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Alexander KhodosenkoMen (49)mispunched

Voroneg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Petr ArbuzovMen (49)17:48+1:455:33

Voronezh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Nikolay MochalovMen (49)18:54+2:515:54

Москва

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Petr SukharevMen (49)17:01+0:585:19

Самара

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anna DvorianskaiaWomen (36)16:48+1:135:47

Тольятти

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ekaterina VlasovaWomen (36)18:27+2:526:21

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport