International Orienteering Federation

Official results for Russian Championsips

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Championsips
Organiser: Russian Federation
Date: 15 June 2016

Men

3 200 m, 49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Artem PopovSt.PeterburgRussian Federation16:035:00
2Andrey Khramov- -Russian Federation16:05+0:025:01
3Gleb Tikhonov- -Russian Federation16:07+0:045:02
4Sergey Dobrynin- -Russian Federation16:28+0:255:08
4Dmitrii Poliakov- -Russian Federation16:28+0:255:08
6Roman Efimov- -Russian Federation16:35+0:325:10
7Aleksandr Malygin- -Russian Federation16:37+0:345:11
8Kirill Komarov- -Russian Federation16:46+0:435:14
9Sergey Gorokhov- -Russian Federation16:51+0:485:15
10Sergey PopovMoscowRussian Federation16:52+0:495:16
11Roman GuseinovSaint-PetersburgRussian Federation16:54+0:515:16
12Pavel Zarevenko- -Russian Federation16:56+0:535:17
13Petr SukharevМоскваRussian Federation17:01+0:585:19
14Victor Dinges- -Russian Federation17:02+0:595:19
15Sergei Detkov- -Russian Federation17:12+1:095:22
16Nikita StepanovSaint-PetersburgRussian Federation17:14+1:115:23
17Andrey Baryshnikov- -Russian Federation17:23+1:205:25
18Igor PopovPriozerskRussian Federation17:24+1:215:26
19Nikita Smirnov- -Russian Federation17:26+1:235:26
20Vladimir Tregubov- -Russian Federation17:27+1:245:27
21Alexey Lysenkov- -Russian Federation17:28+1:255:27
22Vladislav Prozorovskiy- -Russian Federation17:29+1:265:27
23Daniel Sergeev- -Russian Federation17:30+1:275:28
24Sergei RjabyshkinTallinnEstonia17:33+1:305:29
25Ivan Nikitin- -Russian Federation17:36+1:335:30
26Nikita Asoyan- -Russian Federation17:46+1:435:33
27Petr ArbuzovVoronegRussian Federation17:48+1:455:33
28Alexey Karpov- -Russian Federation17:59+1:565:37
29Dmitriy Krylov- -Russian Federation18:03+2:005:38
30Nikita Gurevich- -Russian Federation18:07+2:045:39
31Aleksandr Belov- -Russian Federation18:15+2:125:42
32Aurel PleshkanMoscowRussian Federation18:19+2:165:43
33Pavel Novikov- -Russian Federation18:23+2:205:44
34Ivan SadovnikovMoscowRussian Federation18:24+2:215:45
35Sergey Grachev- -Russian Federation18:38+2:355:49
36Damir Kurmakaev- -Russian Federation18:40+2:375:50
37Sergey PavlovTverRussian Federation18:42+2:395:50
38Vyacheslav Frolov- -Russian Federation18:45+2:425:51
39Nikolay MochalovVoronezhRussian Federation18:54+2:515:54
40Aleksandr Sidorov- -Russian Federation19:02+2:595:56
41Alexandr Raykov- -Russian Federation19:14+3:116:00
42Dmitriy Yuryev- -Russian Federation19:18+3:156:01
43Marsel Iniyatullin- -Russian Federation19:19+3:166:02
44Philipp ErmachenkovMoscowRussian Federation19:22+3:196:03
45Oleg Kalinin- -Russian Federation19:59+3:566:14
46Vasilii Bocharov- -Russian Federation20:51+4:486:30
47Alen Turgenev- -Russian Federation21:25+5:226:41
48Alexander KhodosenkoTverRussian Federationmispunched
49Anton BordyukovMoscowRussian Federationmispunched

Women

2 900 m, 36 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Anastasia Rudnaya- -Russian Federation15:355:22
2Galina Vinogradova- -Russian Federation15:45+0:105:25
3Svetlana Mironova- -Russian Federation15:54+0:195:28
4Yulia Novikova- -Russian Federation16:29+0:545:41
5Irina NybergSkarpnäckRussian Federation16:47+1:125:47
6Anna DvorianskaiaСамараRussian Federation16:48+1:135:47
7Ekaterina NikitinaPskovRussian Federation16:55+1:205:50
8Tatiana Bevza- -Russian Federation17:00+1:255:51
9Svetlana Raikova- -Russian Federation17:14+1:395:56
10Natalia Efimova- -Russian Federation17:16+1:415:57
11Nadezhda Orlova- -Russian Federation17:18+1:435:57
12Inna Somova- -Russian Federation17:37+2:026:04
13Kseniia Penzina- -Russian Federation17:38+2:036:04
14Ekaterina Ryazanova- -Russian Federation17:41+2:066:05
15Liudmila Sapronenkova- -Russian Federation17:52+2:176:09
16Natalia Giklova- -Russian Federation17:55+2:206:10
17Antonina Naidionova- -Russian Federation17:57+2:226:11
18Liubov KutseninaSaint-PetersburgRussian Federation18:04+2:296:13
19Nina Temyakova- -Russian Federation18:13+2:386:16
20Tatiana FomichevaSertolovoRussian Federation18:15+2:406:17
21Tatiana Rozova- -Russian Federation18:21+2:466:19
22Ekaterina Savkina- -Russian Federation18:22+2:476:20
23Ekaterina VlasovaТольяттиRussian Federation18:27+2:526:21
24Anna Korolkova- -Russian Federation18:33+2:586:23
25Mariia Makarova- -Russian Federation19:03+3:286:34
26Alina NurievaNaberegnie ChelniRussian Federation19:11+3:366:36
27Maria Zasimovskaia- -Russian Federation19:12+3:376:37
28Anna Nikitina- -Russian Federation19:14+3:396:37
29Valentina Sukhanova- -Russian Federation19:53+4:186:51
30Mariya Danilova- -Russian Federation21:05+5:307:16
31Anastasiya Svir- -Russian Federation21:46+6:117:30
32Tatiana Fadeeva- -Russian Federation21:52+6:177:32
33Elena Gurskaya- -Russian Federation22:14+6:397:40
34Shoira Ruzieva- -Russian Federation23:12+7:378:00
35Dariya Vorobyeva- -Russian Federation24:17+8:428:22
36Evgeny Carkova- -Russian Federation24:18+8:438:22

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org