International Orienteering Federation

Official results for Russian Championsips

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Championsips
Organiser: Russian Federation
Date: 15 June 2016

Men

3 200 m, 49 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Artem PopovSt.PeterburgRussian Federation16:03
2Andrey Khramov- -Russian Federation16:05+0:02
3Gleb Tikhonov- -Russian Federation16:07+0:04
4Sergey Dobrynin- -Russian Federation16:28+0:25
4Dmitrii Poliakov- -Russian Federation16:28+0:25
6Roman Efimov- -Russian Federation16:35+0:32
7Aleksandr Malygin- -Russian Federation16:37+0:34
8Kirill Komarov- -Russian Federation16:46+0:43
9Sergey Gorokhov- -Russian Federation16:51+0:48
10Sergey PopovMoscowRussian Federation16:52+0:49
11Roman GuseinovSaint-PetersburgRussian Federation16:54+0:51
12Pavel Zarevenko- -Russian Federation16:56+0:53
13Petr SukharevМоскваRussian Federation17:01+0:58
14Victor Dinges- -Russian Federation17:02+0:59
15Sergei Detkov- -Russian Federation17:12+1:09
16Nikita StepanovSaint-PetersburgRussian Federation17:14+1:11
17Andrey Baryshnikov- -Russian Federation17:23+1:20
18Igor PopovPriozerskRussian Federation17:24+1:21
19Nikita Smirnov- -Russian Federation17:26+1:23
20Vladimir Tregubov- -Russian Federation17:27+1:24
21Alexey Lysenkov- -Russian Federation17:28+1:25
22Vladislav Prozorovskiy- -Russian Federation17:29+1:26
23Daniel Sergeev- -Russian Federation17:30+1:27
24Sergei RjabyshkinTallinnEstonia17:33+1:30
25Ivan Nikitin- -Russian Federation17:36+1:33
26Nikita Asoyan- -Russian Federation17:46+1:43
27Petr ArbuzovVoronegRussian Federation17:48+1:45
28Alexey Karpov- -Russian Federation17:59+1:56
29Dmitriy Krylov- -Russian Federation18:03+2:00
30Nikita Gurevich- -Russian Federation18:07+2:04
31Aleksandr Belov- -Russian Federation18:15+2:12
32Aurel PleshkanMoscowRussian Federation18:19+2:16
33Pavel Novikov- -Russian Federation18:23+2:20
34Ivan SadovnikovMoscowRussian Federation18:24+2:21
35Sergey Grachev- -Russian Federation18:38+2:35
36Damir Kurmakaev- -Russian Federation18:40+2:37
37Sergey PavlovTverRussian Federation18:42+2:39
38Vyacheslav Frolov- -Russian Federation18:45+2:42
39Nikolay MochalovVoronezhRussian Federation18:54+2:51
40Aleksandr Sidorov- -Russian Federation19:02+2:59
41Alexandr Raykov- -Russian Federation19:14+3:11
42Dmitriy Yuryev- -Russian Federation19:18+3:15
43Marsel Iniyatullin- -Russian Federation19:19+3:16
44Philipp ErmachenkovMoscowRussian Federation19:22+3:19
45Oleg Kalinin- -Russian Federation19:59+3:56
46Vasilii Bocharov- -Russian Federation20:51+4:48
47Alen Turgenev- -Russian Federation21:25+5:22
48Alexander KhodosenkoTverRussian Federationmispunched
49Anton BordyukovMoscowRussian Federationmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org