International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 8 April 2016

Man

17 000 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Valentin NovikovRUSRussian Federation1:30:285:19
2Dmitrii NakonechnyiRUSRussian Federation1:32:37+2:095:26
3Dmitry TsvetkovRUSRussian Federation1:34:19+3:515:32
4Andrey KhramovRUSRussian Federation1:34:41+4:135:34
5Dmitrii PoliakovRUSRussian Federation1:36:17+5:495:39
6Andrey KozyrevRUSRussian Federation1:36:21+5:535:40
7Nikita StepanovRUSRussian Federation1:37:47+7:195:45
8Konstantin SerebryanitskiyRUSRussian Federation1:38:05+7:375:46
9Denis GrishmanRUSRussian Federation1:39:03+8:355:49
10Ivan KuchmenkoRUSRussian Federation1:39:12+8:445:50
11Roman EfimovRUSRussian Federation1:40:41+10:135:55
12Ivan NikitinRUSRussian Federation1:42:05+11:376:00
13Valentin KoziavinRUSRussian Federation1:42:35+12:076:02
14Vladislav MalyshevRUSRussian Federation1:43:44+13:166:06
15Vladislav ErbyaginRUSRussian Federation1:44:34+14:066:09
16Vladimir TregubovRUSRussian Federation1:45:31+15:036:12
17Dmitriy MaslovskiyRUSRussian Federation1:45:43+15:156:13
18Alexey SidorovRUSRussian Federation1:45:50+15:226:13
19Pavel ShestakovRUSRussian Federation1:46:06+15:386:14
20Aurel PleshkanRUSRussian Federation1:47:33+17:056:19
21Gleb TikhonovRUSRussian Federation1:48:54+18:266:24
22Alexey KarpovRUSRussian Federation1:49:23+18:556:26
23Igor PopovRUSRussian Federation1:49:31+19:036:26
24Mikhail KuleshovRUSRussian Federation1:51:09+20:416:32
25Andrey MorozovRUSRussian Federation1:51:28+21:006:33
26Nikita GurevichRUSRussian Federation1:53:27+22:596:40
27Vasily ZykovRUSRussian Federation1:55:08+24:406:46
28Svyatoslav PlisRUSRussian Federation1:56:44+26:166:52
29Aleksey MinkinRUSRussian Federation1:57:06+26:386:53
30Andrey ShuvalovRUSRussian Federation1:57:19+26:516:54
31Sergei BorovkovRUSRussian Federation1:58:37+28:096:58
32Nikolay TereshinRUSRussian Federation2:06:16+35:487:25
33Dmitriy TeryokhinRUSRussian Federation2:08:24+37:567:33
34Damir KurmakaevRUSRussian Federation2:09:10+38:427:35
35Vyacheslav BalagurovRUSRussian Federation2:09:51+39:237:38
36Alexander KhodosenkoRUSRussian Federation2:09:53+39:257:38
37Aleksandr SidorovRUSRussian Federation2:10:13+39:457:39
38Denis SergeevRUSRussian Federation2:10:17+39:497:39
39Maxim SemenovRUSRussian Federation2:13:31+43:037:51
40Anton KazyonkinRUSRussian Federation2:14:32+44:047:54
41Dmitry MyshonkovRUSRussian Federation2:24:36+54:088:30
42Konstantyn ZybovRUSRussian Federation2:35:18+1:04:509:08
Andrey BaryshnikovRUSRussian Federationmispunched
Maxim DavydovRUSRussian Federationmispunched
Sergei DetkovRUSRussian Federationmispunched
Philipp ErmachenkovRUSRussian Federationmispunched
Alexander MarenkovRUSRussian Federationmispunched
Artem PopovRUSRussian Federationmispunched
Anton SorokinRUSRussian Federationmispunched
Petr SukharevRUSRussian Federationmispunched
Artem AganesyanRUSRussian Federationdid not start
Zaripov AleksandrRUSRussian Federationdid not start
Dmitrii AleksanovRUSRussian Federationdid not start
Nikolai AleksanovRUSRussian Federationdid not start
Sergey DobryninRUSRussian Federationdid not start
Sergey EvsyukovRUSRussian Federationdid not start
Alexander FrolovRUSRussian Federationdid not start
Leonid NovikovRUSRussian Federationdid not start
Ivan PotylitsynRUSRussian Federationdid not start
Dmitry ProshlyakovRUSRussian Federationdid not start
Igor TsvetkovRUSRussian Federationdid not start
Rafik YakupovRUSRussian Federationdid not start

Woman

11 400 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Natalya EfimovaRUSRussian Federation1:11:026:13
2Svetlana MironovaRUSRussian Federation1:13:35+2:336:27
3Julia NovikovaRUSRussian Federation1:14:07+3:056:30
4Nina TemyakovaRUSRussian Federation1:15:05+4:036:35
5Ekaterina NikitinaRUSRussian Federation1:16:49+5:476:44
6Ekaterina RyazanovaRUSRussian Federation1:21:22+10:207:08
7Nadezhda OrlovaRUSRussian Federation1:22:12+11:107:12
8Anna DvorianskaiaRUSRussian Federation1:22:35+11:337:14
9Natalya GiklovaRUSRussian Federation1:23:06+12:047:17
10Anastasia BorovkovaRUSRussian Federation1:23:31+12:297:19
11Inna SomovaRUSRussian Federation1:25:45+14:437:31
12Aleksandra AndronovaRUSRussian Federation1:30:22+19:207:55
13Tatiana BevzaRUSRussian Federation1:31:03+20:017:59
14Tatiana RozovaRUSRussian Federation1:35:49+24:478:24
15Daria LyskinaRUSRussian Federation1:40:28+29:268:48
16Olga BelovaRUSRussian Federation1:44:51+33:499:11
17Irina LetunovaRUSRussian Federation1:49:08+38:069:34
18Svetlana KorshikRUSRussian Federation2:01:35+50:3310:39
Alyona DyominaRUSRussian Federationmispunched
Anastasiia PotapenkoRUSRussian Federationmispunched
Alina NurievaRUSRussian Federationdid not start
Ramilya ShagievaRUSRussian Federationdid not start
Anastasia SviderskayaRUSRussian Federationdid not start
Galina VinogradovaRUSRussian Federationdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org