International Orienteering Federation

Official results for Russian event "Pastukhov Memorial"

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian event "Pastukhov Memorial"
Organiser: Russian Federation
Date: 3 April 2016

Man

6 700 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Andrey KozyrevRUSRussian Federation36:405:28
2Dmitrii NakonechnyiRUSRussian Federation37:24+0:445:34
3Nikita StepanovRUSRussian Federation37:27+0:475:35
4Denis GrishmanRUSRussian Federation38:11+1:315:41
5Sergey DobryninRUSRussian Federation38:24+1:445:43
6Vladimir TregubovRUSRussian Federation38:25+1:455:44
7Dmitrii PoliakovRUSRussian Federation39:35+2:555:54
8Valentin KoziavinRUSRussian Federation40:13+3:336:00
9Alexey SidorovRUSRussian Federation40:17+3:376:00
10Nikita GurevichRUSRussian Federation40:50+4:106:05
11Aurel PleshkanRUSRussian Federation41:23+4:436:10
12Svyatoslav PlisRUSRussian Federation41:32+4:526:11
13Aleksandr BelovRUSRussian Federation41:43+5:036:13
14Dmitriy YuryevRUSRussian Federation42:11+5:316:17
15Alexey KarpovRUSRussian Federation42:13+5:336:18
16Anatoly FomiciovMDAMoldova, Republic of42:27+5:476:20
17Zaripov AleksandrRUSRussian Federation43:02+6:226:25
18Oleg KazaninRUSRussian Federation43:14+6:346:27
19Maxim DavydovRUSRussian Federation43:27+6:476:29
20Vasili FomiciovMDAMoldova, Republic of43:52+7:126:32
21Morozov SergeyRUSRussian Federation44:01+7:216:34
22Denis SergeevRUSRussian Federation44:11+7:316:35
23Nikita SmirnovRUSRussian Federation44:36+7:566:39
24Aleksey MinkinRUSRussian Federation45:12+8:326:44
25Andrey MorozovRUSRussian Federation45:14+8:346:45
26Andrey ShuvalovRUSRussian Federation45:38+8:586:48
27Alexander MinakovRUSRussian Federation46:26+9:466:55
28Philipp ErmachenkovRUSRussian Federation46:35+9:556:57
29Nikolay TereshinRUSRussian Federation46:37+9:576:57
30Nikita AsoyanRUSRussian Federation47:19+10:397:03
31Aleksandr SidorovRUSRussian Federation47:27+10:477:04
32Roman NazarovRUSRussian Federation47:37+10:577:06
33Dmitry MyshonkovRUSRussian Federation47:43+11:037:07
34Alexei AzarovRUSRussian Federation47:44+11:047:07
35Dmitry ProshlyakovRUSRussian Federation47:58+11:187:09
36Durnov BorisRUSRussian Federation49:25+12:457:22
37Alexey OsmininRUSRussian Federation50:21+13:417:30
38Nikita EvseenkoRUSRussian Federation52:01+15:217:45
39Sergey EvsyukovRUSRussian Federation52:11+15:317:47
40Alexander KhodosenkoRUSRussian Federation53:27+16:477:58
41Vitali DubrouskiBLRBelarus54:00+17:208:03
42Dmitry SafonovRUSRussian Federation54:00+17:208:03
43Alexander AkhmerovRUSRussian Federation57:24+20:448:34
44Vyacheslav BalagurovRUSRussian Federation59:42+23:028:54
45Alexander PopovRUSRussian Federation1:03:06+26:269:25
46Alexander MarenkovRUSRussian Federation1:06:24+29:449:54
Damir KurmakaevRUSRussian Federationmispunched
Anton SorokinRUSRussian Federationmispunched
Dmitrii AleksanovRUSRussian Federationdid not start
Petr ArbuzovRUSRussian Federationdid not start
Sergei DetkovRUSRussian Federationdid not start
Andrey KhramovRUSRussian Federationdid not start
Aleksandr MalyginRUSRussian Federationdid not start
Vladislav MalyshevRUSRussian Federationdid not start
Dmitriy MaslovskiyRUSRussian Federationdid not start
Ivan NikitinRUSRussian Federationdid not start
Pavel NovikovRUSRussian Federationdid not start
Artem PopovRUSRussian Federationdid not start
Igor PopovRUSRussian Federationdid not start
Ivan PotylitsynRUSRussian Federationdid not start
Ivan SadovnikovRUSRussian Federationdid not start
Petr SukharevRUSRussian Federationdid not start
Kirill TsaregorodtsevRUSRussian Federationdid not start
Dmitry TsvetkovRUSRussian Federationdid not start
Igor TsvetkovRUSRussian Federationdid not start
Rafik YakupovRUSRussian Federationdid not start

Woman

5 700 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Anastasia RudnayaRUSRussian Federation39:046:51
2Ekaterina RyazanovaRUSRussian Federation43:30+4:267:37
3Anna DvorianskaiaRUSRussian Federation43:51+4:477:41
4Nadezhda OrlovaRUSRussian Federation46:15+7:118:06
5Alina NurievaRUSRussian Federation47:10+8:068:16
6Anastasiia PotapenkoRUSRussian Federation49:12+10:088:37
7Daria LyskinaRUSRussian Federation50:01+10:578:46
8Irina LapitskayaRUSBelarus51:57+12:539:06
9Mariia MakarovaBLRRussian Federation52:26+13:229:11
10Tatiana FomichevaRUSRussian Federation52:36+13:329:13
11Anastasia SviderskayaRUSRussian Federation52:38+13:349:14
12Olga BelovaRUSRussian Federation54:43+15:399:35
13Irina LetunovaRUSRussian Federation56:13+17:099:51
14Ekaterina MinakovaRUSBelarus59:03+19:5910:21
15Natalia SmyshlyaevaRUSRussian Federation1:02:02+22:5810:52
16Darya SadovnikovaRUSRussian Federation1:27:03+47:5915:16
17Alyona DyominaRUSRussian Federation1:31:44+52:4016:05
Natalya GiklovaRUSRussian Federationmispunched
Ramilya ShagievaRUSRussian Federationmispunched
Aleksandra AndronovaRUSRussian Federationdid not start
Natalya ArtesRUSRussian Federationdid not start
Ekaterina NikitinaRUSRussian Federationdid not start
Marina RosinkRUSRussian Federationdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org