International Orienteering Federation

Official results for Russian event "Black Sea"

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian event "Black Sea"
Organiser: Russian Federation
Date: 26 March 2016

Men

3 400 m, 57 starting competitors
Plac Name Organisation Nationality Time Diff Km time
1 Dmitrii Nakonechnyi Kaliningrad Russian Federation 17:38 5:11
2 Dmitry Tsvetkov St.Petersburg Russian Federation 17:56 +0:18 5:16
3 Artem Popov St.Peterburg Russian Federation 18:02 +0:24 5:18
4 Sergei Rjabyshkin Tallinn Estonia 18:06 +0:28 5:19
5 Aleksandr Malygin - - Russian Federation 18:29 +0:51 5:26
6 Kirill Komarov - - Russian Federation 18:35 +0:57 5:27
6 Vladislav Malyshev Belgorod Russian Federation 18:35 +0:57 5:27
8 Dmitriy Maslovskiy Санкт-Петербург Russian Federation 18:53 +1:15 5:33
9 Leonid Novikov Belgorod Russian Federation 18:53 +1:15 5:33
10 Sergei Detkov - - Russian Federation 18:54 +1:16 5:33
11 Pavel Shestakov - - Russian Federation 18:59 +1:21 5:35
12 Anatoly Fomiciov - - Moldova, Republic of 19:03 +1:25 5:36
13 Petr Sukharev Москва Russian Federation 19:04 +1:26 5:36
14 Valentin Novikov - - Russian Federation 19:15 +1:37 5:39
15 Aleksandr Zaripov - - Russian Federation 19:26 +1:48 5:42
16 Daniel Sergeev - - Russian Federation 19:30 +1:52 5:44
17 Maxim Semenov - - Russian Federation 19:33 +1:55 5:45
18 Roman Ciobanu - - Moldova, Republic of 19:44 +2:06 5:48
19 Victor Dinges - - Russian Federation 19:46 +2:08 5:48
20 Rafik Yakupov Ульяновск Russian Federation 19:50 +2:12 5:50
21 Sergei Siniagin Penza Russian Federation 19:58 +2:20 5:52
22 Damir Kurmakaev - - Russian Federation 20:05 +2:27 5:54
23 Sergey Gorokhov - - Russian Federation 20:10 +2:32 5:55
24 Ivan Nikitin - - Russian Federation 20:12 +2:34 5:56
25 Andrey Khramov - - Russian Federation 20:12 +2:34 5:56
26 Vasili Fomiciov - - Moldova, Republic of 20:31 +2:53 6:02
27 Igor Popov Priozersk Russian Federation 20:36 +2:58 6:03
28 Nikita Asoyan - - Russian Federation 20:36 +2:58 6:03
29 Roman Efimov - - Russian Federation 20:37 +2:59 6:03
30 Maxim Davydov - - Russian Federation 20:50 +3:12 6:07
31 Sergei Borovkov - - Russian Federation 21:05 +3:27 6:12
32 Vladimir Grinin - - Russian Federation 21:13 +3:35 6:14
33 Boris Durnov - - Russian Federation 21:23 +3:45 6:17
34 Evgeniy Khromushkin Kaluga Russian Federation 21:24 +3:46 6:17
35 Maxim Tsvetkov - - Russian Federation 21:33 +3:55 6:20
36 Alexey Karpov - - Russian Federation 21:36 +3:58 6:21
37 Pavel Novikov - - Russian Federation 21:42 +4:04 6:22
38 Dmitrii Aleksanov - - Russian Federation 21:59 +4:21 6:27
39 Denis Dimitriev - - Russian Federation 22:08 +4:30 6:30
40 Artem Sukhov Moscow Russian Federation 22:09 +4:31 6:30
41 Nikita Smirnov - - Russian Federation 22:23 +4:45 6:35
42 Aleksandr Romanov Пенза Russian Federation 22:24 +4:46 6:35
43 Philipp Ermachenkov Moscow Russian Federation 22:31 +4:53 6:37
44 Egor Miterev Moscow Russian Federation 22:34 +4:56 6:38
45 Mikhail Goryachev Moscow Russian Federation 23:11 +5:33 6:49
46 Grigory Savelyev - - Russian Federation 23:12 +5:34 6:49
47 Dmitriy Kasatkin Nizhniy Novgorod Russian Federation 24:12 +6:34 7:07
48 Sergey Popov Moscow Russian Federation 24:21 +6:43 7:09
49 Kirill Slame - - Russian Federation 24:30 +6:52 7:12
50 Sergey Matyash Obninsk Russian Federation 24:33 +6:55 7:13
51 Alexei Azarov - - United States 25:07 +7:29 7:23
52 Valentin Chizhov Moscow Russian Federation 25:32 +7:54 7:30
53 Anatoly Myaldzin - - Russian Federation 26:05 +8:27 7:40
54 Alexey Osminin Voronezh Russian Federation 26:16 +8:38 7:43
Petr Arbuzov Voroneg Russian Federation mispunched
Aurel Pleshkan Moscow Russian Federation mispunched
Ivan Potylitsyn Voronezh Russian Federation mispunched

Women

2 700 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Nationality Time Diff Km time
1 Galina Vinogradova - - Russian Federation 17:34 6:30
2 Anastasia Borovkova Novorossisk Russian Federation 17:59 +0:25 6:39
3 Anna Dvorianskaia Samara Russian Federation 18:06 +0:32 6:42
4 Inna Somova - - Russian Federation 18:08 +0:34 6:42
5 Julia Novikova - - Russian Federation 18:30 +0:56 6:51
6 Ekaterina Ryazanova - - Russian Federation 18:33 +0:59 6:52
7 Nina Temyakova - - Russian Federation 19:04 +1:30 7:03
8 Maria Zasimovskaia - - Russian Federation 19:11 +1:37 7:06
9 Daria Borisova - - Russian Federation 19:26 +1:52 7:11
10 Ekaterina Nikitina Pskov Russian Federation 19:36 +2:02 7:15
11 Mariia Makarova - - Russian Federation 19:45 +2:11 7:18
12 Natalya Efimova - - Russian Federation 19:49 +2:15 7:20
13 Ekaterina Vlasova Тольятти Russian Federation 19:52 +2:18 7:21
14 Tatiana Fomicheva Sertolovo Russian Federation 20:32 +2:58 7:36
15 Anna Nikitina - - Russian Federation 20:41 +3:07 7:39
16 Maria Nakonechnaya Saint-Petersburg Russian Federation 20:51 +3:17 7:43
17 Anna Iniushina Tula Russian Federation 22:50 +5:16 8:27
18 Irina Pshestanchik - - Russian Federation 23:37 +6:03 8:44
19 Kseniya Machanova - - Russian Federation 24:18 +6:44 9:00
20 Viktoria Myaldzina - - Russian Federation 26:45 +9:11 9:54
21 Kseniya Shadkova - - Russian Federation 27:18 +9:44 10:06
Antonina Naydionova - - Russian Federation mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

BML Print
Guangdong Historical Road 2018
Gran Canaria O-Meeting 2018
WOC 2019 banner
Bryzos
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org