International Orienteering Federation

Official results for Russian event "Black Sea"

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian event "Black Sea"
Organiser: Russian Federation
Date: 26 March 2016

Men

3 400 m, 57 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Dmitrii NakonechnyiKaliningradRussian Federation17:385:11
2Dmitry TsvetkovSt.PetersburgRussian Federation17:56+0:185:16
3Artem PopovSt.PeterburgRussian Federation18:02+0:245:18
4Sergei RjabyshkinTallinnEstonia18:06+0:285:19
5Aleksandr Malygin- -Russian Federation18:29+0:515:26
6Kirill Komarov- -Russian Federation18:35+0:575:27
6Vladislav MalyshevBelgorodRussian Federation18:35+0:575:27
8Dmitriy MaslovskiyСанкт-ПетербургRussian Federation18:53+1:155:33
9Leonid NovikovBelgorodRussian Federation18:53+1:155:33
10Sergei Detkov- -Russian Federation18:54+1:165:33
11Pavel Shestakov- -Russian Federation18:59+1:215:35
12Anatoly Fomiciov- -Moldova, Republic of19:03+1:255:36
13Petr SukharevМоскваRussian Federation19:04+1:265:36
14Valentin Novikov- -Russian Federation19:15+1:375:39
15Aleksandr Zaripov- -Russian Federation19:26+1:485:42
16Daniel Sergeev- -Russian Federation19:30+1:525:44
17Maxim Semenov- -Russian Federation19:33+1:555:45
18Roman Ciobanu- -Romania19:44+2:065:48
19Victor Dinges- -Russian Federation19:46+2:085:48
20Rafik YakupovУльяновскRussian Federation19:50+2:125:50
21Sergei SiniaginPenzaRussian Federation19:58+2:205:52
22Damir Kurmakaev- -Russian Federation20:05+2:275:54
23Sergey Gorokhov- -Russian Federation20:10+2:325:55
24Ivan Nikitin- -Russian Federation20:12+2:345:56
25Andrey Khramov- -Russian Federation20:12+2:345:56
26Vasili Fomiciov- -Moldova, Republic of20:31+2:536:02
27Igor PopovPriozerskRussian Federation20:36+2:586:03
28Nikita Asoyan- -Russian Federation20:36+2:586:03
29Roman Efimov- -Russian Federation20:37+2:596:03
30Maxim Davydov- -Russian Federation20:50+3:126:07
31Sergei Borovkov- -Russian Federation21:05+3:276:12
32Vladimir Grinin- -Russian Federation21:13+3:356:14
33Boris Durnov- -Russian Federation21:23+3:456:17
34Evgeniy KhromushkinKalugaRussian Federation21:24+3:466:17
35Maxim Tsvetkov- -Russian Federation21:33+3:556:20
36Alexey Karpov- -Russian Federation21:36+3:586:21
37Pavel Novikov- -Russian Federation21:42+4:046:22
38Dmitrii Aleksanov- -Russian Federation21:59+4:216:27
39Denis Dimitriev- -Russian Federation22:08+4:306:30
40Artem SukhovMoscowRussian Federation22:09+4:316:30
41Nikita Smirnov- -Russian Federation22:23+4:456:35
42Aleksandr RomanovПенза Russian Federation22:24+4:466:35
43Philipp ErmachenkovMoscowRussian Federation22:31+4:536:37
44Egor MiterevMoscowRussian Federation22:34+4:566:38
45Mikhail GoryachevMoscowRussian Federation23:11+5:336:49
46Grigory Savelyev- -Russian Federation23:12+5:346:49
47Dmitriy KasatkinNizhniy NovgorodRussian Federation24:12+6:347:07
48Sergey PopovMoscowRussian Federation24:21+6:437:09
49Kirill Slame- -Russian Federation24:30+6:527:12
50Sergey MatyashObninskRussian Federation24:33+6:557:13
51Alexei Azarov- -Russian Federation25:07+7:297:23
52Valentin ChizhovMoscowRussian Federation25:32+7:547:30
53Anatoly Myaldzin- -Russian Federation26:05+8:277:40
54Alexey OsmininVoronezhRussian Federation26:16+8:387:43
55Aurel PleshkanMoscowRussian Federationmispunched
56Petr ArbuzovVoronegRussian Federationmispunched
57Ivan PotylitsynVoronezhRussian Federationmispunched

Women

2 700 m, 22 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiffKm time
1Galina Vinogradova- -Russian Federation17:346:30
2Anastasia BorovkovaNovorossiskRussian Federation17:59+0:256:39
3Anna DvorianskaiaSamaraRussian Federation18:06+0:326:42
4Inna Somova- -Russian Federation18:08+0:346:42
5Julia Novikova- -Russian Federation18:30+0:566:51
6Ekaterina Ryazanova- -Russian Federation18:33+0:596:52
7Nina Temyakova- -Russian Federation19:04+1:307:03
8Maria Zasimovskaia- -Russian Federation19:11+1:377:06
9Daria Borisova- -Russian Federation19:26+1:527:11
10Ekaterina NikitinaPskovRussian Federation19:36+2:027:15
11Mariia Makarova- -Russian Federation19:45+2:117:18
12Natalya Efimova- -Russian Federation19:49+2:157:20
13Ekaterina VlasovaТольяттиRussian Federation19:52+2:187:21
14Tatiana FomichevaSertolovoRussian Federation20:32+2:587:36
15Anna Nikitina- -Russian Federation20:41+3:077:39
16Maria NakonechnayaSaint-PetersburgRussian Federation20:51+3:177:43
17Anna IniushinaTulaRussian Federation22:50+5:168:27
18Irina Pshestanchik- -Russian Federation23:37+6:038:44
19Kseniya Machanova- -Russian Federation24:18+6:449:00
20Viktoria Myaldzina- -Russian Federation26:45+9:119:54
21Kseniya Shadkova- -Russian Federation27:18+9:4410:06
22Antonina Naydionova- -Russian Federationmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 banner
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org