International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 21 March 2016

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andrey KhramovMen (48)17:466:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sergey DobryninMen (48)18:12+0:266:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Aleksandr MalyginMen (48)19:07+1:216:49

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ivan NikitinMen (48)19:08+1:226:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sergei DetkovMen (48)19:33+1:476:58

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Vladimir TregubovMen (48)19:44+1:587:02

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Roman EfimovMen (48)19:45+1:597:03

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Dmitrii PoliakovMen (48)19:56+2:107:07

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Nikita GurevichMen (48)20:12+2:267:12

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Andrey BaryshnikovMen (48)20:17+2:317:14

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Roman CiobanuMen (48)20:18+2:327:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Kirill KomarovMen (48)20:24+2:387:17

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Sergey GorokhovMen (48)20:34+2:487:20

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Maxim DavydovMen (48)20:58+3:127:29

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Sergei BorovkovMen (48)21:35+3:497:42

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Victor DingesMen (48)21:37+3:517:43

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Nikita SmirnovMen (48)21:38+3:527:43

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Maxim SemenovMen (48)21:44+3:587:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Anton BordujkovMen (48)22:01+4:157:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Vasili FomiciovMen (48)22:01+4:157:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Alexey LysenkovMen (48)22:01+4:157:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Vyacheslav FrolovMen (48)22:08+4:227:54

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Damir KurmakaevMen (48)22:20+4:347:58

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Vladimir GrininMen (48)22:34+4:488:03

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Pavel NovikovMen (48)22:40+4:548:05

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Anatoly FomiciovMen (48)23:25+5:398:21

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Alexey KarpovMen (48)24:31+6:458:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Pavel ZarevenkoMen (48)25:41+7:559:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Aleksandr ZaripovMen (48)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Daniel SergeevMen (48)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Svetlana MironovaWomen (29)18:077:32

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Inna SomovaWomen (29)18:09+0:027:33

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anastasia RudnayaWomen (29)18:19+0:127:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Julia NovikovaWomen (29)18:52+0:457:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Natalya GiklovaWomen (29)19:43+1:368:12

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Tatiana BevzaWomen (29)20:05+1:588:22

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mariia MakarovaWomen (29)20:08+2:018:23

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Anna NikitinaWomen (29)20:27+2:208:31

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Natalya EfimovaWomen (29)20:46+2:398:39

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Antonina NaydionovaWomen (29)20:59+2:528:44

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Galina VinogradovaWomen (29)21:21+3:148:53

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Liudmila SapronenkovaWomen (29)21:37+3:309:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Maria ZasimovskaiaWomen (29)21:51+3:449:06

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Ekaterina RyazanovaWomen (29)22:01+3:549:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Nina TemyakovaWomen (29)22:02+3:559:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Irina PshestanchikWomen (29)22:18+4:119:17

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Aleksandra AndronovaWomen (29)22:21+4:149:18

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Tatiana RozovaWomen (29)22:41+4:349:27

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Daria BorisovaWomen (29)22:41+4:349:27

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Kseniya MachanovaWomen (29)25:52+7:4510:46

Belgorod

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Vladislav MalyshevMen (48)20:41+2:557:23

Belgorod

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Mikhail KuleshovMen (48)20:58+3:127:29

Kaliningrad

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Dmitrii NakonechnyiMen (48)18:28+0:426:35

Kazan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alexey SidorovMen (48)19:44+1:587:02

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Aurel PleshkanMen (48)21:36+3:507:42

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Philipp ErmachenkovMen (48)24:03+6:178:35

Moscow

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Natalia VinogradovaWomen (29)18:35+0:287:44

Naberegnie Chelni

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Alina NurievaWomen (29)20:41+2:348:37

Novorossisk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Anastasia BorovkovaWomen (29)19:49+1:428:15

Penza

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Sergei SiniaginMen (48)23:48+6:028:30

Priozersk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Igor PopovMen (48)19:53+2:077:06

Pskov

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ekaterina NikitinaWomen (29)18:20+0:137:38

Saint-Petersburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Nikita StepanovMen (48)20:17+2:317:14

Saint-Petersburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Maria NakonechnayaWomen (29)21:33+3:268:58

Samara

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Anna DvorianskaiaWomen (29)18:36+0:297:45

Sertolovo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Tatiana FomichevaWomen (29)22:17+4:109:17

Shebekino

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ivan KuchmenkoMen (48)19:56+2:107:07

Skarpnäck

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Irina NybergWomen (29)mispunched

St.Peterburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Artem PopovMen (48)18:16+0:306:31

St.Petersburg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Dmitry TsvetkovMen (48)18:35+0:496:38

Tallinn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Sergei RjabyshkinMen (48)20:43+2:577:23

Voronezh

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Nikolay MochalovMen (48)21:46+4:007:46

Москва

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Petr SukharevMen (48)21:03+3:177:31

Пенза

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Aleksandr RomanovMen (48)21:21+3:357:37

Санкт-Петербург

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Dmitriy MaslovskiyMen (48)19:57+2:117:07

Тольятти

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ekaterina VlasovaWomen (29)21:21+3:148:53

Ульяновск

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Rafik YakupovMen (48)22:01+4:157:51

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 banner
Bryzos
BML Print
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org