International Orienteering Federation

Official results for Russian Cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Russian Cup
Organiser: Russian Federation
Date: 21 March 2016

Classes: Show all | MEN | WOMEN

Men

2 800 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Andrey Khramov- -Russian Federation17:46
2Sergey Dobrynin- -Russian Federation18:12+0:26
3Artem PopovSt.PeterburgRussian Federation18:16+0:30
4Dmitrii NakonechnyiKaliningradRussian Federation18:28+0:42
5Dmitry TsvetkovSt.PetersburgRussian Federation18:35+0:49
6Aleksandr Malygin- -Russian Federation19:07+1:21
7Ivan Nikitin- -Russian Federation19:08+1:22
8Sergei Detkov- -Russian Federation19:33+1:47
9Vladimir Tregubov- -Russian Federation19:44+1:58
10Alexey SidorovKazanRussian Federation19:44+1:58
11Roman Efimov- -Russian Federation19:45+1:59
12Igor PopovPriozerskRussian Federation19:53+2:07
13Ivan KuchmenkoShebekinoRussian Federation19:56+2:10
14Dmitrii Poliakov- -Russian Federation19:56+2:10
15Dmitriy MaslovskiyСанкт-ПетербургRussian Federation19:57+2:11
16Nikita Gurevich- -Russian Federation20:12+2:26
17Andrey Baryshnikov- -Russian Federation20:17+2:31
18Nikita StepanovSaint-PetersburgRussian Federation20:17+2:31
19Roman Ciobanu- -Moldova, Republic of20:18+2:32
20Kirill Komarov- -Russian Federation20:24+2:38
21Sergey Gorokhov- -Russian Federation20:34+2:48
22Vladislav MalyshevBelgorodRussian Federation20:41+2:55
23Sergei RjabyshkinTallinnEstonia20:43+2:57
24Maxim Davydov- -Russian Federation20:58+3:12
25Mikhail KuleshovBelgorodRussian Federation20:58+3:12
26Petr SukharevМоскваRussian Federation21:03+3:17
27Aleksandr RomanovПенза Russian Federation21:21+3:35
28Sergei Borovkov- -Russian Federation21:35+3:49
29Aurel PleshkanMoscowRussian Federation21:36+3:50
30Victor Dinges- -Russian Federation21:37+3:51
31Nikita Smirnov- -Russian Federation21:38+3:52
32Maxim Semenov- -Russian Federation21:44+3:58
33Nikolay MochalovVoronezhRussian Federation21:46+4:00
34Anton Bordujkov- -Russian Federation22:01+4:15
35Vasili Fomiciov- -Moldova, Republic of22:01+4:15
36Alexey Lysenkov- -Russian Federation22:01+4:15
37Rafik YakupovУльяновскRussian Federation22:01+4:15
38Vyacheslav Frolov- -Russian Federation22:08+4:22
39Damir Kurmakaev- -Russian Federation22:20+4:34
40Vladimir Grinin- -Russian Federation22:34+4:48
41Pavel Novikov- -Russian Federation22:40+4:54
42Anatoly Fomiciov- -Moldova, Republic of23:25+5:39
43Sergei SiniaginPenzaRussian Federation23:48+6:02
44Philipp ErmachenkovMoscowRussian Federation24:03+6:17
45Alexey Karpov- -Russian Federation24:31+6:45
46Pavel Zarevenko- -Russian Federation25:41+7:55
47Aleksandr Zaripov- -Russian Federationmispunched
48Daniel Sergeev- -Russian Federationmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World