International Orienteering Federation

Official results for Baltic MTBO Championships 2016

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Baltic MTBO Championships 2016
Organisers: Estonia / Ilves OK
Date: 2 July 2016

-

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Juhan AasaruMen Middle (39)did not start

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Andreas MüürseppMen Middle (39)mispunched

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Gabriele AndrasiunieneWomen Middle (26)55:074:52

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Egle RubazeviciuteWomen Middle (26)1:08:086:01

100x24.RU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Sergey ApatenkovMen Middle (39)1:09:574:37

100x24.RU

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Diana SalikhovaWomen Middle (26)58:335:10

A2

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Eduards RensMen Middle (39)1:06:004:22
Maija PētermaneWomen Middle (26)did not start

Alūksne Ape-OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Edgars KruminsMen Middle (39)1:13:474:52

Auseklis IK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Ingrida SmiteWomen Middle (26)55:414:55
24Martins LasmanisMen Middle (39)1:07:224:27

IOSK Būdakalnis

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ramune ArlauskieneWomen Middle (26)51:154:31
19Nojus KalvaitisMen Middle (39)1:02:414:08
36Tautvydas ZilinskasMen Middle (39)1:25:405:40
Sarunas DmukauskasMen Middle (39)mispunched

JOKA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Priit PoopuuMen Middle (39)55:553:42

Kapa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Edgars BriconoksMen Middle (39)59:373:56

Kobras

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Taaniel ToomingMen Middle (39)56:243:43

Lehola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Alar ViitmaaMen Middle (39)58:463:53

LSF PT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kadri LimbergWomen Middle (26)1:16:426:46

LTU MTBO TEAM

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Algirda ZaliauskaitėWomen Middle (26)50:584:30
13Patricija BabrauskaitėWomen Middle (26)59:075:13

LUS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Margus HallikMen Middle (39)58:523:53

Meridians

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Aiga StrazdinaWomen Middle (26)57:435:06

Mona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Mārīte KnētaWomen Middle (26)58:585:12

Neringos SM

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Egidijus PilybasMen Middle (39)59:253:55
34Vytenis MiliunasMen Middle (39)1:16:075:02

Northern Wind

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Georgiy MavchunMen Middle (39)57:593:50
26Sergei BelovMen Middle (39)1:07:574:29

OK AZIMUTS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Aivis ZetmanisMen Middle (39)1:44:426:55

OK Dainava

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Virginijus MatuleviciusMen Middle (39)did not start

OK Fortuna

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Julius JuodisiusMen Middle (39)1:01:214:03
18Karolina Mickeviciute JuodisieneWomen Middle (26)1:02:405:32
21Giedre RubazevicieneWomen Middle (26)1:07:335:58

OK Medeina

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Asta SimkonieneWomen Middle (26)51:454:34

OK Perkunas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jonas MaišelisMen Middle (39)1:01:554:05

OK Trian

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Anders BlomsterMen Middle (39)58:443:53

OK Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Eleri HirvWomen Middle (26)55:044:52

Orienta-Kyncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Egor MiterevMen Middle (39)1:12:434:48

Orienta-Kyncevo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Boris ElfimovMen Middle (39)1:18:465:12

Orvand

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mariann SulgWomen Middle (26)58:595:12

OSK Sakas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Petras AndrasiunasMen Middle (39)1:00:203:59

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Martins LindeMen Middle (39)57:113:47

PATRIA TEAM

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Indra LangeWomen Middle (26)1:43:109:07

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Raul KudreMen Middle (39)1:06:544:25

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Sander LinnusMen Middle (39)1:08:254:31

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Gion SchnyderMen Middle (39)1:09:444:36

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ingrit KalaWomen Middle (26)53:424:44

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Doris KudreWomen Middle (26)58:375:10

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Daisy KudreWomen Middle (26)59:385:16

Peko

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Piret PärnikWomen Middle (26)1:01:375:26

Purva Bridejs

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Toms VeitsMen Middle (39)1:01:304:04
19Dina ZobenaWomen Middle (26)1:03:135:35

Rae

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Arbo RaeMen Middle (39)1:07:394:28

Rae

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Mari KaseväliWomen Middle (26)1:10:346:14

Rakv

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Kaupo OtsMen Middle (39)1:09:094:34

Rakv

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Kaili OtsWomen Middle (26)1:02:195:30

SK100

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Marek KarmMen Middle (39)1:00:504:01

Tallinn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Katrin KõluWomen Middle (26)1:35:098:24

Tallinn

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Regina KaalWomen Middle (26)did not start

Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lauri MalsroosMen Middle (39)58:273:52

Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Erik AibastMen Middle (39)59:423:57

Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Andreas KraasMen Middle (39)1:05:224:19

Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Marje VenelaineWomen Middle (26)1:01:565:28

TAOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tõnis ErmMen Middle (39)55:353:40

Tartu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Riivo RooseMen Middle (39)1:00:043:58

Vabajooks

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Maario SilmMen Middle (39)did not start

Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Tarmo SiimsaareMen Middle (39)1:13:424:52

Võru

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Tuuli ErmWomen Middle (26)1:05:175:46

West MTBO team Russia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Eduard TomashevskyjMen Middle (39)1:06:394:24

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org