International Orienteering Federation

Official results for O-Festival mellom

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: O-Festival mellom
Organiser: Norway
Date: 26 June 2016

Classes: Show all | H21 | D21 | H21E2

Ås-NMBU Orientering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Kaja Winsnes NordhagenD 21-E (58)45:26+8:5610:19
27Jo Inge FjellstadH 21-E2 (36)1:01:58+20:1910:47
47Malin EijsinkD 21-E (58)54:26+17:5612:22
55Håvard TveiteH 21-E (68)52:48+15:068:56

Australopers Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Jarrah DayH 21-E (68)1:03:17+25:3510:43

Eksjö SOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Sebastian InderstH 21-E (68)47:27+9:458:02

EUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Jonathan CrickmoreH 21-E (68)50:06+12:248:29

Forth Valley Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Graham GristwoodH 21-E (68)40:15+2:336:49

Fossum IF

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Simen BordalH 21-E2 (36)54:17+12:389:27
17Emil AhlbäckH 21-E (68)42:13+4:317:09
23Sigrid AlexandersenD 21-E (58)46:09+9:3910:29
31Sindre SandvenH 21-E (68)45:30+7:487:42
43Sindre RønningH 21-E (68)47:47+10:058:05

Göteborg Majorna OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Anna ForsbergD 21-E (58)41:27+4:579:25
22Ola MartnerH 21-E (68)43:25+5:437:21
25Agnes LeoD 21-E (58)47:00+10:3010:40
42Emma BergmanD 21-E (58)53:17+16:4712:06

Hagaby GoIF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Beata FalkD 21-E (58)45:29+8:5910:20

Hutt valley

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Laura RobertsonD 21-E (58)53:50+17:2012:14

IFK Göteborg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Matthieu PuechH 21-E (68)46:16+8:347:50

IFK Lidingö SOK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Øystein Kvaal ØsterbøH 21-E (68)40:33+2:516:52
25Hector HainesH 21-E (68)44:02+6:207:27

IFK Umeå

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Martin HederskogH 21-E (68)48:36+10:548:14
51Lukas PetersonH 21-E (68)50:37+12:558:34

Järla Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Håkon Jarvis WestergårdH 21-E (68)39:37+1:556:42
27Ingjerd MyhreD 21-E (58)47:44+11:1410:50

Kalevan rasti

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Thierry GueorgiouH 21-E (68)37:426:23
3Simo MartomaaH 21-E2 (36)44:33+2:547:45
8Baptiste RollierH 21-E (68)40:03+2:216:47

Kongsberg OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Elin DrageD 21-E (58)50:52+14:2211:33

Kristiansand OK

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Marianne AndersenD 21-E (58)39:20+2:508:56
5Hans Gunnar OmdalH 21-E (68)39:14+1:326:38
10Gaute FriestadH 21-E2 (36)51:19+9:408:56
57Luis Nogueira de la MuelaH 21-E (68)53:33+15:519:04

Kvillebyns SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Christian Faruga KarldénH 21-E2 (36)1:01:05+19:2610:38

Larvik OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Runa FremstadD 21-E (58)51:23+14:5311:40
64Jørgen FrøydH 21-E (68)1:02:12+24:3010:32

NTNUI

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Magne JutulstadH 21-E2 (36)45:49+4:107:58
13Erik Olsvik DengerudH 21-E2 (36)52:43+11:049:11
13Linn HokholtD 21-E (58)42:52+6:229:44
14Jon Aukrust OsmoenH 21-E (68)41:31+3:497:02
17Torkil Eide SolstadH 21-E2 (36)55:08+13:299:36
22Eivind Schjelderup SkarpsnoH 21-E2 (36)59:17+17:3810:19
23Jakob Kalvig SkoganH 21-E2 (36)59:36+17:5710:22
30Vegard RuttenborgH 21-E (68)44:57+7:157:37
32Gunnar A FiskumH 21-E2 (36)1:16:10+34:3113:16
33Arne Johannes LøkkenH 21-E2 (36)1:29:33+47:5415:36
39Dag LofthusH 21-E (68)46:33+8:517:53
44Simen AamodtH 21-E (68)47:49+10:078:06
45Kristine FjellangerD 21-E (58)54:01+17:3112:16
48Kristine FjeldboD 21-E (58)54:52+18:2212:28
48Rasmus Rørholt TheisenH 21-E (68)48:53+11:118:17
49Solveig BlandkjennD 21-E (58)57:15+20:4513:00
49Bjørn LundanesH 21-E (68)49:29+11:478:23
50Julie StørmerD 21-E (58)58:34+22:0413:18
52Sverre Turter SandvoldH 21-E (68)51:22+13:408:42
54Hedvig ÅstebølD 21-E (58)1:13:45+37:1516:45
61Mikkel SørensenH 21-E (68)1:01:16+23:3410:23
62Simen Eid NielsenH 21-E (68)1:01:42+24:0010:27
63Erik GustafssonH 21-E (68)1:02:03+24:2110:31
66Gustav FiskumH 21-E (68)1:04:08+26:2610:52

Nydalens SK

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ragnar TonjerH 21-E2 (36)46:46+5:078:08
13Anders NordbergH 21-E (68)41:24+3:427:01
14Sigur HeggedalH 21-E2 (36)53:13+11:349:16
29Bojan BlumensteinH 21-E (68)44:51+7:097:36
32Øystein SørensenH 21-E (68)45:47+8:057:45
36Håvard HagaH 21-E (68)46:04+8:227:48
46Anders VisterH 21-E (68)48:37+10:558:14
58Martin HosetH 21-E (68)53:40+15:589:05

OK Linné

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
0Catherine TaylorD 21-E (58)disqualified

OK Orion

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Hanna WisniewskaD 21-E (58)49:23+12:5311:13
0Aleksander BernaciakH 21-E (68)disqualified

OL Trollelg

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Andreas SølbergH 21-E (68)46:33+8:517:53
0Ellen Merethe Schjelderup SkarpsnoD 21-E (58)disqualified

Oslostudentenes IK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Mikael OlaussonH 21-E2 (36)56:21+14:429:49
29Vegard LineH 21-E2 (36)1:02:20+20:4110:51

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Frederic TranchandH 21-E (68)41:56+4:147:06

Raumar Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Magnus SvingheimH 21-E2 (36)53:22+11:439:17
33Silje Ekroll JahrenD 21-E (58)49:20+12:5011:12

Røyken OL

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Henrik Drange RuudH 21-E2 (36)56:31+14:529:50
53Line Drange RuudD 21-E (58)1:10:01+33:3115:54

Sentrum OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Knut Harald HyllesethH 21-E2 (36)58:15+16:3610:08

Sever

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Greta BorisovaD 21-E (58)1:45:37+1:09:0724:00

Södertälje-Nykvarn Orientering

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Bartosz PawlakH 21-E (68)39:41+1:596:43
11Ivar LundanesH 21-E (68)41:05+3:236:57
19Ralph StreetH 21-E (68)42:18+4:367:10
20Andreu Blanes ReigH 21-E (68)42:32+4:507:12
21Eric BörjeskogH 21-E (68)43:09+5:277:18
23Kent OhlssonH 21-E (68)43:28+5:467:22

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport