International Orienteering Federation

Official results for Czech cup

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Czech cup
Organisers: Czech Republic / OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou
Date: 10 September 2016

KOB TRETRA Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Jakub MakovskýH21E (37)2:08:22+28:039:22

Magnus Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marek MinářH21E (37)1:53:01+12:428:14

Magnus Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Petr HorvátH21E (37)2:01:30+21:118:52

Magnus Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Roman ZbranekH21E (37)did not finish

Oddíl OB Kotlářka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Kristýna KolínováD21E (28)1:21:14+3:179:33

Oddíl OB Kotlářka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Marie PospíšilováD21E (28)1:29:29+11:3210:31

Oddíl OB Kotlářka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dominika PlochováD21E (28)did not finish

Oddíl OB Kotlářka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Martin JanataH21E (37)1:55:39+15:208:26

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Monika TopinkováD21E (28)1:19:37+1:409:22

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Denisa KosováD21E (28)1:22:59+5:029:45

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jan PetrželaH21E (37)1:40:197:19

OK 99 Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Pavel KubátH21E (37)1:43:23+3:047:32

OK Kamenice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Marie ProcházkováD21E (28)1:23:09+5:129:46

OK Kamenice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Ondřej SemíkH21E (37)1:44:46+4:277:38

OK Kamenice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Tomáš RusýH21E (37)2:04:17+23:589:04

OK Kamenice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Lukáš KettnerH21E (37)2:05:33+25:149:09

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Jana KnapováD21E (28)1:23:25+5:289:48

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Martina ZvěřinováD21E (28)1:23:34+5:379:49

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Lenka KnapováD21E (28)1:35:52+17:5511:16

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Klára ProcházkováD21E (28)1:39:09+21:1211:39

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Pavla HorováD21E (28)1:52:58+35:0113:17

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Iveta ŠístkováD21E (28)did not finish

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tomáš KubelkaH21E (37)1:50:13+9:548:02

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19David ProcházkaH21E (37)1:57:24+17:058:34

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Matěj KamenickýH21E (37)2:09:56+29:379:29

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Petr ZvěřinaH21E (37)2:11:06+30:479:34

OK Lokomotiva Pardubice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Radek NožkaH21E (37)did not finish

OK Lokomotiva Plzeň

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9František KolovskýH21E (37)1:50:52+10:338:05

OK Lokomotiva Plzeň

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jiří ValešH21E (37)1:57:55+17:368:36

OK Slavia Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Lenka MechlováD21E (28)1:20:54+2:579:31

OK Slavia Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Zuzana JedličkováD21E (28)1:26:02+8:0510:07

OK Slavia Hradec Králové

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Václav KomanecH21E (37)did not finish

OOB TJ Slovan Luhačovice

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Michal HubáčekH21E (37)2:01:18+20:598:51
24Roman HorynaH21E (37)2:01:22+21:038:51
25Magdalena ČermákováD21E (28)1:42:57+25:0012:06
26Radka SklenářováD21E (28)1:49:04+31:0712:49

OOB TJ Turnov

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Lucie KrafkováD21E (28)1:24:38+6:419:57
13Pavel HradecH21E (37)1:54:59+14:408:23
18Michaela OmováD21E (28)1:32:35+14:3810:53
21Martin LuštickýH21E (37)1:58:57+18:388:40
37Tomáš DlabajaH21E (37)2:14:56+34:379:50

Orientační Běh Opava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Marek SchusterH21E (37)1:52:34+12:158:12

Orientační Běh Opava

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Boris NavrátilH21E (37)1:55:05+14:468:24

SK LOB Nová Paka

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Zuzana NovákováD21E (28)1:28:18+10:2110:23

SK OB Chotěboř

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kamila GregorováD21E (28)1:17:579:10

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Adélka JakobováD21E (28)1:33:58+16:0111:03

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Martina TichovskáD21E (28)1:35:58+18:0111:17

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jan ProcházkaH21E (37)1:43:06+2:477:31

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jan ŠedivýH21E (37)1:44:55+4:367:39

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Jan FlašarH21E (37)1:53:50+13:318:18

SK Praga

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Ctibor SyselH21E (37)2:13:07+32:489:42

SK Žabovřesky Brno

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Miloš NykodýmH21E (37)1:41:54+1:357:26
5Barbora HruškováD21E (28)1:21:50+3:539:37
7Daniel HájekH21E (37)1:48:18+7:597:54
10Adélka IndrákováD21E (28)1:23:42+5:459:50
13Kateřina ChromáD21E (28)1:25:42+7:4510:04
16Stanislav MokrýH21E (37)1:55:54+15:358:27
16Magdaléna TužilováD21E (28)1:28:29+10:3210:24
17Adam ChromýH21E (37)1:56:01+15:428:28
19Hana HlavováD21E (28)1:33:27+15:3010:59
22Štěpán ZimmermannH21E (37)2:00:48+20:298:49
24Eva KabáthováD21E (28)1:39:14+21:1711:40
27Markéta TesařováD21E (28)1:52:35+34:3813:14
27Jakub HruškaH21E (37)2:02:52+22:338:58
28Vít BravenýH21E (37)2:04:17+23:589:04
Pavel BrlicaH21E (37)did not finish
Johanka ŠimkováD21E (28)did not start
Lenka PoklopováD21E (28)did not start

SKOB Zlín

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Štěpán DlabajaH21E (37)did not start

Slavia Liberec orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jakub ŠkodaH21E (37)2:02:34+22:158:56

Sportcentrum Jičín

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Ivana FujáčkováD21E (28)1:25:23+7:2610:02

Sportcentrum Jičín

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jan MrázekH21E (37)1:56:48+16:298:31

TJ TŽ Třinec

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Ondřej KantorH21E (37)2:12:38+32:199:40
Michal ArgalášH21E (37)did not finish

VŠTJ Ekonom Praha

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Radim OndráčekH21E (37)2:05:13+24:549:08

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org