International Orienteering Federation

Official results for Czech cup

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Czech cup
Organisers: Czech Republic / OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou
Date: 10 September 2016

H21E

13 700 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Jan PetrželaOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic1:40:19
2Miloš NykodýmSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:41:54+1:35
3Jan ProcházkaSK PragaCzech Republic1:43:06+2:47
4Pavel KubátOK 99 Hradec KrálovéCzech Republic1:43:23+3:04
5Ondřej SemíkOK KameniceCzech Republic1:44:46+4:27
6Jan ŠedivýSK PragaCzech Republic1:44:55+4:36
7Daniel HájekSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:48:18+7:59
8Tomáš KubelkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:50:13+9:54
9František KolovskýOK Lokomotiva PlzeňCzech Republic1:50:52+10:33
10Marek SchusterOrientační Běh OpavaCzech Republic1:52:34+12:15
11Marek MinářMagnus OrienteeringCzech Republic1:53:01+12:42
12Jan FlašarSK PragaCzech Republic1:53:50+13:31
13Pavel HradecOOB TJ TurnovCzech Republic1:54:59+14:40
14Boris NavrátilOrientační Běh OpavaCzech Republic1:55:05+14:46
15Martin JanataOddíl OB KotlářkaCzech Republic1:55:39+15:20
16Stanislav MokrýSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:55:54+15:35
17Adam ChromýSK Žabovřesky BrnoCzech Republic1:56:01+15:42
18Jan MrázekSportcentrum JičínCzech Republic1:56:48+16:29
19David ProcházkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic1:57:24+17:05
20Jiří ValešOK Lokomotiva PlzeňCzech Republic1:57:55+17:36
21Martin LuštickýOOB TJ TurnovCzech Republic1:58:57+18:38
22Štěpán ZimmermannSK Žabovřesky BrnoCzech Republic2:00:48+20:29
23Michal HubáčekOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic2:01:18+20:59
24Roman HorynaOOB TJ Slovan LuhačoviceCzech Republic2:01:22+21:03
25Petr HorvátMagnus OrienteeringCzech Republic2:01:30+21:11
26Jakub ŠkodaSlavia Liberec orienteeringCzech Republic2:02:34+22:15
27Jakub HruškaSK Žabovřesky BrnoCzech Republic2:02:52+22:33
28Vít BravenýSK Žabovřesky BrnoCzech Republic2:04:17+23:58
28Tomáš RusýOK KameniceCzech Republic2:04:17+23:58
30Radim OndráčekVŠTJ Ekonom PrahaCzech Republic2:05:13+24:54
31Lukáš KettnerOK KameniceCzech Republic2:05:33+25:14
32Jakub MakovskýKOB TRETRA PrahaCzech Republic2:08:22+28:03
33Matěj KamenickýOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic2:09:56+29:37
34Petr ZvěřinaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republic2:11:06+30:47
35Ondřej KantorTJ TŽ TřinecCzech Republic2:12:38+32:19
36Ctibor SyselSK PragaCzech Republic2:13:07+32:48
37Tomáš DlabajaOOB TJ TurnovCzech Republic2:14:56+34:37
Radek NožkaOK Lokomotiva PardubiceCzech Republicdid not finish
Pavel BrlicaSK Žabovřesky BrnoCzech Republicdid not finish
Václav KomanecOK Slavia Hradec KrálovéCzech Republicdid not finish
Michal ArgalášTJ TŽ TřinecCzech Republicdid not finish
Roman ZbranekMagnus OrienteeringCzech Republicdid not finish
Štěpán DlabajaSKOB ZlínCzech Republicdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
OCAD
WOC 2019 Banner 2
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org