International Orienteering Federation

Official results for Jan Kjellstrom Trophy Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Jan Kjellstrom Trophy Sprint
Organiser: Great Britain
Date: 25 March 2016

3ROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Colm MoranMen (207)16:515:37

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Leon FosterMen (207)17:335:51

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Pauls LiepinsMen (207)18:256:08

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Jack WoodMen (207)19:056:21

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Ben StevensMen (207)19:066:22

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Richard FosterMen (207)20:276:49

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
203Miles GilleardMen (207)35:1811:46

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Laura KingWomen (129)20:257:17

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Lucy HainesWomen (129)21:217:37

AIRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Jess NixonWomen (129)27:339:50

AJAX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
115Ruairi LongMen (207)20:346:51

AngA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
105Siiri SiikarlaWomen (129)27:399:52

AROS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Kirsten StrainWomen (129)20:157:13

ASUB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Eleonore RobinsonWomen (129)25:159:01

BADO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Katie BlackfordWomen (129)25:559:15

Bækkelaget SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Louise OramWomen (129)19:256:56

BASOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Jessica TullieWomen (129)18:496:43

BL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Emily BrownWomen (129)23:218:20

BOC

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
53Emer PerkinsWomen (129)22:167:57
115Meabh PerkinsWomen (129)29:4010:35
136Zac O'Sullivan-HourihanMen (207)21:337:11
191Dan O'SullivanMen (207)28:059:21

BOK

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Adam PotterMen (207)15:485:16
38Cecilie AndersenWomen (129)20:287:18
54Eddie NarbettMen (207)17:505:56
54Chloe PotterWomen (129)22:207:58
62Isla SimmonsWomen (129)23:118:16
118Sofie AndersenWomen (129)30:3010:53
119Mark BurleyMen (207)20:386:52
164Keith AgmenMen (207)23:437:54

Central Highlands Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Mary FlemingWomen (129)25:549:15

Central Highlands Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111Lucy FlemingWomen (129)29:0310:22

CLARO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
146Nathan ParkerMen (207)22:127:24

CLOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Alice RigbyWomen (129)19:026:47

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Alasdair McLeodMen (207)16:055:21

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Simon GardnerMen (207)18:386:12

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Jessica OrrWomen (129)22:468:07

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Lindsay RobertsonWomen (129)22:558:11

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Emma WilsonWomen (129)mispunched

CLYDE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mirjam AllikWomen (129)mispunched

CNOC

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Niamh O'BoyleWomen (129)18:126:30
41Kevin O' BoyleMen (207)17:125:44
62Conor ShortMen (207)18:126:04
127Hugh CashellMen (207)21:027:00
136Conall WhelanMen (207)21:337:11
Caoimhe O' BoyleWomen (129)mispunched

Cork O

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
180Cameryn Kelly MorrishMen (207)25:338:31

CorkO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Cillin CorbettMen (207)17:285:49
85Shane LynchMen (207)19:076:22

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Paul PruzinaMen (207)19:596:39

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
111John OckendenMen (207)20:256:48

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
174Rory BurfordMen (207)24:288:09

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Helen OckendenWomen (129)19:457:03

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Miranda LeafWomen (129)29:2710:31

CUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
116Helen PruzinaWomen (129)30:0410:44

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Chris SmithardMen (207)15:495:16

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
159Lachlan ChavasseMen (207)23:197:46

DEE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Connor SmithMen (207)mispunched

DEVON

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Grey GriersonMen (207)18:596:19
143Jonty Eaton-HartMen (207)21:487:16
183Tom SnowMen (207)26:358:51
185Harry JamiesonMen (207)26:468:55
188Sean RoweMen (207)27:329:10
195Oliver O'BrienMen (207)29:419:53

Diocesan Boys' School OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Nok Him Jeffrey ChanMen (207)mispunched

DRONGO

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Matthew VokesMen (207)19:176:25
115Ben WindsorMen (207)20:346:51

DUO

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Eoin McCulloughMen (207)16:555:38
96Cliona McCulloughWomen (129)26:139:21
108James HaynesMen (207)20:106:43

DUO, Ireland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
181Christoph RohrmeierMen (207)25:548:38

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Matthew SpeakeMen (207)16:495:36

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Jonny MalleyMen (207)17:415:53

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Rowan CapperMen (207)19:026:20

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
110Jonathan KendallMen (207)20:226:47

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Alexander LinesMen (207)20:396:53

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
179James HowlettMen (207)25:328:30

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
63Aislinn Austin-KendallWomen (129)23:128:17

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
76Helen MillerWomen (129)24:018:34

EBOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
108Kerria RowanWomen (129)28:2310:08

ECKO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Tom LinesMen (207)20:276:49

ECKO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
139Callum HunterMen (207)21:427:14

ECKO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
83Roanne LilleyWomen (129)24:518:52

EPOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Alasdair PedleyMen (207)18:456:15

ERYRI

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Anwen DarlingtonWomen (129)18:576:46
71Elen NorrisWomen (129)23:488:30
84Helen HanstockWomen (129)24:538:53
101Jennifer WilliamsonWomen (129)27:179:44

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Andrew LindsayMen (207)18:496:16

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Craig NolanMen (207)19:566:38

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Rona LindsayWomen (129)18:256:34

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Jo StevensonWomen (129)23:258:21

ESOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Laura RobertsonWomen (129)did not finish

EUOC

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jonathan CrickmoreMen (207)15:235:07
8Alexander ChepelinMen (207)15:285:09
10Beth HansonWomen (129)18:216:33
10Michael AdamsMen (207)15:455:15
11Sarah JonesWomen (129)18:246:34
15Alistair MassonMen (207)15:575:19
15Jennifer RickettsWomen (129)18:476:42
16Tim MorganMen (207)16:055:21
23Fay WalshWomen (129)19:196:53
34William RiggMen (207)16:575:39
51Madara BriceWomen (129)22:057:53
77Callum WhiteMen (207)18:576:19
138Clement ClaretMen (207)21:367:12
Daniel StansfieldMen (207)mispunched
Thomas WilsonMen (207)mispunched

Farra-O Catalunya

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
196Ferran Santoyo MedinaMen (207)30:1010:03

FERMO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Eibhlin LargeyWomen (129)26:249:25

Fingal Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
199Sean KearnsMen (207)30:4010:13

Fossum IF

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Tim RobertsonMen (207)14:354:51
90Simen BordalMen (207)19:356:31

Fredrikstad SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Rikke IngesenWomen (129)21:187:36

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kris JonesMen (207)14:184:46

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Graham GristwoodMen (207)15:155:05

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Jamie StevensonMen (207)15:525:17

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
157Peter MeehanMen (207)23:137:44

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Fanni GyurkoWomen (129)17:296:14

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
65Clare StansfieldWomen (129)23:218:20

FVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Frances BrownWomen (129)mispunched

GEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Aoife McCavanaWomen (129)23:478:29

GEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
120Eadaoin McCavanaWomen (129)30:4210:57

Great Eastern Navigators

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Laurence QuinnMen (207)16:335:31
51Jonathan QuinnMen (207)17:455:55

Hagaby GoIF

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Beata FalkWomen (129)20:277:18
53Viktor LarssonMen (207)17:485:56
69Lovisa FalkWomen (129)23:378:26

Halden SK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Fredrik EliassonMen (207)16:525:37
Oyvind StoksethMen (207)mispunched

Halden SK (NOR)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Alex CarcasMen (207)16:425:34

Halden Ski Klubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Lizzie InghamWomen (129)16:536:01

Halden Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Hakon Raadal BjorloMen (207)16:555:38

Halden Skiklubb

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
100Karoline AuneWomen (129)26:599:38

HALO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Charlotte WardWomen (129)16:355:55

Hamar OK

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Dorte NarumWomen (129)20:127:12
55Sigrid BjorgenWomen (129)22:268:00
69Vegard Ronning HuberMen (207)18:346:11
76Sverre Bang StoengMen (207)18:556:18
104Ivar Jevne ArnesenMen (207)20:016:40
140Even Lindstad BorresenMen (207)21:457:15

Heming Orientering, Norge

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Kasper FosserMen (207)16:425:34

HH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
119Samuel FieldingMen (207)20:386:52

Hiisi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
97Saku AsikainenMen (207)19:486:36

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
98Lok Hin MaMen (207)19:506:36

HKIOF

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
184Samuel LoMen (207)26:458:55

IF Sturla

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
162Sturla FrydenlundMen (207)23:337:51

IL Tyrving

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
153Markus LivingMen (207)22:487:36

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
67Matthew GallowayMen (207)18:256:08

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
70Freddie CarcasMen (207)18:356:11

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
94Peter GardnerMen (207)19:416:33

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104James AcklandMen (207)20:016:40

INT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
154Samuel GallowayMen (207)23:067:42

INVOC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Jo ShepherdWomen (129)17:246:12
128Finlay ToddMen (207)21:047:01

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
134Emil WippMen (207)21:237:07

Järla Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Krystal NeumannWomen (129)21:537:48

Kangasala SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
151Tuomas FjallstromMen (207)22:387:32

KERNO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Scott CollierMen (207)20:156:45

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
72Finn LydonMen (207)18:406:13

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Simon BradburyMen (207)18:526:17

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
131Matthew CoxMen (207)21:167:05

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
165Euan TebbuttMen (207)23:457:55

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
167Tom BarberMen (207)23:497:56

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
187Nicholas WilsonMen (207)27:029:00

LEI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Hannah CoxWomen (129)19:056:48

Lillomarka OL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
74Ellen Marie AriansenWomen (129)23:518:31

Lillomarka O-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
98Ingvild C. FleisjeWomen (129)26:429:32

Linköpings OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
173Johan GothMen (207)24:198:06

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
93Matthew RookeMen (207)19:396:33

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
157Robert BrowneMen (207)23:137:44

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
159Adam BartlettMen (207)23:197:46

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
197Noah HowlettMen (207)30:2010:06

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Hannah Cleary-HughesWomen (129)20:137:13

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Katie WrightWomen (129)21:137:34

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Carrie BeadleWomen (129)22:007:51

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
78Natalie BeadleWomen (129)24:118:38

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
98Daisy Fletcher-CooneyWomen (129)26:429:32

LOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
119Elizabeth AdamsWomen (129)30:3310:54

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
118Marius OieMen (207)20:366:52

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Emilie Westli AndersenWomen (129)18:326:37

Løten o-lag

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
124Evine Westli AndersenWomen (129)48:1117:12

LSCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
202Jason TangMen (207)35:0111:40

LUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
90Philip VokesMen (207)19:356:31

LUUOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
James NicholsonMen (207)not competing

LVO

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Olivia BaxterWomen (129)21:327:41
81Aine McCannWomen (129)24:468:50
83Frazer HoweMen (207)19:066:22

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
172Alistair WalkerMen (207)24:078:02

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
55Hazel WrightWomen (129)22:268:00

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Abigail MasonWomen (129)23:138:17

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Kirsty CoombsWomen (129)24:298:44

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
95Frances WrightWomen (129)26:019:17

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
102Cara McMurtrieWomen (129)27:249:47

MAROC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
109Megan RickettsWomen (129)28:3110:11

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Thomas FellbaumMen (207)17:385:52

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
66Matthew FellbaumMen (207)18:206:06

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
130Alistair ThorntonMen (207)21:087:02

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
161Sigurd FlaganMen (207)23:307:50

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
177River Edis-SmithMen (207)25:178:25

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
68Alice FellbaumWomen (129)23:358:25

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
75Carolyn HindleWomen (129)23:568:32

MDOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
91Laura HindleWomen (129)25:269:05

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Andrew BarrMen (207)17:475:55

MOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
71Kathryn BarrWomen (129)23:488:30

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
155Joe ThomasMen (207)23:087:42

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
168Dafydd ThomasMen (207)23:597:59

MWOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
121Emily ThomasWomen (129)30:4410:58

NGOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
61Richard PurkisMen (207)18:086:02

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Peter HodkinsonMen (207)14:414:53

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Richard RobinsonMen (207)17:015:40

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Anthony SquireMen (207)17:545:58

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
98Ben BeresfordMen (207)19:506:36

NOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Rose SchorahWomen (129)19:126:51

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
96Laurence BallMen (207)19:476:35

NOR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Ella GilbertWomen (129)21:487:47

Nord-Østerdal OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
148Ivar Aukrust OsmoenMen (207)22:247:28

Nydalen SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Thomas NipenMen (207)17:175:45

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Harrison McCartneyMen (207)16:505:36

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
80Kin Kwan KwokMen (207)19:026:20

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
176Stephen ElkingtonMen (207)25:108:23

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Julie EmmersonWomen (129)18:136:30

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
77Harriet LawsonWomen (129)24:038:35

OD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Rachel EmmersonWomen (129)25:499:13

OK Denseln

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Emil KaleredMen (207)17:435:54
55Olle KaleredMen (207)17:535:57

OK Denseln Sweden

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Erik PetterssonMen (207)17:085:42

OK Kolmården

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Linn BrannebyWomen (129)mispunched

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Pontus PeterssonMen (207)17:095:43

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
104Anton JohanssonMen (207)20:016:40

OK Orion

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Tilda JohanssonWomen (129)18:026:26

OK Sodertorn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Helena MarkstedtWomen (129)22:057:53

OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
135Fredrik LarssonMen (207)21:277:09

OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
49Louise MarkstedtWomen (129)21:587:50

OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Louise KlingstedtWomen (129)28:2010:07

OK Södertörn

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
110Marielle LarssonWomen (129)28:3810:13

OL Vallset/Stange

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
178Sverre NarumMen (207)25:228:27

OLC Wienerwald

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
142Matthias PoellMen (207)21:477:15

OLV Berlin

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Mark OttoMen (207)18:156:05

OLV Steinberg

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Toby ScottMen (207)17:025:40

OLV Zug

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
79Malin WidenWomen (129)24:178:40
129Gian-Reto SchaadMen (207)21:077:02
168Jonas IsaksenMen (207)23:597:59

Oppsal Orientering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
103Are WigaardMen (207)20:006:40
182Ludvig RodnesMen (207)26:058:41

OUOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Jamie ParkinsonMen (207)16:475:35
104Aini VuorinenWomen (129)27:359:51
150Huw StradlingMen (207)22:307:30

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Valters AbolinsMen (207)17:595:59

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
114Laura PukiteWomen (129)29:3210:32

PFO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
82Hannah GoldswainWomen (129)24:488:51

Quack OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Flavio PolteraMen (207)16:585:39

RAFO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
162Wayne ByrneMen (207)23:337:51

Raufoss (NOR)

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
141Simen BallangrudMen (207)21:467:15

Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Oskar EklofMen (207)19:156:25

RR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Kirstin MaxwellWomen (129)18:016:26

Sandefjord OK

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
87Ina Charlotte MoeWomen (129)25:068:57
194Fredrik MoeMen (207)29:379:52
198Petter MoeMen (207)30:2910:09

SARUM

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Lucy ButtWomen (129)19:537:06
117Thomas ButtMen (207)20:356:51
144Alexander BuckMen (207)22:107:23
189Adam WalkerMen (207)27:449:14
Harry ButtMen (207)mispunched

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Ben MitchellMen (207)17:585:59

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
92Sam MitchellMen (207)19:366:32

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
101William ReynoldsMen (207)19:576:39

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
149Patrick JonesMen (207)22:267:28

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Katie ReynoldsWomen (129)18:586:46

SBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
117Jenny GreenWomen (129)30:1810:49

SELOC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
60Rachel MercerWomen (129)22:508:09
166Joe MercerMen (207)23:487:56

SHUOC

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6William GardnerMen (207)15:225:07
14Nathan LawsonMen (207)15:545:18
19Olly WilliamsMen (207)16:275:29
23Joe WoodleyMen (207)16:415:33
43Nicholas BarberMen (207)17:245:48
55Matthew ElkingtonMen (207)17:535:57
78Joshua CooperMen (207)18:586:19
95Alexander MooreMen (207)19:456:35
123Edward LawrenceMen (207)20:466:55
132Tommy HortonMen (207)21:197:06
152Kwok Lin ChiuMen (207)22:397:33
192Tom EntwistleMen (207)28:099:23

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ralph StreetMen (207)14:594:59

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Michael CroneMen (207)16:485:36

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
86Tom CochraneMen (207)19:156:25

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
112Duncan GrassieMen (207)20:276:49

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
144Ian WebbMen (207)22:107:23

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
174Kwun Him Himmy LauMen (207)24:288:09

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Katrin HardingWomen (129)19:407:01

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Valerie SuterWomen (129)21:237:38

SLOW

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sarah-Jane BarrableWomen (129)did not finish

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Peter BrayMen (207)16:135:24

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
171Alex BettMen (207)24:068:02

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Alice LeakeWomen (129)17:046:05

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ruth HolmesWomen (129)18:316:36

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Sarah RollinsWomen (129)18:506:43

SN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
106Abigail BatemanWomen (129)28:0510:01

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
64Jack LeitchMen (207)18:156:05

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
122Matthew LeitchMen (207)20:456:55

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
147Nicholas JarvisMen (207)22:167:25

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
156John DaseyMen (207)23:127:44

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
204Edward LinesMen (207)35:4211:54

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
73Bryony CrickmoreWomen (129)23:508:30

SO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
85Amy HulleyWomen (129)24:548:53

SOC

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Anya CrockerWomen (129)20:167:14
60Robert FinchMen (207)18:066:02
124Chris WilliamsonMen (207)20:526:57

SOS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
189Josh PartridgeMen (207)27:449:14

SROC

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Rebecca HardingWomen (129)19:326:58
63Iain EmbreyMen (207)18:136:04
86Rebecca RookeWomen (129)25:038:56
122Sophie RobertsWomen (129)34:1812:15
125Laurence JohnsonMen (207)20:566:58

Stora Tuna OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
168Andreas NordforsMen (207)23:597:59

SUFFOC

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
107Tim HarrisonMen (207)20:096:43
133Bryn WilkinsonMen (207)21:227:07

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Dane BlomquistMen (207)15:425:14

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Aidan SmithMen (207)16:365:32

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Nick BarrableMen (207)17:335:51

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Laura GoyWomen (129)19:206:54

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Pippa DakinWomen (129)20:447:24

SYO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Louise AdamsWomen (129)25:108:59

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Fiona BunnWomen (129)20:197:15

TVOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
58Anne EdwardsWomen (129)22:468:07

UBOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
89Tom DobraMen (207)19:326:30

UCCO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Josh O'Sullivan-HourihanMen (207)17:405:53

UCDO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Roisin LongWomen (129)20:567:28

Varegg Fleridrett

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Kristin LofgrenWomen (129)19:487:04
38Per Harald Havnen JohansenMen (207)17:055:41

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
186Matthew HartlandMen (207)26:508:56

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
200Kristian RobertsMen (207)30:5510:18

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Emily GarsideWomen (129)22:318:02

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
125Holly HughesWomen (129)49:2417:38

WCH

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Gemma Cairns-SmithWomen (129)mispunched

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Helen WinskillWomen (129)20:547:27

WCOC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
88Katrina HemingwayWomen (129)25:088:58

WRE

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Duncan BirtwistleMen (207)16:405:33

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
OCAD
Bryzos
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org