International Orienteering Federation

Official results for Jan Kjellstrom Trophy Sprint

Event informationShow result list by classShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Jan Kjellstrom Trophy Sprint
Organiser: Great Britain
Date: 25 March 2016

Women

2 800 m, 131 starting competitors
PlacNameOrganisationNationalityTimeDiff
1Charlotte WardHALOGreat Britain16:35
2Lizzie InghamHalden Ski KlubbNew Zealand16:53
3Alice LeakeSNGreat Britain17:04
4Jo ShepherdINVOCGreat Britain17:24
5Fanni GyurkoFVOHungary17:29
6Kirstin MaxwellRRGreat Britain18:01
7Tilda JohanssonOK OrionSweden18:02
8Niamh O'BoyleCNOCIreland18:12
9Julie EmmersonODGreat Britain18:13
10Beth HansonEUOCGreat Britain18:21
11Sarah JonesEUOCGreat Britain18:24
12Rona LindsayESOCGreat Britain18:25
13Ruth HolmesSNGreat Britain18:31
14Emilie Westli AndersenLøten o-lagNorway18:32
15Jennifer RickettsEUOCGreat Britain18:47
16Jessica TullieBASOCGreat Britain18:49
17Sarah RollinsSNGreat Britain18:50
18Anwen DarlingtonERYRIGreat Britain18:57
19Katie ReynoldsSBOCGreat Britain18:58
20Alice RigbyCLOKGreat Britain19:02
21Hannah CoxLEIGreat Britain19:05
22Rose SchorahNOCGreat Britain19:12
23Fay WalshEUOCGreat Britain19:19
24Laura GoySYOGreat Britain19:20
25Louise OramBækkelaget SKCanada19:25
26Rebecca HardingSROCGreat Britain19:32
27Katrin HardingSLOWGreat Britain19:40
28Helen OckendenCUOCGreat Britain19:45
29Kristin LofgrenVaregg FleridrettSweden19:48
30Lucy ButtSARUMGreat Britain19:53
31Dorte NarumHamar OKNorway20:12
32Hannah Cleary-HughesLOCGreat Britain20:13
33Kirsten StrainAROSGreat Britain20:15
34Anya CrockerSOCGreat Britain20:16
35Fiona BunnTVOCGreat Britain20:19
36Laura KingAIREGreat Britain20:25
37Beata FalkHagaby GoIFSweden20:27
38Cecilie AndersenBOKGreat Britain20:28
39Pippa DakinSYOGreat Britain20:44
40Helen WinskillWCOCGreat Britain20:54
41Roisin LongUCDOIreland20:56
42Katie WrightLOCGreat Britain21:13
43Rikke IngesenFredrikstad SKNorway21:18
44Lucy HainesAIREGreat Britain21:21
45Valerie SuterSLOWSwitzerland21:23
46Olivia BaxterLVOIreland21:32
47Ella GilbertNORGreat Britain21:48
48Krystal NeumannJärla OrienteringAustralia21:53
49Louise MarkstedtOK SödertörnSweden21:58
50Carrie BeadleLOCGreat Britain22:00
51Madara BriceEUOCLatvia22:05
51Helena MarkstedtOK SodertornSweden22:05
53Emer PerkinsBOCIreland22:16
54Chloe PotterBOKGreat Britain22:20
55Sigrid BjorgenHAMAR OKNorway22:26
55Hazel WrightMAROCGreat Britain22:26
57Emily GarsideWCHGreat Britain22:31
58Jessica OrrCLYDEGreat Britain22:46
58Anne EdwardsTVOCGreat Britain22:46
60Rachel MercerSELOCGreat Britain22:50
61Lindsay RobertsonCLYDEGreat Britain22:55
62Isla SimmonsBOKGreat Britain23:11
63Aislinn Austin-KendallEBORIreland23:12
64Abigail MasonMAROCGreat Britain23:13
65Emily BrownBLGreat Britain23:21
65Clare StansfieldFVOGreat Britain23:21
67Jo StevensonESOCGreat Britain23:25
68Alice FellbaumMDOCGreat Britain23:35
69Lovisa FalkHagaby GoIFSweden23:37
70Aoife McCavanaGENIreland23:47
71Elen NorrisERYRIGreat Britain23:48
71Kathryn BarrMORGreat Britain23:48
73Bryony CrickmoreSOGreat Britain23:50
74Ellen Marie AriansenLillomarka OLNorway23:51
75Carolyn HindleMDOCGreat Britain23:56
76Helen MillerEBORGreat Britain24:01
77Harriet LawsonODGreat Britain24:03
78Natalie BeadleLOCGreat Britain24:11
79Malin WidenOLV ZugSweden24:17
80Kirsty CoombsMAROCGreat Britain24:29
81Aine McCannLVOIreland24:46
82Hannah GoldswainPFOGreat Britain24:48
83Roanne LilleyECKOGreat Britain24:51
84Helen HanstockERYRIGreat Britain24:53
85Amy HulleySOGreat Britain24:54
86Rebecca RookeSROCGreat Britain25:03
87Ina Charlotte MoeSandefjord OKNorway25:06
88Katrina HemingwayWCOCGreat Britain25:08
89Louise AdamsSYOGreat Britain25:10
90Eleonore RobinsonASUBBelgium25:15
91Laura HindleMDOCGreat Britain25:26
92Rachel EmmersonODGreat Britain25:49
93Mary FlemingCentral Highlands Orienteering ClubAustralia25:54
94Katie BlackfordBADOGreat Britain25:55
95Frances WrightMAROCGreat Britain26:01
96Cliona McCulloughDUOIreland26:13
97Eibhlin LargeyFERMOIreland26:24
98Daisy Fletcher-CooneyLOCGreat Britain26:42
98Ingvild C. FleisjeLillomarka O-lagNorway26:42
100Karoline AuneHalden SkiklubbNorway26:59
101Jennifer WilliamsonERYRIGreat Britain27:17
102Cara McMurtrieMAROCGreat Britain27:24
103Jess NixonAIREGreat Britain27:33
104Aini VuorinenOUOCFinland27:35
105Siiri SiikarlaAngAFinland27:39
106Abigail BatemanSNGreat Britain28:05
107Louise KlingstedtOK SödertörnSweden28:20
108Kerria RowanEBORGreat Britain28:23
109Megan RickettsMAROCGreat Britain28:31
110Marielle LarssonOK SödertörnSweden28:38
111Lucy FlemingCentral Highlands Orienteering ClubAustralia29:03
112Miranda LeafCUOCGreat Britain29:27
114Laura PukiteOzonsLatvia29:32
115Meabh PerkinsBOCIreland29:40
116Helen PruzinaCUOCGreat Britain30:04
117Jenny GreenSBOCGreat Britain30:18
118Sofie AndersenBOKDenmark30:30
119Elizabeth AdamsLOCGreat Britain30:33
120Eadaoin McCavanaGENIreland30:42
121Emily ThomasMWOCGreat Britain30:44
122Sophie RobertsSROCGreat Britain34:18
124Evine Westli AndersenLøten o-lagNorway48:11
125Holly HughesWCHGreat Britain49:24
Linn BrannebyOK KolmårdenSwedenmispunched
Gemma Cairns-SmithWCHGreat Britainmispunched
Caoimhe O' BoyleCNOCIrelandmispunched
Emma WilsonCLYDEGreat Britainmispunched
Frances BrownFVOGreat Britainmispunched
Mirjam AllikCLYDEEstoniamispunched
Sarah-Jane BarrableSLOWGreat Britaindid not finish
Laura RobertsonESOCNew Zealanddid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World