International Orienteering Federation

Preliminary results for Italian Middle Championship

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Italian Middle Championship
Organisers: GS Pavione / Italy
Date: 8 May 2016

Abris Togliatti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51ANDREA ORLERM 21 Elite (69)57:31+24:3711:58

AD Trento Orienteering

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
21ANNA BENIGNIW 21 Elite (32)47:16+16:3513:07
37STEFANO RAUSM 21 Elite (69)51:09+18:1510:39
65DAVIDE MIORIM 21 Elite (69)mispunched
SIMONE RATTENNIM 21 Elite (69)did not finish

AGROPOLI ORIENTEERING KLUBB

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8MAREK HADAMM 21 Elite (69)37:16+4:227:45

Alatornion Pirkat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41ARTTU TAULAVUORIM 21 Elite (69)53:37+20:4311:10

ASD Agorosso Orienteering

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
29LORENZO PINNAM 21 Elite (69)47:42+14:489:56
36TOMMASO CIVERAM 21 Elite (69)50:54+18:0010:36
44MARCO DELLA VEDOVAM 21 Elite (69)53:54+21:0011:13
52MATTEO CAPELLIM 21 Elite (69)58:21+25:2712:09
53ANDREA BRANDOLINIM 21 Elite (69)58:47+25:5312:14

ASD Nirvana Verde

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35MAURIZIO TODESCHINIM 21 Elite (69)50:13+17:1910:27

ASD Orienteering Galilei

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26NICOLE ANEDDAW 21 Elite (32)54:36+23:5515:10
27FEDERICA ANEDDAW 21 Elite (32)54:57+24:1615:15
40LUCA ROSATOM 21 Elite (69)52:33+19:3910:56

ASD Unione Lombarda

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
62STEFANO GALLETTIM 21 Elite (69)1:33:16+1:00:2219:25

Azymut 45 Gdynia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8MAJA MORAWSKAW 21 Elite (32)34:30+3:499:35

Bendigo Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25MATTHEW SCHEPISIM 21 Elite (69)46:00+13:069:35

Bushflyers

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13LACHLAN DOWM 21 Elite (69)39:45+6:518:16

Corsaorientamento Club Roma

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
13ADRIENNE BRANDIW 21 Elite (32)39:04+8:2310:51
18ANDREINA BRANDIW 21 Elite (32)44:43+14:0212:25
19GIACOMO NISIM 21 Elite (69)42:05+9:118:46
GIULIO ROSSIM 21 Elite (69)did not finish

Cus Bologna

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4MARCO SEPPIM 21 Elite (69)35:26+2:327:22
7MICHELE CARAGLIOM 21 Elite (69)37:06+4:127:43

Erebus Orientamento Vicenza

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22MICHELE FRANCOM 21 Elite (69)44:03+11:099:10
23IRENE SAGGINW 21 Elite (32)48:57+18:1613:35
39MICHELE CERAM 21 Elite (69)51:16+18:2210:40
49MARIANO BIGARELLAM 21 Elite (69)56:24+23:3011:45
59FABIO RONZANIM 21 Elite (69)1:07:31+34:3714:03
60EUGENIO GUASINAM 21 Elite (69)1:13:52+40:5815:23
63EUGENIO TREVISANM 21 Elite (69)over max time
69ANDREA SEPPIM 21 Elite (69)mispunched
ALICE DAL BELLOW 21 Elite (32)did not finish
COSIMO GUASINAM 21 Elite (69)did not start

G.S. Monte Giner A.S.D.

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
26ZANON CLAUDIOM 21 Elite (69)46:28+13:349:40
38GIOVANNI SONNAM 21 Elite (69)51:13+18:1910:40
43DAPRA FEDERICOM 21 Elite (69)53:48+20:5411:12
67ROBERTO DALLAVALLEM 21 Elite (69)mispunched

Gronlait Orienteering Team

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
20GAIGHER PAMELAW 21 Elite (32)47:07+16:2613:05
55RUPP VITALIIM 21 Elite (69)1:02:04+29:1012:55

Gruppo sportivo Castello di Fiemme

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
STEFANO CRISTELLONM 21 Elite (69)did not start

Gruppo Sportivo Forestale

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3ALESSIO TENANIM 21 Elite (69)35:08+2:147:19
6EMILIANO CORONAM 21 Elite (69)37:02+4:087:42
9DANIELE PAGLIARIM 21 Elite (69)37:45+4:517:51

Hong Kong Island Orienteering Force

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
24WING HAY YUW 21 Elite (32)50:43+20:0214:05
31WING CHUNG TAMM 21 Elite (69)48:20+15:2610:04
42CHI KIN MANM 21 Elite (69)53:41+20:4711:11

IKP Prato

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
19SARA DI FURIAW 21 Elite (32)45:09+14:2812:32
28GIADA FRANZW 21 Elite (32)55:22+24:4115:22
30CRISTINA BELLOTTIW 21 Elite (32)57:24+26:4315:56
31STEFANO BACCELLIM 21 Elite (69)48:20+15:2610:04
MONICA CASALINIW 21 Elite (32)did not start
MARTINA CORONAW 21 Elite (32)did not start

OK Montello Asd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50DANIELE MARTIGNAGOM 21 Elite (69)57:07+24:1311:53

Orienteering Australia

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2VANESSA ROUNDW 21 Elite (32)32:35+1:549:03

Orienteering Dolomiti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20PARIDE GRAVAM 21 Elite (69)43:07+10:138:58

Orienteering Mezzocorona ASD

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
28PAOLO DORIGATIM 21 Elite (69)47:22+14:289:52
34MATTIA TAMANINIM 21 Elite (69)49:28+16:3410:18

Orienteering Tarzo

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
33ENRICO DE NONIM 21 Elite (69)48:56+16:0210:11
48FEDERICO VENEZIANM 21 Elite (69)55:59+23:0511:39
54MAURIZIO MELM 21 Elite (69)59:28+26:3412:23
61EDOARDO TONAM 21 Elite (69)1:17:38+44:4416:10
ELIA VETTORELM 21 Elite (69)did not start
LORIS GIOELE D ERRICOM 21 Elite (69)did not start

PANDA ORIENTEERING VALS. A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47MATTEO ZOPPEM 21 Elite (69)55:13+22:1911:30

Park World Tour Italia

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1RICCARDO SCALETM 21 Elite (69)32:546:51
15TOMMASO SCALETM 21 Elite (69)40:05+7:118:21

Polish National Team

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4WERONIKA CYCHW 21 Elite (32)33:06+2:259:11

Polish Orienteering Federation

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2KRZYSZTOF WOLOWCZYKM 21 Elite (69)33:41+0:477:01
68RADOSLAW PIOTROWSKIM 21 Elite (69)mispunched

Polisportiva Besanese Asd

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5SEBASTIAN INDERSTM 21 Elite (69)35:48+2:547:27
11ANNA CAGLIOW 21 Elite (32)36:32+5:5110:08
16MARIACHIARA CRIPPAW 21 Elite (32)40:47+10:0611:19
23LUIGI GIULIANIM 21 Elite (69)44:11+11:179:12
25ALESSANDRA ARRIGONIW 21 Elite (32)53:33+22:5214:52
31CHIARA CAGLIOW 21 Elite (32)59:17+28:3616:28
45MICHELE MARITANOM 21 Elite (69)54:48+21:5411:25
46WALTER VETTORIM 21 Elite (69)54:53+21:5911:26
56FEDERICO NAVARRAM 21 Elite (69)1:03:18+30:2413:11
32IRENE POZZEBONW 21 Elite (32)mispunched
66MATTEO CIVILLINIM 21 Elite (69)mispunched
FEDERICA NEGRIW 21 Elite (32)did not finish

Polisportiva G Masi

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10SAMUELE CURZIOM 21 Elite (69)37:55+5:017:53
10LUCIA CURZIOW 21 Elite (32)34:44+4:039:38
22LAURA CARLUCCIOW 21 Elite (32)47:49+17:0813:16
57FEDERICO BACCIM 21 Elite (69)1:05:31+32:3713:38
58MATTIA GRECOM 21 Elite (69)1:06:02+33:0813:45

Rastikarhut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24KARIPEKKA SEPPANENM 21 Elite (69)44:14+11:209:12

Scout Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27CHI KO ABDON CHEUNGM 21 Elite (69)46:34+13:409:42

Sportclub Meran

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1CHRISTINE KIRCHLECHNERW 21 Elite (32)30:418:31
2LIA PATSCHEIDERW 21 Elite (32)32:35+1:549:03
5HEIKE TORGGLERW 21 Elite (32)33:08+2:279:12
7CARLOTTA SCALETW 21 Elite (32)33:57+3:169:25
15JUTTA TORGGLERW 21 Elite (32)39:40+8:5911:01

Terlaner Orientierungslaeufer

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16JONAS RASSM 21 Elite (69)40:10+7:168:22
18MIKHAIL MAMLEEVM 21 Elite (69)42:03+9:098:45
21FABIO MARSONERM 21 Elite (69)43:48+10:549:07

TUMIZA ORIENTEERING CHIARI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29ANTHEA COMELLINIW 21 Elite (32)57:11+26:3015:53

U.S. ALDO MORO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14SERHIY MUKHIDINOVM 21 Elite (69)39:50+6:568:17

UKS Azymut Pabianice

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14MARIA PABICHW 21 Elite (32)39:06+8:2510:51
30TOMASZ PABICHM 21 Elite (69)47:49+14:559:57

US Primiero ASD

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
9NICOLE SCALETW 21 Elite (32)34:41+4:009:38
11MANUEL NEGRELLOM 21 Elite (69)38:42+5:488:03
12JONNI MALACARNEM 21 Elite (69)39:05+6:118:08
12JESSICA ORLERW 21 Elite (32)37:47+7:0610:29
17VIOLA ZAGONELW 21 Elite (32)44:00+13:1912:13
64GIACOMO ZAGONELM 21 Elite (69)mispunched

WKS Grunwald Poznan

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6ALEKSANDRA HORNIKW 21 Elite (32)33:20+2:399:15

WKS Wawel

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17MARCIN BIEDERMANM 21 Elite (69)40:45+7:518:29

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org