Official results for Antalya O Days

Event informationShow result list by organisationUpload routePrint

Name: Antalya O Days
Organiser: Turkey
Date: 26 February 2016

M21E

6 140 m, 76 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 William Lind Malungs OK Skogsmardarna 39:22 6:24
2 Daniel Hajek Malungs OK Skogsmardarna 39:36 +0:14 6:26
3 Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat 39:41 +0:19 6:27
4 David Andersson Malungs OK Skogsmardarna 40:16 +0:54 6:33
5 Yaşar İsmet Demiröz NEO DSK 40:30 +1:08 6:35
6 Miika Suominen Rajamaen Rykmentti 40:53 +1:31 6:39
7 Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura 41:10 +1:48 6:42
8 Tuomas Heikkila Helsingin Suunnistajat 41:19 +1:57 6:43
9 Dmitrii Poliakov Rehns BK 41:20 +1:58 6:43
10 Anton Östlin Malungs OK Skogsmardarna 41:50 +2:28 6:48
11 Anton Kuukka Tampereen Pyrinto 42:16 +2:54 6:53
12 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmardarna 42:23 +3:01 6:54
13 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmardarna 42:56 +3:34 6:59
14 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmardarna 44:16 +4:54 7:12
15 Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat 45:08 +5:46 7:21
16 Daniel Roos Attunda OK 45:29 +6:07 7:24
17 Akseli Ruohola MS Parma 46:22 +7:00 7:33
18 Aleksi Sorsa Espoon Suunta 46:29 +7:07 7:34
19 Riccardo Scalet 5 Days of Italy 2016 46:30 +7:08 7:34
20 Jesper Lysell Rehns BK 46:34 +7:12 7:35
21 Linus Bohman Malungs OK Skogsmardarna 47:12 +7:50 7:41
22 Fryderyk Pryjma Rehns BK 47:42 +8:20 7:46
23 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmardarna 47:53 +8:31 7:47
24 Rıdvan Çınar TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 48:33 +9:11 7:54
25 Topi Syrjalainen Helsingin Suunnistajat 48:40 +9:18 7:55
26 Harun İşler TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 48:48 +9:26 7:56
27 Ramazan Bostancı TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 48:55 +9:33 7:58
28 Ahmet Kaçmaz TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 49:31 +10:09 8:03
29 Özgür Fettah TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 49:35 +10:13 8:04
30 Topias Niemi Helsingin Suunnistajat 50:07 +10:45 8:09
31 Mikko Salonen Helsingin Suunnistajat 50:26 +11:04 8:12
32 Ollipekka Heikkila Lynx 50:53 +11:31 8:17
33 İlyas Avcı OKLUBALI SK 52:14 +12:52 8:30
34 Fabian Af Hallstrom OK77 53:30 +14:08 8:42
35 Petja Pöyhönen RastiKarhut Pori 53:47 +14:25 8:45
36 Erkan Sezgin TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 53:49 +14:27 8:45
37 İbrahim Kor TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 54:20 +14:58 8:50
38 Huzeyfe Sığırcı BALIKESİR GSK 55:07 +15:45 8:58
39 Hamza Doksal TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 55:52 +16:30 9:05
40 Cansel Saraç ROTA ORYANTİRİNG SK 56:50 +17:28 9:15
41 Mikko Ahola Kangasala SK 57:07 +17:45 9:18
42 Gölken Kalp TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 57:11 +17:49 9:18
43 İsmail İleri TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 57:56 +18:34 9:26
44 Veysel Güler NEO DSK 58:40 +19:18 9:33
45 Miika Nurmi Vaasan Suunnistajat 58:53 +19:31 9:35
46 Meriç Arazoğlu TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 58:55 +19:33 9:35
47 Musa Yeli TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:01:01 +21:39 9:56
48 Ümit Balatlı MUĞLA GSK 1:01:56 +22:34 10:05
49 Alen Gavar İSTANBUL ORIENTEERING SK-İOG 1:02:01 +22:39 10:06
50 Çağlar Kasım TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:02:13 +22:51 10:07
51 Abdulkadir Köseoğlu NEO DSK 1:04:47 +25:25 10:33
52 Murat Arslan ODTÜ SK 1:05:38 +26:16 10:41
53 Alişan Kayabölen ODTÜ SK 1:06:28 +27:06 10:49
54 Ercan Dudak TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:06:52 +27:30 10:53
55 Alican Öztürk TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:07:16 +27:54 10:57
56 Fatih Bodur TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:07:26 +28:04 10:58
57 Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut 1:09:14 +29:52 11:16
58 Hasan Akdoğan TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:10:28 +31:06 11:28
59 Ahmet Korkmaz İSTANBUL ORIENTEERING SK-İOG 1:12:14 +32:52 11:45
60 Aydın Aygün NEO DSK 1:14:47 +35:25 12:10
61 Eetu Holmberg Rastikarhut 1:16:16 +36:54 12:25
62 Osman Kul TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:20:21 +40:59 13:05
63 Ramazan Emre Uçar BALIKESİR GSK 1:29:56 +50:34 14:38
64 Fatih Semiz ODTÜ SK 1:33:01 +53:39 15:08
65 Haldun Bozkurt İSTANBUL ORIENTEERING SK-İOG 1:38:05 +58:43 15:58
66 Ozan Çelik KUZEY ORYANTİRİNG SK 1:39:14 +59:52 16:09
Ali Öner TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK disqualified
Ertun Yıldızlı DORUK DAĞCILIK VE DSK disqualified
Muhammed Kavak TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK mispunched
Aaro Julkunen MS Parma mispunched
Mustafa Yılmaz TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK mispunched
Matias Salonen Helsingin Suunnistajat mispunched
Matthias Poell OLC Wienerwald mispunched
Fatih Atalı ODTÜ SK did not finish
Anders Johansson Rehns BK did not finish
Mattia Debertolis 5 Days of Italy 2016 did not finish

W21E

4 470 m, 46 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Kirsi Nurmi IFK Goteborg 36:05 8:04
2 Emma Silvennoinen Paimion Rasti 38:29 +2:24 8:36
3 Annika Björk OK Linné 39:23 +3:18 8:48
4 Anna Haataja SK Pohjantahti 39:35 +3:30 8:51
5 Emmi Jokela Suunta-Sepot 39:43 +3:38 8:53
6 Noora Koskinen Hiisirasti 40:08 +4:03 8:58
7 Leenukka Hanhijarvi Espoon Akilles 41:32 +5:27 9:17
8 Tuuli Heikkila Lynx 42:57 +6:52 9:36
9 Liga Valdmane Rehns BK 43:28 +7:23 9:43
10 Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat 45:02 +8:57 10:04
11 Amy Nymalm Pargas IF 45:14 +9:09 10:07
12 Sanni Norrbacka Hyvinkaan Rasti 45:33 +9:28 10:11
13 Anni Valtonen MS Parma 45:51 +9:46 10:15
14 Emilia Stahlberg Espoon Suunta 46:06 +10:01 10:18
15 Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä 46:15 +10:10 10:20
16 Ida Marie Cederberg Pargas IF 47:20 +11:15 10:35
17 Emine Sezgünsay İSTANBUL ORIENTEERING SK-İOG 47:27 +11:22 10:36
18 Kristin Olovsson Rehns BK 47:57 +11:52 10:43
19 Inka Nurminen Jamsan Retki Veikot 48:16 +12:11 10:47
20 Maja Enges Leksands OK 49:05 +13:00 10:58
21 Jasmiina Rantala Rasti Lukko 49:49 +13:44 11:08
22 Hanka Straube SV Lengefeld 50:17 +14:12 11:14
23 Dudu Erol ODTÜ SK 50:40 +14:35 11:20
24 Ilona Haapasaari Turun Suunnistajat 52:38 +16:33 11:46
25 Hümeyra Akkoç TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 53:48 +17:43 12:02
26 Heidi Plit Espoon Suunta 54:21 +18:16 12:09
27 Tuğba Cin TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 54:27 +18:22 12:10
28 Francesca Taufer 5 Days of Italy 2016 54:34 +18:29 12:12
29 Şakire Kaçmaz TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 54:54 +18:49 12:16
30 Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat 56:44 +20:39 12:41
31 Venla Kinnala Turun Suunnistajat 57:40 +21:35 12:54
32 Satu Tuomisto Vaasan Suunnistajat 57:41 +21:36 12:54
33 Arianna Taufer 5 Days of Italy 2016 1:00:11 +24:06 13:27
34 Yasemin Özgüler MUĞLA GSK 1:00:27 +24:22 13:31
35 Melike Sancak PATİKA SK-PATİK 1:00:37 +24:32 13:33
36 Alli Haavisto Turun Suunnistajat 1:00:49 +24:44 13:36
37 Elif Eren Aksoy PATİKA SK-PATİK 1:04:18 +28:13 14:23
38 Şakire Çelik MUĞLA GSK 1:07:10 +31:05 15:01
39 Ayşe Keskin TÜRK SİLAHLI KUVVELERİ SK-TSK 1:09:08 +33:03 15:27
40 Damla Sinem Anış MUĞLA GSK 1:17:09 +41:04 17:15
41 Merill Magi OK Kape 1:17:25 +41:20 17:19
42 Sena Otlu ODTÜ SK 1:20:30 +44:25 18:00
43 Çağla Şengör MUĞLA GSK 1:22:29 +46:24 18:27
44 Gizem Ceylan ODTÜ SK 1:24:30 +48:25 18:54
Hatice Adıbelli NEO DSK disqualified
Zeynep Abalı ODTÜ SK did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

South China Historical Trail Orienteering Championships
O-Ringen 2017
BML Print
Siven Active Sport
Advertise Here!

Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor!