International Orienteering Federation

Official results for Cupa Velikden 2016

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Cupa Velikden 2016
Organisers: Bulgaria / Variant 5 Targovishte
Date: 1 May 2016

Demirtas Spor Bursa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Ahmet ErdoganM21E (44)1:31:07+53:3514:56

Dinamo-OLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Sergiu FalaM21E (44)46:35+9:037:38

Dinamo-OLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Andrei GoloveiM21E (44)1:09:04+31:3211:19

Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sini PekkalaW21E (16)50:44+8:169:45

Fantasie Impromptu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Michael ScheurerM21E (44)1:02:05+24:3310:10

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Chi Ko Abdon CheungM21E (44)52:43+15:118:38

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Wing Chung TamM21E (44)56:27+18:559:15

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Chi Kin ManM21E (44)1:11:42+34:1011:45

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Wing Hay YuW21E (16)1:15:07+32:3914:26

Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Orhan KutluM21E (44)50:26+12:548:16

Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Abdullah OzdemirM21E (44)1:24:22+46:5013:49

Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Gizem SecerW21E (16)1:45:57+1:03:2920:22

OLG Bern / ol.biel.seeland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Raffael MathysM21E (44)54:54+17:229:00

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Anatoly FomiciovM21E (44)42:20+4:486:56

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Vasili FomiciovM21E (44)44:31+6:597:17

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ivan FomiciovM21E (44)47:49+10:177:50

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Natalia BondarencoW21E (16)1:27:50+45:2216:53

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ionut ZincaM21E (44)41:22+3:506:46

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Alexandru BlejdeaM21E (44)43:24+5:527:06

Universitatea Craiova

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Daniel BarkaszM21E (44)did not start

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Andra Cecilia AnghelW21E (16)42:288:10

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Veronica MinoiuW21E (16)55:07+12:3910:35

VSK Csikszereda

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Simion SuciuM21E (44)53:05+15:338:42

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Martin MarinovM21E (44)49:55+12:238:10

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Stefan MihaylovM21E (44)52:47+15:158:39

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Zhivko ChipevM21E (44)1:17:57+40:2512:46

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Elena DimitrovaW21E (16)1:19:04+36:3615:12

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Vladimir AtanasovM21E (44)45:07+7:357:23

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Tsvetan TodorovM21E (44)49:39+12:078:08

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ivaylo IvanovM21E (44)did not finish

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Nikolay DimitrovM21E (44)47:18+9:467:45

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Andrey AbadzhievM21E (44)48:21+10:497:55

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Ivan DimitrovM21E (44)55:25+17:539:05

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Petar PopunkyovM21E (44)1:03:36+26:0410:25

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Stefania Belomazheva DimitrovaW21E (16)1:02:19+19:5111:59

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Valeriya StanevaW21E (16)1:07:58+25:3013:04

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kiril NikolovM21E (44)37:326:09

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ivan SirakovM21E (44)39:27+1:556:28

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ivaylo PetrovM21E (44)52:20+14:488:34

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Antoniya GrigorovaW21E (16)50:24+7:569:41

Диана Ямбол

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Dimitar GeorgievM21E (44)1:35:30+57:5815:39

Диана Ямбол

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Veselina ZhelyazkovaW21E (16)1:10:43+28:1513:35

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ivaylo KamenarovM21E (44)40:38+3:066:39

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Teodor YordanovM21E (44)44:43+7:117:19

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Husein KehayovM21E (44)1:17:54+40:2212:46

Компас крос Русе

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Pavel GeorgievM21E (44)did not start

Ловеч Ловеч

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Konstantin VasilevM21E (44)55:11+17:399:02

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Yordan NankovM21E (44)52:04+14:328:32

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Gancho IvanovM21E (44)1:15:46+38:1412:25

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Dimitar RusevM21E (44)did not finish

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Maya NedyalkovaW21E (16)48:36+6:089:20

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Liliana GotsevaW21E (16)53:01+10:3310:11

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Kristina IvanovaW21E (16)1:23:20+40:5216:01

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Petar DoganovM21E (44)47:23+9:517:46

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Dimitar ZhelyazkovM21E (44)51:16+13:448:24

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Rosen StefanovM21E (44)51:26+13:548:25

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Boyan SofinM21E (44)1:10:46+33:1411:36

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Andreya DyaksovaW21E (16)45:40+3:128:46

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Antoaneta DyaksovaW21E (16)46:34+4:068:57

СКО Хемус Троян

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Stanimir BelomazhevM21E (44)48:18+10:467:55

Трапезица - 1954 Велико Търнов

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Valentin ShishkovM21E (44)50:11+12:398:13

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Martin PonevM21E (44)57:02+19:309:20

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Dobromir DobrevM21E (44)1:06:34+29:0210:54

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Hristo KaraivanovM21E (44)1:23:57+46:2513:45

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021