International Orienteering Federation

Official results for Cupa Velikden 2016

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Cupa Velikden 2016
Organisers: Bulgaria / Variant 5 Targovishte
Date: 30 April 2016

Demirtas Spor Bursa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Ahmet ErdoganM21E (41)21:00+8:197:14

Dinamo-OLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sergiu FalaM21E (41)13:52+1:114:46

Dinamo-OLD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Andrei GoloveiM21E (41)15:45+3:045:25

Espoon Suunta

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sini PekkalaW21E (16)16:03+2:556:41

Fantasie Impromptu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Michael ScheurerM21E (41)18:41+6:006:26

FAURI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Ana MarusceacW21E (16)18:57+5:497:53

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Chi Kin ManM21E (41)15:45+3:045:25

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Chi Ko Abdon CheungM21E (41)16:06+3:255:33

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Wing Chung TamM21E (41)16:56+4:155:50

Hong Kong Island Orienteering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Wing Hay YuW21E (16)14:37+1:296:05

Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Abdullah OzdemirM21E (41)17:02+4:215:52

Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Orhan KutluM21E (41)17:57+5:166:11

Kuzey Geyikleri Doga Sporlari

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Gizem SecerW21E (16)25:39+12:3110:41

OLG Bern / ol.biel.seeland

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Raffael MathysM21E (41)16:10+3:295:34

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Anatoly FomiciovM21E (41)13:23+0:424:36

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Vasili FomiciovM21E (41)14:32+1:515:00

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Ivan FomiciovM21E (41)15:22+2:415:17

SC Tiras-Orient

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Natalia BondarencoW21E (16)23:19+10:119:42

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ionut ZincaM21E (41)13:06+0:254:31

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Alexandru BlejdeaM21E (41)15:56+3:155:29

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andra Cecilia AnghelW21E (16)14:00+0:525:50

Universitatea Craiova

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Veronica MinoiuW21E (16)14:23+1:155:59

VSK Csikszereda

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Simion SuciuM21E (41)14:30+1:495:00

Абритус Разград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Gloriya MarinovaW21E (16)16:35+3:276:54

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Stefan MihaylovM21E (41)13:41+1:004:43

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Martin MarinovM21E (41)14:25+1:444:58

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Zhivko ChipevM21E (41)16:50+4:095:48

Бачо Киро - 94 Дряново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Elena DimitrovaW21E (16)19:56+6:488:18

Бегун Варна

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Tsvetan TodorovM21E (41)18:52+6:116:30

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Ivan DimitrovM21E (41)16:04+3:235:32

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Andrey AbadzhievM21E (41)16:07+3:265:33

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Petar PopunkyovM21E (41)16:29+3:485:41

Браун тим Велико Търново

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Valeriya StanevaW21E (16)15:43+2:356:32

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kiril NikolovM21E (41)12:414:22

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ivan SirakovM21E (41)12:47+0:064:24

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Ivaylo PetrovM21E (41)16:55+4:145:50

Вариант 5 Търговище

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Valentin KirilovM21E (41)did not start

Вариант 5 Търговище

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Antoniya GrigorovaW21E (16)13:085:28

Диана Ямбол

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Dimitar GeorgievM21E (41)16:42+4:015:45

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ivaylo KamenarovM21E (41)13:23+0:424:36

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Teodor YordanovM21E (41)13:48+1:074:45

Компас крос Русе

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Husein KehayovM21E (41)15:13+2:325:14

Ловеч Ловеч

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Konstantin VasilevM21E (41)15:29+2:485:20

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Yordan NankovM21E (41)16:39+3:585:44

Мадарски конник Шумен

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Gancho IvanovM21E (41)17:25+4:446:00

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Dimitar RusevM21E (41)15:20+2:395:17

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Kristina IvanovaW21E (16)13:12+0:045:30

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Liliana GotsevaW21E (16)13:25+0:175:35

Младост Благоевград

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Maya NedyalkovaW21E (16)13:40+0:325:41

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Dimitar ZhelyazkovM21E (41)13:56+1:154:48

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Rosen StefanovM21E (41)14:39+1:585:03

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Petar DoganovM21E (41)15:32+2:515:21

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Boyan SofinM21E (41)17:35+4:546:03

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Antoaneta DyaksovaW21E (16)13:59+0:515:49

НСА - Сивен София

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Andreya DyaksovaW21E (16)14:00+0:525:50

Трапезица - 1954 Велико Търнов

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Valentin ShishkovM21E (41)14:27+1:464:58

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Martin PonevM21E (41)16:09+3:285:34

Узана Габрово

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Hristo KaraivanovM21E (41)21:10+8:297:17

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Eventor World
Nokian Tyres World Orienteering Championships 2021
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.sport