International Orienteering Federation

Official results for Riga Cup 2016

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Riga Cup 2016
Organisers: Auseklis IK / Latvia
Date: 23 April 2016

Alūksne-Ape OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jānis KūmsM21E (32)39:19+3:156:12

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Zigmārs GailisM21E (32)44:14+8:106:59

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Andris GailisM21E (32)46:40+10:367:22

Auseklis IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Dainis KrasovskisM21E (32)54:12+18:088:33

Azimuts OK- Sm BJSS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Artūrs PauliņšM21E (32)36:045:41

Azimuts OK- Sm BJSS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Artjoms RekuņenkoM21E (32)39:26+3:226:13

Belie Nochi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Dmitriy TsvetkovM21E (32)37:06+1:025:51

Belie Nochi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Juri KirjanovM21E (32)38:49+2:456:07

Briksnis SK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Aija SkrastiņaW21E (13)37:22+2:117:32

BSU OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Aliaksei ShvantsM21E (32)1:02:21+26:179:50

CPSS/Meridiāns/Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Andris CānsM21E (32)41:38+5:346:34

CPSS/Meridiāns/Pārgauja

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Kristīne BertukaW21E (13)40:34+5:238:10

Dainava OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Henrikas PaužasM21E (32)40:02+3:586:19

Dainava OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sandra PaužaiteW21E (13)35:117:05

Eridan OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Andrey SalinM21E (32)37:18+1:145:53

Eridan OC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Dmitry MikhalkinM21E (32)37:26+1:225:54

IGTISA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Anna DvorianskaiaW21E (13)36:58+1:477:27

Individuāli

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Alvis ReinsonsM21E (32)48:27+12:237:39

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Edgars BričonoksM21E (32)44:54+8:507:05

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Kaspars ČerjaksM21E (32)45:04+9:007:07

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Gatis BaronsM21E (32)48:07+12:037:36

Kāpa OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Irita PuķīteW21E (13)44:10+8:598:54

KUZMOLOVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Gia TupuriaM21E (32)52:09+16:058:14

KUZMOLOVO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Olga BorodulinaW21E (13)49:57+14:4610:04

Madonas BJSS/OK Arona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Una AramaW21E (13)43:41+8:308:48

Mežmalas / Madona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Guy Sabo-BarM21E (32)45:24+9:207:10

Mežmalas / Madona

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Elīna SvilpeW21E (13)42:09+6:588:29

Ogre OK/SC

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Andris KivlenieksM21E (32)41:39+5:356:34

OK Kopa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ieva BaltriukaiteW21E (13)50:08+14:5710:06

OK Takas

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Andrejus JemeljanenkoM21E (32)43:45+7:416:54

OK!Sport

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Kuba DragowskiM21E (32)44:26+8:227:01

OLV Landshut

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Britta MeissnerW21E (13)59:12+24:0111:56

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Margers KietisM21E (32)41:28+5:246:33

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Jurģis KrastiņšM21E (32)47:22+11:187:28

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Kalvis BrūnsM21E (32)50:01+13:577:54

Ozons

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mārtiņš SkujenieksM21E (32)did not finish

Paimion Rasti

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Inga DambeW21E (13)35:27+0:167:08

Rehns BK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Konstantin SerebrianitskiiM21E (32)44:15+8:116:59

Saldus OK

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Atis RešķisM21E (32)46:06+10:027:16
28Viktors MateičsM21E (32)49:58+13:547:53

SK IGTISA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Martynas TirlikasM21E (32)37:18+1:145:53

SK Saue Tammed

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Kirti RebaneW21E (13)43:01+7:508:40

Taka TOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Janeta TurkaW21E (13)54:22+19:1110:57

Ziemeļkurzeme OK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Valdis KarulisM21E (32)42:48+6:446:45

ZurigO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Stefan AltorferM21E (32)44:14+8:106:59

ZVOC-VBSS/Isostar

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Daniels KārkliņšM21E (32)48:59+12:557:44

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements