International Orienteering Federation

Official results for Ski Orienteering World Cup 2015-2016 Round 1 - Long

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Long
Organiser: Finland
Date: 1 December 2015

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Ulrik NordbergMen (40)1:24:11+0:125:08

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Tuomas KotroMen (40)1:26:09+2:115:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Markus LundholmMen (40)1:26:12+2:145:16

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Vladimir IgnatovMen (40)1:26:43+2:455:18

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Janne HakkinenMen (40)1:27:05+3:075:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Ville Petteri SaarelaMen (40)1:28:44+4:455:25

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Linus RappMen (40)1:28:48+4:505:25

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tero LinnainmaaMen (40)1:28:56+4:585:26

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Jyri UusitaloMen (40)1:29:54+5:555:29

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Raivo KivlenieksMen (40)1:30:19+6:205:31

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Aleksi KarppinenMen (40)1:30:26+6:285:31

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Stanimir BelomazhevMen (40)1:32:47+8:485:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Teemu TauriainenMen (40)1:32:56+8:575:41

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Misa TuomalaMen (40)1:33:08+9:095:41

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Andrey LamovMen (40)1:33:44+9:455:43

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Sandro TruttmannMen (40)1:36:17+12:195:53

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Sampo HyppolaMen (40)1:38:12+14:146:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Santeri AikioMen (40)1:38:13+14:146:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Andrin KappenbergerMen (40)1:38:51+14:526:02

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Peter SundelinMen (40)1:44:07+20:086:22

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Pyry HyppolaMen (40)1:46:58+22:596:32

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Tommi HarkonenMen (40)1:50:32+26:346:45

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Antti SaikkoMen (40)1:51:57+27:586:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Gion SchnyderMen (40)1:56:13+32:147:06

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Eero Matti VainioMen (40)did not finish

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Mariya KechkinaWomen (30)1:03:41+2:305:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Salla KoskelaWomen (30)1:05:11+3:595:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Mira KaskinenWomen (30)1:05:20+4:085:38

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sonja MoerskyWomen (30)1:06:24+5:125:44

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Magdalena OlssonWomen (30)1:06:45+5:335:46

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Evelina WickbomWomen (30)1:06:53+5:415:46

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Linda LindkvistWomen (30)1:07:39+6:275:50

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Iuliia TarasenkoWomen (30)1:07:45+6:335:51

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marjut TurunenWomen (30)1:07:57+6:465:52

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Milka ReponenWomen (30)1:08:20+7:085:54

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Sari VaaranenWomen (30)1:09:16+8:045:59

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Hanna ErikssonWomen (30)1:09:27+8:156:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Hana HancikovaWomen (30)1:09:40+8:296:01

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Mervi PesuWomen (30)1:10:49+9:376:07

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Olga NovikovaWomen (30)1:11:17+10:066:09

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Tatyana OborinaWomen (30)1:11:28+10:176:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Doris KudreWomen (30)1:13:07+11:556:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Tiia TallilaWomen (30)1:14:16+13:046:24

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Tuuli SuutariWomen (30)1:15:56+14:456:33

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Carmen StrubWomen (30)1:17:19+16:076:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Antoniya GrigorovaWomen (30)1:17:59+16:476:44

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Sanna PusaWomen (30)1:20:31+19:196:57

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Juliaana NasiWomen (30)1:30:56+29:447:51

- -

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Evely KaasikuWomen (30)did not start

- -

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Suvi OikarinenWomen (30)did not start

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Riikka SuomalainenWomen (30)did not finish

Borlänge

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tove AlexanderssonWomen (30)1:01:115:17

Brandbu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Bjornar KvaleMen (40)1:51:50+27:516:50

Cherepovets

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Stepan MalinovskiiMen (40)disqualified

Falun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Martin HammarbergMen (40)1:25:49+1:505:14

Falun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Erik RostMen (40)1:25:50+1:525:14

Järvamaa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Ilmar UdamMen (40)1:44:24+20:256:23

Kineshma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Natalia KozlovaWomen (30)1:09:48+8:366:01

Komsomolsk-on-Amyre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Alena TrapeznikovaWomen (30)1:10:28+9:166:05

Kouvola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Hannu Pekka PukemaMen (40)1:36:38+12:395:54

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Vladimir BarchukovMen (40)1:26:50+2:525:18

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Polina FrolovaWomen (30)1:04:48+3:375:35

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Kirill VeselovMen (40)1:26:14+2:155:16

Løten

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Evine Westli AndersenWomen (30)1:20:50+19:386:59

Mogilev

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Yury YazykouMen (40)1:32:50+8:515:40

Muhniemi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Mirka SuutariWomen (30)1:11:36+10:246:11

Oslo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Jorgen MadslienMen (40)1:40:34+16:366:09

Paimio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Tommi ReponenMen (40)disqualified

Perm

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eduard KhrennikovMen (40)1:23:585:08

Rindal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Lars MoholdtMen (40)1:28:46+4:475:25

Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Erik BlomgrenMen (40)1:32:30+8:315:39

Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Christian SpoerryMen (40)1:35:45+11:465:51

Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Frida SandbergWomen (30)1:08:26+7:155:54

Ust-Kamenogorsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Fedor SukhonossovMen (40)2:19:24+55:258:31

Värska

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Daisy KudreWomen (30)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 banner
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org