International Orienteering Federation

Official results for Ski Orienteering World Cup 2015-2016 Round 1 - Sprint

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Sprint
Organiser: Finland
Date: 27 November 2015

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ulrik NordbergMen (48)15:023:55

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Stanimir BelomazhevMen (48)15:03+0:013:56

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Andrey LamovMen (48)15:36+0:344:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Ville Petteri SaarelaMen (48)15:38+0:364:05

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Janne HakkinenMen (48)15:43+0:414:06

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Vladimir IgnatovMen (48)15:44+0:424:06

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tuomas KotroMen (48)15:56+0:544:09

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Jyri UusitaloMen (48)16:01+0:594:11

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Gion SchnyderMen (48)16:17+1:154:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Tero LinnainmaaMen (48)16:18+1:164:15

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Aleksi KarppinenMen (48)16:44+1:424:22

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Raivo KivlenieksMen (48)16:47+1:454:23

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Markus LundholmMen (48)16:48+1:464:23

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Sandro TruttmannMen (48)16:51+1:494:24

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Teemu TauriainenMen (48)17:06+2:044:28

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Eevert ToivonenMen (48)17:16+2:144:30

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Tommi HarkonenMen (48)17:19+2:174:31

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Misa TuomalaMen (48)17:53+2:514:40

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Eero Matti VainioMen (48)17:59+2:574:42

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Andrin KappenbergerMen (48)18:00+2:584:42

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Sampo HyppolaMen (48)18:50+3:484:55

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Joonas OjaMen (48)18:51+3:494:55

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
37Pyry HyppolaMen (48)19:02+4:004:58

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Peter SundelinMen (48)19:10+4:085:00

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Santeri AikioMen (48)19:17+4:155:02

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Antti SaikkoMen (48)19:23+4:215:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
41Tarvo KlaasimaeMen (48)19:25+4:235:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Niklas HenrikssonMen (48)20:28+5:265:21

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Igor ZvontsovMen (48)20:30+5:285:21

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
46Rokas VaitkusMen (48)20:57+5:555:28

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
47Aidas ZigilejusMen (48)21:23+6:215:35

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sergej SonnenbergMen (48)disqualified

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tatyana OborinaWomen (34)13:224:54

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Mariya KechkinaWomen (34)13:29+0:074:56

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Milka ReponenWomen (34)13:30+0:084:57

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Iuliia TarasenkoWomen (34)13:32+0:104:57

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Salla KoskelaWomen (34)13:46+0:245:03

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sonja MoerskyWomen (34)13:47+0:255:03

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Marjut TurunenWomen (34)14:08+0:465:11

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Mira KaskinenWomen (34)14:12+0:505:12

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Magdalena OlssonWomen (34)14:26+1:045:17

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Linda LindkvistWomen (34)14:29+1:075:18

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Hanna ErikssonWomen (34)14:51+1:295:26

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Evelina WickbomWomen (34)14:52+1:305:27

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Antoniya GrigorovaWomen (34)14:56+1:345:28

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Tiia TallilaWomen (34)15:10+1:485:33

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Sari VaaranenWomen (34)15:12+1:505:34

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Liisa NenonenWomen (34)15:20+1:585:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Evely KaasikuWomen (34)15:21+1:595:37

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Olga NovikovaWomen (34)15:26+2:045:39

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Suvi OikarinenWomen (34)16:06+2:445:54

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Juliaana NasiWomen (34)16:34+3:126:04

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Tuuli SuutariWomen (34)16:46+3:246:09

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Carmen StrubWomen (34)16:51+3:296:11

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Doris KudreWomen (34)17:14+3:526:19

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Hana HancikovaWomen (34)17:33+4:116:26

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Roosa SimilaWomen (34)19:33+6:117:10

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
34Emily BenhamWomen (34)21:45+8:237:58

- -

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Riikka SuomalainenWomen (34)did not start

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Sanna PusaWomen (34)did not finish

- -

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mervi PesuWomen (34)did not start

Borlänge

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Tove AlexanderssonWomen (34)13:40+0:185:00

Brandbu

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Bjornar KvaleMen (48)17:21+2:194:32

Cherepovets

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Stepan MalinovskiiMen (48)15:48+0:464:07

Falun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Erik RostMen (48)15:17+0:153:59

Falun

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Martin HammarbergMen (48)15:47+0:454:07

Järvamaa

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
43Ilmar UdamMen (48)20:28+5:265:21

Kineshma

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Natalia KozlovaWomen (34)15:26+2:045:39

Komsomolsk-on-Amyre

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Alena TrapeznikovaWomen (34)13:57+0:355:07

Kouvola

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Hannu Pekka PukemaMen (48)16:18+1:164:15

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Vladimir BarchukovMen (48)15:26+0:244:02

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Polina FrolovaWomen (34)13:33+0:114:58

Krasnoyarsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Kirill VeselovMen (48)15:31+0:294:03

Løten

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
32Evine Westli AndersenWomen (34)18:52+5:306:55

Mogilev

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Yury YazykouMen (48)16:47+1:454:23

Muhniemi

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Mirka SuutariWomen (34)18:34+5:126:48

Oslo

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jorgen MadslienMen (48)16:10+1:084:13

Paimio

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Tommi ReponenMen (48)16:59+1:574:26

Perm

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Eduard KhrennikovMen (48)15:04+0:023:56

Rindal

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Lars MoholdtMen (48)15:20+0:184:00

Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Christian SpoerryMen (48)15:44+0:424:06

Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Erik BlomgrenMen (48)15:57+0:554:10

Umeå

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Frida SandbergWomen (34)13:54+0:325:06

Ust-Kamenogorsk

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Fedor SukhonossovMen (48)20:12+5:105:16

Värska

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Daisy KudreWomen (34)14:40+1:185:22

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Bryzos
WOC 2019 Banner 2
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org