International Orienteering Federation

Preliminary results for Alpe Adria Orienteering Cup - Long

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Alpe Adria Orienteering Cup - Long
Organiser: Italy
Date: 24 September 2016

A.D. TRENT-O

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
30Davide MIORIM Elite (48)2:17:03+45:4111:36
41Fabio DAVESM Elite (48)2:31:28+1:00:0612:50

A.S.D. AGOROSSO S. Alessandro Orienteering

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
38Marco DELLA VEDOVAM Elite (48)2:29:30+58:0812:40
47Andrea BRANDOLINIM Elite (48)3:00:04+1:28:4215:15

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tobia PEZZATIM Elite (48)1:43:56+12:348:48
18Michele FRANCOM Elite (48)1:49:20+17:589:15

A.S.D. G.S. PAVIONE

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Walter BETTEGAM Elite (48)2:18:20+46:5811:43
37Ivano BETTEGAM Elite (48)2:28:38+57:1612:35

A.S.D. TERLANER ORIENTIERUNGSLAEUFER

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Klaus SCHGAGULERM Elite (48)1:31:42+0:207:46
55Jonas RASSM Elite (48)did not finish

A.S.D. UNIONE LOMBARDA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
48Stefano GALLETTIM Elite (48)3:04:09+1:32:4715:36

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Korbinian LEHNERM Elite (48)1:45:33+14:118:56

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
35Valtteri KOLEHMAINENM Elite (48)2:26:02+54:4012:22

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
39Daniel JANISCHOWSKYM Elite (48)2:29:56+58:3412:42

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Mareike SEEGERW Elite (27)1:56:08+35:1113:09

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Britta MEIßNERW Elite (27)over max time

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Matija RAZUMM Elite (48)1:52:52+21:309:33

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Edi OCVIRKM Elite (48)did not finish

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Tena SAKAR VUKICW Elite (27)1:56:53+35:5613:14

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Mirja PAVIČW Elite (27)2:09:04+48:0714:37

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
21Marija ŠTAMBUKW Elite (27)2:25:55+1:04:5816:31

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
44Alessandro GIACCHETTOM Elite (48)2:49:13+1:17:5114:20

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
50Nicola PILOTTOM Elite (48)over max time

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Camilla SCOLINIW Elite (27)did not start

AA KÄRNTEN

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
36Thomas POLSTERM Elite (48)2:27:21+55:5912:29

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Sebastian INDERSTM Elite (48)1:36:19+4:578:09

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
23Luigi GIULIANIM Elite (48)1:55:04+23:429:45

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
25Giacomo BARBONEM Elite (48)1:56:41+25:199:53

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Lorenzo PINNAM Elite (48)2:23:33+52:1112:09

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Eleonora DONADINIW Elite (27)1:45:36+24:3911:57

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Anna CAGLIOW Elite (27)1:55:57+35:0013:07

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
17Irene POZZEBONW Elite (27)2:04:18+43:2114:04

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Jernej ZORMANM Elite (48)1:51:12+19:509:25

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Peter TUŠARM Elite (48)1:58:57+27:3510:04

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
42Bojan JEVŠEVARM Elite (48)2:39:50+1:08:2813:32

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Urša TOMAŽINW Elite (27)2:44:43+1:23:4618:39

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Mojca FOŠKIW Elite (27)3:28:45+2:07:4823:38

AA SLOVENIA

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mojca FLERINW Elite (27)did not start

AA SOMOGY

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
56György PAVLOVICSM Elite (48)did not finish

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Mathias PETERM Elite (48)1:35:47+4:258:07

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Christian PFEIFERM Elite (48)1:41:19+9:578:35

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
29Felix HARTLIEBM Elite (48)2:11:09+39:4711:06

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Ursula KADANW Elite (27)1:20:579:10

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Johanna TRUMMERW Elite (27)1:36:13+15:1610:53

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
33Maren HERRGESELLW Elite (27)did not finish

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mikhail MAMLEEVM Elite (48)1:31:227:44

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Giacomo ZAGONELM Elite (48)1:36:47+5:258:12

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Manuel NEGRELLOM Elite (48)1:38:08+6:468:18

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
24Jonni MALACARNEM Elite (48)1:55:36+24:149:47

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Christine KIRCHLECHNERW Elite (27)1:25:47+4:509:42

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Carlotta SCALETW Elite (27)1:35:47+14:5010:50

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Nicole SCALETW Elite (27)1:41:46+20:4911:31

AA VAS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
45Dávid ÁGOTHAM Elite (48)2:53:59+1:22:3714:44

AA VAS

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Rebeka VINCZEW Elite (27)1:57:38+36:4113:19

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Emiliano CORONAM Elite (48)1:35:15+3:538:04

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Alessio TENANIM Elite (48)1:36:11+4:498:09

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Tommaso SCALETM Elite (48)1:42:10+10:488:39

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Riccardo SCALETM Elite (48)1:49:42+18:209:17

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
59Tibor Sólyom MÉZESM Elite (48)did not finish

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Regina BERTÓTIW Elite (27)1:43:37+22:4011:44

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Éva SÁRECZW Elite (27)2:08:24+47:2714:32

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
26Barbara CSÁSZÁRW Elite (27)2:46:29+1:25:3218:51

C.U.S. BOLOGNA A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Michele CARAGLIOM Elite (48)1:32:19+0:577:49
17Marco SEPPIM Elite (48)1:48:39+17:179:12

CORSAORIENTAMENTO CLUB ROMA A.S.D.

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Adrienne BRANDIW Elite (27)2:02:35+41:3813:52
20Andreina BRANDIW Elite (27)2:21:44+1:00:4716:03
Giacomo NISIM Elite (48)did not finish

G.S. MONTE GINER A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Gabriele CANELLAM Elite (48)2:01:11+29:4910:16
Roberto DALLAVALLEM Elite (48)did not start

GRONLAIT ORIENTEERING TEAM A.S.D.

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
22Pamela GAIGHERW Elite (27)2:27:55+1:06:5816:45
49Rupp VITALIIM Elite (48)over max time

IK Grane Arendal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Christine MIKKELSENW Elite (27)1:41:53+20:5611:32

ITU Orienteering Club

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Ahmet KORKMAZM Elite (48)did not start

KOB Dobruška

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
40Radim HOŠEKM Elite (48)2:30:40+59:1812:46

MOM Budapest

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Zsófia SÁRKÖZYW Elite (27)1:38:21+17:2411:08
11Balázs MIAVECZM Elite (48)1:40:05+8:438:28
22Ákos KISVÖLCSEYM Elite (48)1:54:39+23:179:42
34Peter GYORGYIM Elite (48)2:24:04+52:4212:12

OK Ris Delnice

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Matjaz ŠTANFELM Elite (48)1:34:18+2:567:59

ORIENTEERING DOLOMITI

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
52Paride GRAVAM Elite (48)mispunched

ORIENTEERING TARZO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
57Enrico DE NONIM Elite (48)did not finish
Federico VENEZIANM Elite (48)did not start

Pihkaniskat

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Anni TOPPILAW Elite (27)did not finish

POLISPORTIVA "G. MASI"

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
16Samuele CURZIOM Elite (48)1:46:56+15:349:03
31Lucia CURZIOW Elite (27)mispunched

PUNTO K ORIENTEERING ASD

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
51Marco DORIGOM Elite (48)over max time

SPORTCLUB MERAN A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Heike TORGGLERW Elite (27)1:45:55+24:5811:59

U.S. PRIMIERO A.S.D.

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Jessica ORLERW Elite (27)1:55:58+35:0113:07

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

OCAD
Bryzos
Gran Canaria O-Meeting 2019
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org