International Orienteering Federation

Preliminary results for Alpe Adria Orienteering Cup - Middle

Event informationShow result list by classUpload routePrint

Name: Alpe Adria Orienteering Cup - Middle
Organiser: Italy
Date: 23 September 2016

IK Grane Arendal Orientering

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Christine MIKKELSENW Elite (24)050:51

ITU Orienteering Club

0 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
Ahmet KORKMAZM Elite (43)0did not start

KOB Dobruška

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
16Radim HOŠEKM Elite (43)054:01

A.S.D. AGOROSSO S. Alessandro Orienteering

3 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
14Giacomo BARBONEM Elite (43)050:48
37Marco DELLA VEDOVAM Elite (43)01:07:27
41Andrea BRANDOLINIM Elite (43)01:25:40

A.S.D. EREBUS ORIENTAMENTO VICENZA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
28Michele FrancoM Elite (43)059:09

A.S.D. UNIONE LOMBARDA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
45Stefano GALLETTIM Elite (43)01:33:43

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Korbinian LEHNERM Elite (43)047:40

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
19Lukas JANISCHOWSKYM Elite (43)056:07

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Valtteri KOLEHMAINENM Elite (43)056:32

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
26Daniel JANISCHOWSKYM Elite (43)058:52

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
19Britta MEIßNERW Elite (24)01:06:14

AA BAYERN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
22Mareike SEEGERW Elite (24)01:12:45

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
11Matija RAZUMM Elite (43)049:39

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
36Edi OCVIRKM Elite (43)01:07:20

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
8Mirja PAVICW Elite (24)052:38

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
16Tena SAKAR VUKICW Elite (24)058:36

AA CROATIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
26Marija ŠTAMBUKW Elite (24)01:16:05

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
34Alessandro GIACCHETTOM Elite (43)01:03:10

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
38Nicola PILOTTOM Elite (43)01:11:13

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
40Michael TREMULM Elite (43)01:22:19

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
47Diego RUZZIERM Elite (43)01:39:57

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
15Sabrina ROMANOW Elite (24)058:21

AA FRIULI VENEZIA GIULIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
28Camilla SCOLINIW Elite (24)01:23:40

AA KÄRNTEN

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
23Thomas POLSTERM Elite (43)058:31

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Sebastian INDERSTM Elite (43)044:12

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
29Lorenzo PINNAM Elite (43)059:18

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
32Luigi GIULIANIM Elite (43)01:01:54

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
51Maurizio TODESCHINIM Elite (43)0did not finish

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
5Eleonora DONADINIW Elite (24)048:48

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
10Irene POZZEBONW Elite (24)053:19

AA LOMBARDIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Anna CAGLIOW Elite (24)054:41

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
7Jernej ZORMANM Elite (43)046:18

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
18Tušar PETERM Elite (43)055:56

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
46Kenda KLEMENM Elite (43)01:35:28

AA SLOVENIA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
13Mojca FLERINW Elite (24)056:30

AA SLOVENIA

0 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
Mojca FOŠKIW Elite (24)0did not start

AA SOMOGY

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
42György PAVLOVICSM Elite (43)01:26:32

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Mathias PETERM Elite (43)040:56

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Michael SIEMMEISTERM Elite (43)048:15

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
13Felix HARTLIEBM Elite (43)050:44

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
21Christian PFEIFERM Elite (43)058:14

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Ursula KADANW Elite (24)041:54

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Maren HERRGESELLW Elite (24)046:37

AA STEIERMARK

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
9Johanna TRUMMERW Elite (24)052:41

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Fabiano BETTEGAM Elite (43)045:04

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
12Aaron GAIOM Elite (43)050:30

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
22Ivano BETTEGAM Elite (43)058:22

AA TRENTINO SUDTIROL

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
30Walter BETTEGAM Elite (43)01:00:00

AA VAS

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
39Dávid ÁGOTHAM Elite (43)01:20:01

AA VAS

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
17Rebeka VINCZEW Elite (24)01:02:19

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Alessio TENANIM Elite (43)043:38

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
33Paride GravaM Elite (43)01:02:12

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
20Elisabetta VANZELLAW Elite (24)01:10:37

AA VENETO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
23Anna GIOVANELLIW Elite (24)01:13:19

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
44Tibor Sólyom MÉZESM Elite (43)01:31:17

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
6Regina BERTÓTIW Elite (24)050:32

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
14Éva SÁRECZW Elite (24)056:31

AA ZALA

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Barbara CSÁSZÁRW Elite (24)01:15:19

Lagan Valley Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
24Jack MILLARM Elite (43)058:33

MOM Budapest

5 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Csilla GARDONYIW Elite (24)045:30
3Zsofia SARKOZYW Elite (24)046:05
10Balazs MIAVECZM Elite (43)049:09
25Akos KISVOLCSEYM Elite (43)058:38
35Peter GYORGYIM Elite (43)01:03:22

OK Ris Delnice

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Matjaz ŠTANFELM Elite (43)043:00

ORICUNEO

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
17Dario BERTOLINIM Elite (43)055:15

POLISPORTIVA "G. MASI"

2 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Samuele CURZIOM Elite (43)044:07
11Lucia CURZIOW Elite (24)054:06

Team Slovenia

0 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
Ursa TOMAZINW Elite (24)0did not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

WOC 2019 Banner 2
Bryzos
OCAD
WOC 2020
Advertise Here!

Advertise HERE! Want to market your event? Or your orienteering product? Reach the world's orienteers with IOF Eventor! Contact iof@orienteering.org